Jak czyścić patelnie palnika? 2 niesamowite sposoby!

Czy Ty też nie wiesz, jak czyścić patelnie palników? Ten artykuł pomoże Ci w więcej niż jednym sposobie ich czyszczenia. Nie potrzebujesz drogich środków czyszczących. Dzięki kilku typowym, domowym składnikom, które obecnie posiadasz, możesz łatwo wyczyścić patelnie palników. Misy palników pieca powinny być utrzymywane w czystości, ponieważ może to wpłynąć na wydajność pieca, gdy zostanie pozostawione w takim stanie, w jakim jest. Chociaż nie jest to takie pilne, niektórym osobom może być trudno poradzić sobie z uporczywym brudem.

Możesz być zaskoczony, widząc, ile więcej możesz potrzebować do czyszczenia w jego komponentach.

Jak czyścić patelnie palnika? 2 niesamowite sposoby!

Większość profesjonalnych kucharzy twierdzi, że woli kuchenki gazowe od elektrycznych. Dzieje się tak wyłącznie ze względu na ich cechę szybkiego nagrzewania się i może natychmiast obniżyć temperaturę. Jednocześnie piece elektryczne potrzebują więcej czasu na nagrzanie i schłodzenie. Może to mieć kluczowe znaczenie w godzinach szczytu. Również jedzenie może być niedogotowane lub przegotowane z powodu tego czynnika. Czytaj dalej artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

Jakie patelnie nie powinny być używane do kuchenek gazowych

Kuchenki elektryczne wymagają trochę czasu przed ogrzewaniem; dlatego tak dobrze pasują takie garnki i patelnie ceramiczne. Jednocześnie kuchenki gazowe natychmiast rozpalają ciepło swoim płomieniem. Szukając więc patelni do kuchenki gazowej, będziesz potrzebować tych, które nagrzewają się ładnie i szybko.

Patelnie ze stali węglowej również nie nadają się do kuchenek gazowych, ponieważ nie nagrzewają się szybko i równomiernie. Również łatwo się odbarwiają i wymagają bardziej ostrożnego obchodzenia się. Żeliwo nie jest również zalecane do kuchenek gazowych, ponieważ nie nagrzewają się ani nie schładzają szybko.

Są też na ogół ciężkie, więc może być większa szansa na wypadek w kuchni. Na przykład możesz napełnić żeliwny garnek czymś gorącym, a ciężar może spowodować, że ktoś ześlizgnie się z uchwytu, powodując obrażenia. Moi przyjaciele, może być pomocna wiedza, jak regulować płomień na kuchence gazowej.

Jakie patelnie są najlepsze do kuchenek gazowych

Idealnie jest szukać patelni z miedzią lub aluminium jako materiałem. Patelnie ze stali nierdzewnej nie nadają się do kuchenki gazowej, ponieważ nie nagrzewają się szybko i równomiernie. Nie będą bardzo dobrze trzymać ciepło. Może to spowodować, że żywność będzie przegotowana lub niedogotowana z powodu złej kontroli temperatury.

Patelnie miedziane lub aluminiowe szybko się nagrzewają i schładzają. Oboje bardzo dobrze trzymają ciepło. Jednak większość ludzi kupuje garnki i patelnie aluminiowe, ponieważ są one tańsze. Wiadomo również, że są lekkie. Chociaż aluminiowe garnki i patelnie mogą być podatne na zarysowania, bierz je tylko wtedy, gdy zadrapania ci nie przeszkadzają. Możesz chcieć wiedzieć, jak korzystać z kuchenki gazowej.

Sposoby czyszczenia patelni palników

Ponieważ kuchenki gazowe wykorzystują płomienie opalane paliwem, pozostawiają one trochę sadzy w miskach palnika. Niektórym to nie przeszkadza, ponieważ przez jakiś czas nie wpływa to na jakość ani wydajność grzewczą kuchenki gazowej. Czasami jednak sadza może być trochę trudna do usunięcia. Ale dla tych, którzy będą musieli wiedzieć, jak czyścić patelnie palników.

#1. Używanie płynu do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń jest powszechnym artykułem gospodarstwa domowego używanym do mycia zatłuszczonych naczyń. Ale można ich również użyć do czyszczenia zabrudzeń spowodowanych przez kuchenkę gazową. Dotyczy to świeżo poplamionych sadzą patelni palników, które nie były pozostawiane zbyt długo.

Możesz mieszać roztwór gorącej wody, płynu do mycia naczyń i innych składników odtłuszczających, których używasz do naczyń. Następnie użyj stalowego szorowania lub innego szorowania, które nie jest gąbką, aby przeciąć sadzę. Zobaczysz wypłukiwanie świeżej sadzy, gdy postawisz miskę palnika pod bieżącą wodą. Możesz również przeczytać, czy możesz używać mydła do naczyń do czyszczenia piekarnika.

#2. Ocet i soda oczyszczona

Kolejnym sposobem na czyszczenie jest kombinacja octu i sody oczyszczonej. Jest to przydatne nie tylko do czyszczenia patelni palników, ale także do innych części domu. Jest to ogólne rozwiązanie stosowane w przypadku uporczywych plam w domu. Możesz użyć tego, gdy patelnie palnika są już brudne od jakiegoś czasu.

Po wyjęciu misek palnika z ich elementów, strząśnij luźne resztki jedzenia nad koszem na śmieci. Możesz również sprawdzić, czy na płycie kuchennej nie ma przypalonych resztek jedzenia. Wskazane jest, aby to również wyczyścić, aby uniknąć zatkania i zablokowania.

Namocz miskę palnika w gorącej wodzie z mydłem. Następnie dodaj do roztworu kilka kropli płynu do mycia naczyń. Pozwól mu zanurzyć się w miksturze na około 15 minut. Spuść ciepłą wodę z mydłem i spłucz. Następnie zanurz go w destylowanym occie.

Niech ocet destylowany całkowicie pokryje całą patelnię palnika. Pozwól garnkom palnika zanurzyć się w occie przez około 30 minut. Po wchłonięciu należy wyszorować patelnie palnika metalowym szorowaniem. Powtarzaj tyle, ile potrzebujesz lub chcesz. Upewnij się, że patelnie palnika zostały całkowicie wysuszone przed ich zwróceniem.

Na twoim miejscu przeczytałbym dwuskładnikową potęgę, która czyści prawie wszystko.

Wniosek

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi nauczyłeś się prostszego sposobu czyszczenia patelni palników. Pamiętaj, że od czasu do czasu należy sprawdzać konserwację kuchenki gazowej. Życzę miłego dnia i dziękuję za przeczytanie! W każdym razie możesz chcieć wiedzieć, gdzie kupić palnik do kuchenki.