Jak zmierzyć suszarkę? 4 ważne wskazówki!

Chcesz nauczyć się mierzyć suszarkę? Ten artykuł pomoże Ci w zrozumieniu pomiaru suszarki. Zmierz głębokość od tyłu suszarki do drzwi wejściowych. Oblicz średnicę suszarki.

Aby obliczyć promień, podziel średnicę przez dwa. Na przykład promień o średnicy trzech stóp wynosi 1,6 stopy. Kwadratowy promień i pomnożenie przez głębokość daje wielkość suszarni. Objętość koła o promieniu 1,6 stopy i głębokości dwóch stóp wynosi 4,6 stopy sześciennej (1,6 x 1,6 x 2).

Jak zmierzyć suszarkę? 4 ważne wskazówki!

Pojemność bębna w stopach sześciennych jest często wykorzystywana do obliczania wydajności suszarki. Możliwości Twojej suszarki zależą od jej rozmiaru. Jeśli masz dużą rodzinę lub często robisz pranie, rozważ przejście na bardziej przewymiarowaną suszarkę. Bardzo duże suszarki mogą przekraczać siedem stóp sześciennych. Mini suszarki mogą mieć zaledwie dwie stopy sześcienne. Aby skuteczniej mierzyć suszarkę, musisz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, więc czytaj dalej ten artykuł.

Wskazówki dotyczące pomiaru suszarki

Jeśli myślisz o zakupie nowoczesnej suszarki, musisz wymyślić, gdzie ją umieścisz. Musisz także oszacować, ile suszenia będziesz musiał zrobić tygodniowo. Rodziny lub pojedyncze osoby mogą zwykle korzystać z kompaktowej suszarki, zwłaszcza gdy mają więcej miejsca. Jednak duże rodziny prawie na pewno będą potrzebować gigantycznej suszarki. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak mierzyć suszarkę.

#1. Pomiar wysokości i szerokości

Użyj miarki z centymetrami lub stopami i określ wysokość i szerokość obszaru, w którym chcesz umieścić suszarkę. Takie specyfikacje są mniej krytyczne, jeśli masz przestronną pralnię niż szafę lub inne ograniczone miejsce, w którym musi zmieścić się suszarka.

#2. Zmierz głębokość

W calach określ głębokość obszaru przeznaczonego na suszarkę. W przypadku suszarek głębokość podana na produkcie to odległość między przodem a tyłem suszarki, a nie głębokość bębna. Jeśli masz na myśli konkretny obszar suszarki i chciałbyś być gotowy, aby zakończyć drzwi szafy, musisz pomyśleć o głębokości.

#3. Zmierz stopy sześcienne

Aby określić stopy sześcienne, pomnóż miary przez siebie. (Należy pamiętać, że 12 cali = jedna stopa). Wymiary suszarki są zwykle wyrażane w stopach sześciennych. Na przykład Whirlpool ma suszarkę o pojemności 7 stóp sześciennych. Wzór wygląda następująco: szerokość x wysokość x głębokość = stopy sześcienne. Wyszukaj suszarkę o mniejszej ilości stóp sześciennych jako dostępnej przestrzeni.

#4. Rozważ dużą suszarkę

Rozważ rozmiar suszarki, którą kupujesz i czy będzie to gigantyczna suszarka. W takim przypadku będziesz potrzebować suszarki o dużej pojemności, która nadąży za pralką. Na przykład, jeśli twoja pralka ma 3,5 stopy sześciennej, będziesz potrzebować suszarki o pojemności siedmiu stóp sześciennych, aby utrzymać prędkość suszenia stosów ubrań. Ponieważ suszarki wymagają miejsca, aby ubrania mogły się obracać, powinny mieć większe znaczenie niż pralki dla tej samej ilości materiału.

Rozmiar małych i normalnych suszarek

Zwykłe suszarki miały 28 cali szerokości i 37 cali wysokości. Suszarki o powierzchni siedmiu stóp sześciennych miały zwykle głębokość od 24′′ do 27′′, podczas gdy suszarki siedem stóp sześciennych miały głębokość od 29′′ do 31′′. Tylko kilka suszarek ma taką szerokość 28 cali. Zaoferowano niewielką liczbę kompaktowych suszarek. Mała suszarka ma 34 'wysokości, 24′ szerokości i typową głębokość od 25′ do 27′.

Mini suszarki były dostępne wyłącznie w modelach elektrycznych; nie istnieją modele gazowe. Generalnie można je układać w stosy i mogą być dostarczane z wentylacją lub bez. Pojemność suszarek waha się od 5,9 stóp sześciennych do 7,3 stóp sześciennych.

Zasadniczo suszarka musi mieć dwukrotnie większy rozmiar niż porównywalna pralka. Pojemność wanny zwykle waha się od 2,6 do 3,5 stóp sześciennych. W każdym razie zakup pasującego zestawu pralki i suszarki zapewnia, że ​​suszarka poradzi sobie z maksymalnym wsadem, jaki może obsłużyć pralka. Kupując pojedynczą suszarkę, upewnij się, że może ona zaakceptować zarówno istniejącą pralkę, jak i wszelkie przyszłe pralki, jeśli aktualna zostanie wkrótce uaktualniony.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest ilość dostępnego miejsca. Większa objętość suszarki przekłada się na głębszą suszarnię. Sześć stóp sześciennych suszarek miało zwykle głębokość od 24 do 27 , podczas gdy suszarki siedem stóp sześciennych miały zwykle głębokość od 29 ′′ do 32 . Głębokość suszarki może mieć wpływ na decyzję o zakupie, niezależnie od tego, czy jest umieszczona w pobliżu ścieżki, czy w szafie. W celu odpowietrzenia substancji zaleca się odstęp od 3′′ do 5′′ między tyłem suszarki a ścianą.

Być może zainteresuje Cię również najczęstszy problem z suszarką.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się mierzyć suszarkę. Pomiar suszarki jest niezbędny, jeśli chcesz mieć prawidłową instalację i pranie, które chcesz wysuszyć. Po prostu postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami i zacznij mierzyć swoją suszarkę. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, gdzie wypożyczyć pralkę i suszarkę oraz jak zainstalować pasek na suszarce Maytag.