Jak zmierzyć lodówkę? 6 najlepszych wskazówek!

Chcesz wiedzieć, jak zmierzyć lodówkę? Ten artykuł pomoże Ci oszacować lodówkę, więc zacznijmy czytać ten artykuł. Aby poprawnie zmierzyć lodówkę, musisz zobaczyć jej głębokość, szerokość i wysokość.

Pozwól na kilka centymetrów przestrzeni oddechowej, aby zapewnić dobrą wentylację i wystarczająco dużo miejsca, aby drzwi lodówki były szeroko otwarte. Jednocześnie standardowy rozmiar lodówki różni się ze względu na rodzaj lodówki (lodówka dolna, zamrażarka górna, drzwi francuskie i side-by-side).

Jak zmierzyć lodówkę? 6 najlepszych wskazówek!

Standardowe wymiary lodówki wahają się od 29 ¾ do 38 ¾ cala szerokości, 62 ¾ do 72 ¼ cala wysokości i od 28 ¾ do 34 ⅝ głębokości, z głębokością wydłużoną do 45 cali przy całkowicie uchylonych drzwiach lodówki. Lodówka zazwyczaj waha się od 20 do 25 stóp sześciennych. Cóż, to tylko przegląd; Jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy pomiarze lodówki, więc czytaj dalej ten artykuł.

Wskazówki dotyczące pomiaru lodówki

Podczas pomiaru lodówki nie chodzi o liczenie specyfikacji urządzenia, ale o zmierzenie zajmowanego przez nią obszaru. Aby obliczyć takie pomiary, wykonaj następujące czynności i naucz się mierzyć lodówkę.

#1. Oblicz jego szerokość

Zmierz szerokość pod górnymi szafkami między blatami, ścianami, szafami i listwami przypodłogowymi na dole. Aby mieć pewność, że nowa lodówka zmieści się w okolicy, podczas zakupów wybierz najniższy z tych środków.

#2. Oblicz wysokość lodówki

Gdy nad lodówką jest dostępna przestrzeń, pomiar wysokości nie jest niezbędny, ale dzieje się tak, gdy bezpośrednio nad nią znajdują się szafki. W takim przypadku zmierz odległość od podłogi do dolnej części górnych szafek. Dobrze było zrobić pomiary najpierw od podłogi do przodu szafek górnych i od ziemi do tyłu. Jeśli szafki nie są kwadratowe, będziesz mieć najniższy wymiar.

Możesz również chcieć dowiedzieć się o problemach z wysokością lodówki.

#3. Pozwól na chwilę oddechu

Aby zminimalizować przegrzanie, lodówki wymagają wystarczającej powierzchni dla optymalnej wentylacji. Chociaż dokładna wymagana przestrzeń różni się w zależności od producenta, większość wersji będzie wymagać co najmniej 18 cali po obu stronach lodówki, 1 cal powyżej, a następnie 2 cale między ścianą a tyłem lodówki.

#4. Uwagi dotyczące drzwi i szuflad

Dobrym pomysłem jest również rozważenie wszelkich potencjalnych przeszkód, które mogą uniemożliwić pełne otwarcie bramek lub rozciągnięcie wysuwanych półek w przestrzeni między lodówką. Nieodpowiednia przestrzeń między krawędzią lodówki, zawiasami drzwi, a najbliższą szafką i ścianą uniemożliwi otwarcie wejścia wystarczająco szerokiego dla wysuwanych półek, które wymagają otwarcia drzwi lodówki pod kątem co najmniej 90 stopni.

Zapewnij 2 do 2,5 cala przestrzeni między tymi dwoma miejscami jako ogólną wytyczną, aby umożliwić wystarczająco szerokie otwarcie drzwi. Ta wartość musi być uwzględniona na wszystkich końcach lodówki w przypadku drzwi francuskich lub obok siebie. Jeśli drzwi lodówki nie otwierają się wystarczająco szeroko, możesz na ogół wyregulować, przesuwając je dalej od ogrodzenia, aby uzyskać więcej miejsca na zawiasy.

#5. Obliczanie ścieżki wejścia

Oprócz upewnienia się, że lodówka zmieści się w tym obszarze, powinieneś upewnić się, że możesz włożyć ją do drzwi lub pokonać wszelkie przeszkody w drodze do jej ostatecznego miejsca spoczynku. Wskazane jest wybranie najkrótszej możliwej trasy, unikając ostrych zakrętów, wąskich korytarzy i klatek schodowych. Spróbuj zmierzyć szerokość drzwi najbliżej kuchni, ponieważ będzie to punkt wejścia do ścieżki.

Jeśli rzeczywiście szerokość tych drzwi wydaje się być zbyt mała w oparciu o szerokość obszaru lodówki, zmierz szerokość pobliskich drzwi, aż znajdziesz takie, które będą pasować do lodówki. Kiedy drzwi nie są wystarczająco szerokie, ale są tylko o cal lub dwa krótkie, spróbuj wyciągnąć drzwi z zawiasów, aby poszerzyć wejście. Drzwi przesuwne zapewniają najwięcej punktów wejścia i mogą być realną alternatywą, jeśli są dostępne.

Może się to wydawać oczywiste, ale twoja stara lodówka musi zostać odinstalowana z tego obszaru przed zainstalowaniem nowej.

#6. Zmierz lodówkę

Gdy szukasz lodówki, zaleca się użycie taśmy mierniczej do osobistego pomiaru jednostek, które oceniasz, a nie zależnie od specyfikacji producenta. Porównaj wielkość obszaru lodówki z zespołami, które bierzesz pod uwagę.

Należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: Należy wziąć pod uwagę wysokość zawiasu drzwi, ponieważ może to zwiększyć całkowity rozmiar lodówki o jeden cal. Mierząc głębokość lodówki przy zamkniętych drzwiach, pamiętaj, aby uwzględnić klamki z przodu . Przy drzwiach otwartych pod kątem 90 stopni policz całkowitą głębokość lodówki. Zrób pomiary wysuwanych szuflad.

To okładka!

Nauka pomiaru lodówki jest stosunkowo łatwa i cieszymy się, że nauczyłeś się mierzyć lodówkę. Powyższe wskazówki to szybki sposób na dokładne zmierzenie lodówki. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca. Możesz również przeczytać o tym, co powoduje wyciek wody z lodówki i ile amperów zużywa lodówka.