Jak zresetować moją pralkę Samsung? 3 proste sposoby!

Do tej pory musisz pomyśleć o tym, jak zresetować moją pralkę Samsung? Masz problemy techniczne z pralką Samsung? Jednym z łatwych rozwiązań problemów technicznych w pralce Samsung jest jej zresetowanie. Nie musisz się martwić. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez całą procedurę resetowania pralki Samsung.

Przed kontynuowaniem zalecamy jednak zapoznanie się z instrukcją obsługi pralki Samsung. Dzięki prostemu zresetowaniu możesz przywrócić działanie swojej pralki Samsung.

Jak zresetować moją pralkę Samsung? 3 proste sposoby!

Pralka jest niezbędnym sprzętem każdego gospodarstwa domowego i jest używana prawie codziennie. Dlatego wszelkie problemy z pralką mogą zwiększyć obciążenie pracą w gospodarstwie domowym. Jeśli Twoja pralka nadal ma ten sam problem po zresetowaniu, lepiej zadzwonić do firmy o pomoc. Zwykle pralki wystarczają na dziesięć do piętnastu lat. Jeśli Twoja pralka ma więcej niż dziesięć lat, lepiej ją wymienić. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kody błędów

Pralka wymaga zresetowania, gdy nagle przestanie działać. Problemem jest najprawdopodobniej problem z kodami programowania lub usterka w wewnętrznej tablicy kontrolnej. Błąd kodu można rozwiązać, resetując podkładkę. Przed zresetowaniem pralki zidentyfikuj kody błędów. Istnieje wiele kodów błędów. Kilka z nich wyjaśniono poniżej.

Kod błędu nr 1. DC

Jest to najczęstszy kod błędu pralki Samsung. Ten kod jest wskazywany przez zatrzymany cykl wirowania pralki. Ten kod jest zwykle wyświetlany, gdy obciążenie jest nierównomiernie rozłożone. Pralka Samsung może to wykryć i przestać się obracać. Dlatego przed ponownym uruchomieniem pralki Samsung konieczne będzie zresetowanie programowania. Anuluj program i moc pralki i zmień położenie elementu w pralce. Upewnij się, że do każdego ciężkiego przedmiotu dodajesz mały przedmiot. Podobnie jak w przypadku szlafroków, dorzuć do niego małe ręczniki. Pomocne może być przeczytanie o tym, co oznacza DC na pralce Samsung.

Kod błędu nr 2. dl

Gdy drzwi pralki otwierają się podczas wykonywania kodu, pojawia się „dl”. Dzieje się tak, ponieważ pralka przestanie działać, gdy tylko drzwi się odblokują. Dlatego po skonfigurowaniu pralki należy dwukrotnie sprawdzić drzwi przed uruchomieniem programu. Zablokuj drzwi pralki Samsung blokadą dziecięcą, jeśli masz w pobliżu małe dzieci. Dodatkowo nigdy nie przeciążaj pralki, aby coś utknęło w drzwiach. W takim przypadku zresetuj urządzenie, włączając je i wyłączając.

Kod błędu nr 3. Godzina

Ten kod wskazuje na problem z kontrolą temperatury pralki Samsung. Zazwyczaj do zakończenia cyklu pralka Samsung wymaga ciepłej i zimnej wody. Dlatego też, jeśli pralka Samsung ma problemy z temperaturą, przestanie działać, a na ekranie pojawi się kod „hr”. Możesz zresetować ten kod za pomocą metod podanych poniżej. Jeśli jednak problem będzie się powtarzał, oznacza to problem techniczny. Będziesz musiał sprawdzić połączenie między wężami wodnymi za pralką Samsung. Są dwa węże wodne; odpowiednio niebieski i czerwony. Niebieski oznacza dostarczanie zimnej wody, a czerwony oznacza dostarczanie ciepłej wody. Sprawdź również podłączenie wody w domu. Może to wymagać wezwania hydraulika.

Kod błędu nr 4. LE

Ten kod jest podobny do kodu hr. Pojawia się, gdy nie ma wystarczającej ilości wody, aby rozpocząć cykl prania. Aby wyczyścić ten kod, będziesz musiał sprawdzić dopływ wody do swojego domu. Ponieważ pralka do działania wymaga określonej ilości wody. Myślę, że warto przeczytać o tym, co oznacza LE na pralce LG.

Kod błędu nr 5. LO

Ten kod pojawia się na panelu, gdy pralka nagrzewa się powyżej poziomu temperatury. Aby zresetować ten kod, będziesz musiał odłączyć urządzenie. Następnie poczekaj, aż ostygnie, zanim ponownie włączysz pralkę.

Kod błędu #6. E3

Ten kod oznacza awarię silnika. Możesz to po prostu zidentyfikować, ponieważ pralka przestanie się obracać. Następnie wypróbuj poniższe metody i zadzwoń do technika, aby naprawić silnik.

Sposoby resetowania pralki Samsung

Po zrozumieniu powyższych kodów musisz wiedzieć, jak usunąć kody. Poniżej przedstawiono trzy metody przywrócenia działania pralki Samsung.

Metoda nr 1. Włącz i wyłącz pralkę

Pierwszą i najbardziej podstawową metodą resetowania pralki Samsung jest po prostu odłączenie urządzenia od gniazdka elektrycznego. Teraz odczekaj dwie do pięciu minut, aby całkowicie rozładować prąd elektryczny z pralki. Następnie ponownie uruchom pralkę, włączając ją. Ta metoda prawdopodobnie rozwiąże każdy podstawowy problem w pralce. Jeśli jednak to nie rozwiąże problemu, możesz wypróbować metody podane poniżej.

Metoda nr 2. Włącz i wyłącz wyłącznik

Załóżmy, że nie możesz rozwiązać problemu z pralką Samsung, wyłączając ją i włączając. Możesz spróbować wyłączyć domowy wyłącznik na kilka minut. Po około pięciu do dziesięciu minutach ponownie włącz wyłącznik domowy. Jest to najprawdopodobniej rozwiązanie skomplikowanych problemów, których nie rozwiązałeś poprzednią metodą.

Metoda nr 3. Zresetuj podkładkę do ustawień fabrycznych

Naciśnij opcję zasilania, aby włączyć pralkę Samsung. Po włączeniu naciśnij przycisk opcji na panelu przez pięć sekund. Doprowadzi cię do okna funkcji systemu. Kontynuuj obracanie pokrętła, aż pojawi się opcja przywracania ustawień fabrycznych. Wybierz przywrócenie ustawień fabrycznych, aby zresetować pralkę Samsung.

To okładka!

Musiałeś znaleźć odpowiedź, jak zresetować moją pralkę Samsung. Nie jest to trudne zadanie. Jeśli jednak problem nie ustąpi, lepiej zadzwonić do serwisu firmy. Pamiętaj, że właściwa konserwacja pralki może uchronić Cię przed wszystkimi problemami. Być może zainteresuje Cię także informacja o pralkach Samsung.