Pytania, które należy zadać firmie ubezpieczeniowej podczas ciąży? 6 niesamowitych odpowiedzi!

Jakie pytania należy zadać ubezpieczycielowi w ciąży? Jest kilka; oprócz pytań udzielimy odpowiedzi tylko dla Ciebie.

Kobiety w ciąży mają teraz łatwiejszy czas na uzyskanie ubezpieczenia zdrowotnego, które pokrywa koszty potrzebnej terapii, dzięki ustawie o przystępnej cenie.

Pytania

Ale wtedy może pojawić się wiele pytań, które masz na myśli, zwłaszcza jeśli samo ubezpieczenie nie jest dla ciebie jasne. Dlatego jesteśmy tutaj, aby dać ci niewielką wiedzę na temat tego, o co powinieneś zapytać w związku z ubezpieczeniem, gdy jesteś w ciąży. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Częste pytania, które należy zadać firmie ubezpieczeniowej, gdy jesteś w ciąży

Oto pytania, które należy zadać ubezpieczycielowi w czasie ciąży:

#1. Czy ciąża jest przeszkodą w zapisaniu się do planu ubezpieczeniowego?

Jeśli wcześniej poprosiłeś o ubezpieczenie w czasie ciąży, niektóre firmy ubezpieczeniowe mogły Cię odrzucić. Tak już nie jest. Czy wiesz, że w tamtym czasie uważali ciążę za „stan wcześniejszy”?

Ubezpieczyciele nie zezwalają już na wyłączenie ubezpieczenia dla kobiet z powodu ich trudnej sytuacji w czasie ciąży. Tak czy inaczej, jest to faktem, niezależnie od tego, czy kupujesz ubezpieczenie na własną rękę, czy masz je w pracy.

Poza tym Twoje opłaty nie mogą zostać zwiększone tylko dlatego, że jesteś w ciąży przez ubezpieczenie zdrowotne. Stan zdrowia lub płeć nie będą miały wpływu na składki ubezpieczeniowe. Składka miesięczna, którą płacisz za ubezpieczenie, nazywana jest składką.

#2. Jeśli spodziewam się dziecka, jakie mam ubezpieczenie zdrowotne?

Przed podjęciem dalszych decyzji musisz sprawdzić, czy Twoja firma zapewnia ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki temu uzyskasz najlepszą wartość z dostarczonej polisy ubezpieczeniowej. Dzieje się tak częściowo dlatego, że większość firm dotuje składki na ubezpieczenie zdrowotne swoich pracowników.

Twój pracodawca ustala ubezpieczenie pracownicze; rząd federalny ustala zasięg rynku. Musisz zarejestrować się podczas otwartej rejestracji. Jeśli doświadczyłeś szczególnej okoliczności, takiej jak utrata obecnego ubezpieczenia zdrowotnego lub przeprowadzka do nowego miejsca, możesz kwalifikować się do określonego otwartego okresu zapisów. Jeśli nie ma otwartego okresu rekrutacji, ciąża nie jest jednym z ważnych zdarzeń.

Dziecko to wciąż wielka sprawa, czy to biologiczne, czy adoptowane. W związku z tym nowe matki, które rodzą po zakończeniu otwartego okresu zapisów, nie kwalifikują się do ubezpieczenia zdrowotnego. Możesz jednak ubiegać się o Medicaid o dowolnej porze roku, jeśli kwalifikuje Cię Twój dochód.

Oprócz rządowych rynków, istnieją inne prywatne rynki ubezpieczeniowe, na których możesz zaoszczędzić pieniądze na składkach lub płatnościach z własnej kieszeni. Możesz chcieć poznać najlepsze opcje ubezpieczenia zdrowotnego dla kobiet w ciąży.

#3. Czy ma znaczenie, gdzie mieszkam lub jaki plan ubezpieczenia zdrowotnego wybiorę, jeśli moje świadczenia są takie same?

Nie zawsze tak jest. Na przykład opieka nad ciążą i niemowlęciem należą do dziesięciu podstawowych usług zdrowotnych, które musi obejmować większość komercyjnych polis zdrowotnych. Jednak charakter ubezpieczenia zapewnianego przez dowolny plan zależy od dwóch czynników:

Różnice stanu i kodu pocztowego mogą mieć duży wpływ na rodzaj planu ubezpieczeniowego, którego będziesz potrzebować.

Dobrze jest zrozumieć, że wybór planu opieki zdrowotnej ma kluczowe znaczenie. Tak, większość polis może obejmować podobne podstawowe korzyści zdrowotne. Ale z drugiej strony specyfika zakresu usług może się różnić w każdym planie. Na przykład niektóre plany mogą chronić określoną markę przyjmowanych leków, podczas gdy inne nie. I to prawda, chociaż plany te muszą pomóc w opłaceniu leków na receptę. Aby zrozumieć, czy usługi prenatalne i położnicze są objęte Twoim planem zdrowotnym, spójrz na podsumowanie świadczeń.

#4. Co pokryje ubezpieczenie zdrowotne w zakresie kosztów dostawy i po dostawie?

Być może będziesz musiał pokryć pewien procent rachunku, tak jak w przypadku każdej innej wizyty w szpitalu lub placówce służby zdrowia. Jednak koszty porodu i połogu zostaną w pewnym stopniu pokryte przez większość polis ubezpieczeniowych. Dlatego Twoje opłaty mogą obejmować udział własny, a także wszelkie dopłaty lub współubezpieczenia związane z Twoim planem zdrowotnym.

Są to pieniądze, które musisz odłożyć, zanim otrzymasz ubezpieczenie: musisz uiścić jednorazową opłatę, na przykład 20 USD, za każdym razem, gdy odwiedzasz lekarza. Jeśli masz współubezpieczenie, będziesz odpowiedzialny za procent swoich wydatków medycznych. Sprawdź podsumowanie świadczeń swojego planu zdrowotnego lub skontaktuj się z ubezpieczycielem, aby dowiedzieć się, jakie usługi są objęte ubezpieczeniem i ile będą kosztować. Możesz chcieć wiedzieć, jak uzyskać ubezpieczenie, aby zapłacić za plastykę brzucha po cesarskim cięciu.

#5. Jakie pytania powinienem zadać ubezpieczycielowi zdrowotnemu przed podjęciem decyzji?

Dobrym pomysłem jest oszacowanie, jaką część odliczenia trzeba by było rozwidlić. Jeśli płacisz wyższą miesięczną składkę, Twój udział własny będzie mniejszy. Uwzględnij w swoim planie dodatkowe wydatki z własnej kieszeni, takie jak copays i współubezpieczenie.

Spójrz drobnym drukiem, aby zobaczyć, którzy usługodawcy są uwzględnieni w Twoim pakiecie. Lista sieci dostawców planu powinna zawierać wszystkie szpitale, położników i pediatrów. Usługi prewencyjne są zazwyczaj w pełni pokryte i bezpłatne, jeśli odwiedzasz dostawcę w sieci.

Proszę przyjrzeć się bliżej opisowi korzyści planu w jego podsumowaniu. Następnie skontaktuj się z ubezpieczycielem, aby sprawdzić, czy objęte są jakieś konkretne usługi, których szukasz. Narodziny Twojego dziecka uruchamiają określony okres rejestracji na Rynku, w którym możesz dodać swoje dziecko jako dodatkowego ubezpieczonego. Poznaj 25 najlepszych firm ubezpieczeniowych w USA.

#6. Co się dzieje po dostawie?

Aby dodać beneficjenta do swojego planu ubezpieczenia zdrowotnego, jak najszybciej po urodzeniu dziecka skontaktuj się ze swoim pracodawcą, ubezpieczycielem lub państwowym rynkiem. Większość firm ubezpieczeniowych wymaga objęcia dziecka ochroną ubezpieczeniową w ciągu pierwszych 30 dni od jego porodu, więc nie czekaj!

Aby skorzystać z konkretnego otwartego okresu zapisów na rynku stanowym, masz 60 dni na wybranie planu dla niemowlęcia lub wprowadzenie zmian w tym, który aktualnie posiadasz. Możesz kwalifikować się do CHIP lub Medicaid, jeśli masz plan za pośrednictwem stanowego rynku lub miejsca pracy, ale Twoje dziecko może nie. Oto dlaczego kobiety potrzebują ubezpieczenia na życie.

To okładka!

Teraz odpowiedzieliśmy już na wszystkie najczęściej zadawane pytania, które należy zadać firmie ubezpieczeniowej w czasie ciąży. Miejmy więc nadzieję, że jesteś już pełen wiedzy, a ten artykuł cię oświecił. Możesz również przeczytać, dlaczego ubezpieczenie często zapewnia spokój ducha.