7 prostych sposobów na zrobienie zasłon z szalika

Za pomocą szalika dodajemy romansu i miękkości już istniejącej zasłonie, np. przezroczystościom. Pozwalasz im zapętlić się na ozdobnym drążku i upewnić się, że szalik układa się na drążku. Nauka robienia apaszek do użytku domowego jest ważna, jeśli chcesz nadać swojemu domowi piękno, na które zasługuje.

Projektujesz długość zasłony szalika w oparciu o gust. Możesz zaprojektować go jako długi szalik, który tworzy kałuże na podłodze lub krótki szalik.

7 prostych sposobów na zrobienie zasłon z szalika

Kroki, jak zrobić zasłony z szalika

Nie możesz nauczyć się robić zasłony z szalika i zrobić dobrą bez wykonania poniższych kroków;

Krok 1: zmierz wartość łupu, który przejdzie przez okno

Weź dowolny koniec pręta i zmierz najniższą część łupu. Zrób ten pomiar w formie zygzaka, idąc w górę i nad prętem, a następnie wróć. Kontynuuj ten proces, aż dojdziesz do przeciwległego końca pręta.

Krok 2: Określ liczbę tkanin, które będziesz powiesić po obu stronach okna.

Za pomocą taśmy mierniczej zmierz róg wędki, w którym zejdziesz po łupie.

Krok 3: Uzyskaj pełną miarę.

Możesz uzyskać całkowity pomiar standardowego okna 30 x 60 cali, używając obrębionego panelu łupanego o wymiarach 180 x 22 cali. Aby uzyskać materiał o tym rozmiarze, kupujesz dwa i pół metra materiału, przycinasz go na równe części i zszyjesz dwie równe połówki razem. Ten proces ma zapewnić wystarczającą ilość metrów na pętlę.

Krok 4:  Znajdź centrum tkaniny.

Mierząc prostopadle do krawędzi krajki, znajdź środek tkaniny i wykonaj pionową linię w dół od środka za pomocą szpilki.

Krok 5: Za pomocą szpilki zawieś końce tkaniny na każdym końcu pręta

Przypnij zawijasy i fałdy, które lubisz, zawieszając końce tkaniny na każdym końcu prętów. Korzystasz z kilku szpilek. Do zabezpieczenia materiału użyjesz kilku szpilek, ponieważ ciężar może cofnąć pracę. Pamiętaj też, aby odpiąć po uzyskaniu pożądanego stylu tkaniny.

Krok #6: Załóż drapowany szalik.

Najłatwiejszym sposobem przymocowania drapowanego szalika do wędki jest zawiązanie węzła wokół drążka. Robisz to, owijając płynący koniec wokół paska. Kiedy uzyskasz liczbę zwojów, przeciągasz pętlę. Unikaj tworzenia mocnego szarpnięcia na części, którą właśnie udrapowałeś.

Krok 7: Zabezpiecz swój łup

Zawiązujesz kokardę, aby zabezpieczyć swój łup, aby uzyskać trochę dodatkowego bezpieczeństwa. Robisz to, wiążąc i zawiązując metrową satynową wstążkę i upewniając się, że dekoracyjny kwiat owija się wokół draperii na pręcie.

Czy taniej jest szyć zasłony z szalika?

Szycie zasłon z szalika jest tańsze. Wiele osób woli mieć już wykonane zasłony z szalików ze względu na czas potrzebny na ich wykonanie.

Musisz wykonać siedem kroków wymienionych powyżej, aby zrobić zasłony z szalika, zanim będziesz mógł je dla nas przygotować. Jeśli nie masz potrzebnego czasu, możesz rozważyć wprowadzenie go na rynek i skorzystanie z usług profesjonalisty, który go naprawi.

Skąd znasz liczbę prętów do użycia?

Liczba prętów, których użyjesz, zależy od twojego gustu i możliwości finansowych, ponieważ niektórzy ludzie chcieliby zaoszczędzić na prętach, używając jednego długiego pręta, ale drzwi i okien lub dwóch lub więcej prostych drzwi razem.

Robisz to, ponieważ kiedy zdecydują się powiesić zasłonę osobno, będą musieli kupić więcej wiszących ozdób, co będzie ich kosztować więcej pieniędzy.

Jak mierzysz zasłony na szaliki?

Aby zmierzyć zasłonę szalową, musisz użyć przykładowego przyrządu pomiarowego, jak pokazano w powyższych krokach, jak zrobić zasłony szalowe, taśmę i uzyskać pomiar górnej części okna, zaczynając od rogu okna i zatrzymując się na punkt, w którym chcesz, aby zasłona się zatrzymywała.

Odległość biegania zasłony szalika zależy od Ciebie. Nie mamy ustalonej wartości ani punktu. Projektujesz na podstawie tego, jak długo potrzebujesz długości szalika.

Jak wieszać zasłony bez drążka?

Istnieje wiele alternatywnych opcji, jeśli karnisz nie jest dostępny. Oni są:

  • Haczyki: mamy wiele dostępnych haczyków, których możesz użyć podczas wieszania zasłon
  • Lina
  • Wyciągi do szuflad
  • Gałęzie drzewa
  • Sprzęt sportowy
  • Gwoździe
  • Rury miedziane
  • Gąsienice tapicerskie

Czy haczyki dowodzenia mogą pomieścić karnisz?

TAK! haki poleceń mogą utrzymać karnisz. Wielu właścicieli domów (właścicieli) nie pozwala najemcom na wiercenie otworów w ich ścianach. W takim przypadku mocowanie karnisza staje się niemożliwe przy wierceniu. Jedną z opcji, jaką możemy wykorzystać do zawieszenia zasłon na ścianie bez wiercenia, są haczyki do zasłon.

Wniosek

Nauczenie się, jak robić zasłony z szalików, nie tylko zaoszczędzi ci trochę dolarów, ale wyposaży cię w pewne umiejętności techniczne, które możesz wykorzystać w przyszłości. Wykonaj powyższe kroki i zdobądź zasłonę szalikową do użytku domowego.