Jak naprawić uszkodzone przez wodę sprasowane szuflady z drewna: 5 kroków

Możesz usunąć uszkodzony obszar i zastąpić go szpachlą do drewna. Ta metoda jest najlepszym sposobem naprawy uszkodzonych przez wodę szuflad z prasowanego drewna. Twoje deski można łatwo naprawić, a one nadal będą w dobrym stanie, więc nie musisz się stresować!

Co to jest drewno prasowane?

Drewno prasowane powstaje z pyłu drzewnego, wiórów i wiórów połączonych klejem. Chodzi o płytę wiórową i jest to popularny materiał na meble.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę sprasowane szuflady z drewna: 5 kroków

Drewno prasowane jest doskonałym substytutem sklejki, ponieważ jest bardziej przystępne cenowo. Może być stosowany do boazerii, ścianek działowych i mebli.

Ten rodzaj drewna stał się popularny, głównie dzięki niedrogim sklepom meblowym, takim jak IKEA. Ludzie kochają ten materiał, ponieważ jest lekki i trwały.

Zalety używania prasowanego drewna

Spróbuj rozejrzeć się po swoim domu, na pewno Twoje szafki i szuflady są wykonane z prasowanego drewna. Jest to preferowany materiał z kilku powodów:

1. Jest ekologiczny

Wykorzystuje odpady drzewne, takie jak wióry i wióry, więc nie musisz używać nowej tarcicy do jej produkcji.

2. Drewno prasowane jest przyjazne dla konsumenta

Głównym powodem popularności tego drewna jest jego przystępność cenowa. To jeden z najtańszych produktów do drewna, jakie można znaleźć.

Nie odkształca się łatwo, więc wytrzyma dłużej. Jest również łatwy w czyszczeniu, a nawet ma właściwości termoakustyczne. Nie musisz się martwić o zbyt duży wyciek dźwięku.

3. Jest łatwy w transporcie

Drewno prasowane jest lekkie, dzięki czemu transport jest prostszy. Zaoszczędzi Ci to również wydatków!

Proces krok po kroku naprawiania uszkodzonych przez wodę prasowanych mebli drewnianych

Drewno prasowane jest trwałe, ale nie jest niezniszczalne. Czasami może spowodować uszkodzenie wody.

Szuflady są podatne na uszkodzenia powodowane przez wodę, zwłaszcza gdy są instalowane w pobliżu kranów i innych źródeł wilgoci. Musisz uważać na oznaki bulgotania lub spuchniętych powierzchni. Te wybrzuszenia oznaczają, że czas na naprawy.

Proces jest szybki i potrzebujesz tylko minimalnej ilości materiałów; pamiętaj tylko, aby działać szybko, zanim zacznie tworzyć się pleśń.

Krok 1. Wysuszyć szufladę

Możesz użyć ręczników, jeśli jest nadmiar wody, a następnie pozostaw meble do wyschnięcia na powietrzu. Możesz przyspieszyć suszenie za pomocą wentylatora elektrycznego lub suszarki do włosów, ale nie zbliżaj jej zbyt blisko do drewna i ustaw ją na niskim ustawieniu.

Krok 2. Usuń obrzęknięte obszary

Użyj papieru ściernego o średniej ziarnistości, aby wypolerować spuchnięte części szuflady. Poczekaj, aż drewno się wyrówna i wykończ je drobnoziarnistym papierem ściernym. To wzmocnienie wystarczy, jeśli masz tylko minimalne obrażenia, ale będziesz potrzebować więcej napraw, jeśli jest bardziej dotkliwy.

Krok 3. Usuń inne uszkodzone obszary

Użyj noża, aby odkopać inne uszkodzone części swojej szuflady. Pamiętaj, aby usunąć wszystkie drobne i miękkie kawałki drewna. Odkurz wszystkie pozostałości pozostawione na drewnie i pozostaw do wyschnięcia, jeśli nadal jest trochę wilgoci.

Krok 4. Nałóż trochę szpachli do drewna

Upewnij się, że wybrałeś wodoodporny wypełniacz i nałóż go na otwory. Wyrównaj materiał za pomocą skrobaka.

Krok 5. Wykończ drewno

Użyj drobnoziarnistego papieru ściernego, aby wygładzić szuflady, a następnie nałóż wodoodporną powłokę, aby zapewnić najlepszą ochronę. Naprawianie uszkodzonych przez wodę prasowanych desek jest proste, ale jeśli uszkodzenia są zbyt poważne, najlepiej wymienić całą deskę. Przyklej nowy element do szuflady za pomocą kleju do forniru, a meble wrócą do normy!

Wskazówki, jak uniknąć zalania wodą prasowanego drewna

Naprawa prasowanego drewna jest dość prosta, ale zawsze najlepiej jest chronić meble przed uszkodzeniem przez wodę. Istnieją proste sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa tablic.

1. Unikaj obszarów o dużej wilgotności

Szuflady są pomocne w Twoim domu, ale przy montażu z prasowanego drewna trzeba być ostrożnym. Łazienka i kuchnia są obszarami ryzykownymi, ponieważ są tam bardzo wilgotne. Staraj się umieszczać meble z dala od zlewu i okien.

2. Unikaj wkładania gwoździ i śrub

Otwory po gwoździach i wkrętach mogą sprawić, że drewno straci swój kształt. Wilgoć może szybko dostać się do deski przez te szczeliny i może rozwinąć się pleśń.

3. Zastosuj uszczelniacz

Czasami nie da się uniknąć narażenia drewna na działanie źródeł wilgoci, dlatego należy je zabezpieczyć, nakładając szczeliwo akrylowe. Ta powłoka pokryje wszystkie szczeliny, przez które może przedostać się ciecz, i zapewni wodoodporność szuflad.

4. Nie używaj drewna na zewnątrz

Nigdy nie instaluj prasowanego drewna na zewnątrz. Nie wytrzyma deszczu i śniegu, bez względu na to, ile uszczelniacza nałożysz.

Czy Twoja firma ubezpieczeniowa pokryje uszkodzone szuflady z prasowanego drewna?

Jeśli Twoje prasowane deski drewniane są poważnie uszkodzone, będziesz potrzebować ważniejszych napraw! Może to kosztować cię mnóstwo gotówki, a twoje meble mogą być w złym stanie.

Czy Twoja polisa ubezpieczeniowa pokryje szkody w Twojej szufladzie? To zależy od tego, w jaki sposób Twoje meble uległy uszkodzeniu. Jeśli to z powodu wycieku z niektórych rur, Twoje wydatki są zaoszczędzone!

Powódź spowodowana kiepską pogodą nie jest jednak uwzględniona i będziesz potrzebować oddzielnego ubezpieczenia od powodzi na ten incydent. Niestety pleśń może również wpłynąć na twoją ochronę ubezpieczeniową, a niektóre firmy nie uwzględniają tego w swojej polisie. Jeśli masz wątpliwości dotyczące polityki, możesz poprosić o pomoc prawnika lub zaufanego kontrahenta.

Wniosek

Nauka naprawy uszkodzonych przez wodę szuflad z prasowanego drewna jest szybka i prosta. Drobne uszkodzenia zostaną naprawione w mgnieniu oka, a meble wrócą do normy. Pamiętaj tylko, aby zawsze chronić prasowane drewno przed wilgocią!