Jak zbudować używany podgrzewacz oleju silnikowego? 4 proste kroki!

Czy chcesz wiedzieć, jak zbudować używany podgrzewacz oleju silnikowego? Przeczytaj ten artykuł, a nie będziesz marnował zużytego oleju silnikowego ani go nie wyrzucał! Teraz możesz zrobić z niego grzejnik i użyć go do ogrzewania swoich pomieszczeń w domu.

Obecnie ogrzewacze pomieszczeń są zasilane elektrycznie lub gazem (propanem). Tak, są wydajne, szczególnie zimą, ale te energie mogą prowadzić do wyższych rachunków lub kosztów. Zaoszczędź pieniądze i użyj oleju opałowego do wykonania grzejnika!

Jak zbudować używany podgrzewacz oleju silnikowego? 4 proste kroki!

Ciekawostką dotyczącą tych podgrzewaczy oleju silnikowego jest to, że należy je oddać do sklepów mechanicznych lub stacji recyklingu. Oleje mogą przynieść Ci korzyści i stworzyć wyższą temperaturę w domu, zapewniając Ci komfort. Nie będziesz już musiał marnować oleju i budować darmowego ciepła.

Co to jest podgrzewacz oleju silnikowego?

Nagrzewnica oleju silnikowego wykorzystuje zużyty olej do wytwarzania ciepła. Ogrzane powietrze oddawane jest do otoczenia i nagrzewa pomieszczenie lub przestrzeń na wyższą temperaturę. Oszczędzaj energię i poddaj recyklingowi swój olej, budując grzejnik. Nie będziesz się martwić, że prąd gaśnie, czy zbiornik gazu lub propanu jest bliski opróżnienia, a raczej wydrapujesz piece opalane drewnem lub palnik węglowy.

Możesz łatwo korzystać i uzyskać dostęp do tego grzejnika i pożegnać się z rachunkami za ogrzewanie! Możesz teraz używać olejów silnikowych do wytwarzania ciepła w domu i znacznie obniżyć koszty ogólne! Czy jesteś gotowy, aby wiedzieć, jak zbudować używany podgrzewacz oleju silnikowego? Następnie zatrzymajmy utylizację zużytego oleju.

Kroki, aby zrobić używany podgrzewacz oleju silnikowego

Niezbędne jest prawidłowe zbudowanie grzałki silnika, aby prawidłowo używać oleju i materiałów. Dążysz do oszczędzania zużytego oleju, zapewniając jednocześnie darmowe ciepło. Istnieją różne rodzaje grzałek, które możesz zbudować na zużyty olej, ale najpierw musisz określić, gdzie będziesz używać swojej grzałki oleju. Większość z tych grzejników olejowych oddaje ciepło i ustawia wyższą temperaturę w pomieszczeniu lub przestrzeni wewnątrz domu lub na zewnątrz. Czy jesteś gotowy, aby wiedzieć, jak zbudować używany podgrzewacz oleju silnikowego? Zaczynajmy!

Krok 1. Wybierz ogrzewacz ciała

Do wykonania podgrzewacza oleju można użyć zbiorników starych zbiorników na propan lub podgrzewaczy wody. Jeśli zamierzasz używać starych zbiorników z propanem, upewnij się, że wyeliminowałeś wszystkie pozostałości gazu uwięzione w środku i silnik w podgrzewaczu wody, zwłaszcza jeśli jest zasilany elektrycznie. Po pomyślnym wyjęciu silnika w podgrzewaczu wody lub gazu ze zbiornika, odetnij wszystkie przymocowane do niego metale, takie jak uchwyty i zawory. Możesz użyć metalowej szlifierki lub piły, aby szybko je odciąć. Tymczasem, jeśli nie masz w domu starych zbiorników lub podgrzewaczy wody, możesz je kupić na złomowisku.

Krok 2. Układanie drzwi

Drzwiczki pozwolą na dostęp do palnika w nagrzewnicy silnika. Zdecyduj więc, czy chcesz, aby stary zbiornik lub podgrzewacz wody stał w pozycji pionowej lub równoległej. Po podjęciu decyzji możesz teraz rozplanować i narysować rozmiar drzwi. Po narysowaniu rozmiaru drzwi najpierw przytnij lewą i prawą stronę, a następnie dodaj dwa do trzech zawiasów po preferowanej stronie. Drzwi na zawiasach pomogą Ci szybko uzyskać dostęp do drzwi i mocno je zamocować. Możesz również dodać uchwyt do drzwi po całkowitym odcięciu drzwi dostępowych.

Krok 3. Zamocuj stojak i rury do pieca

Po ustawieniu drzwi postaw teraz zbiornik lub stojak na podgrzewacz wody. Odwróć zbiornik na dole i wykonaj cztery otwory. Otwory te pozwolą rurom przejść przez grzejnik i utrzymać go nieruchomo w jednym miejscu. Możesz dodać trochę metali do rurek, aby podtrzymać grzałkę w pozycji stojącej i równej. Po wykonaniu podstawki pozostaw nagrzewnicę silnika. Następnie obróć podgrzewacz wody na prawą stronę i wykonaj otwór na rurę pieca, z której wydostaje się dym. Zakryj wszystkie otwory w grzałce metalem, jeśli tak. Być może zainteresuje Cię również system rur kominowych.

Krok 4. Ustawianie zespołu palnika

Teraz musimy skupić się na sercu grzejnika. Przejdźmy przez zespół palnika. Użyj 8-calowej starej patelni i zdejmij uchwyt. W górnej części patelni przymocuj trzy ¼ rury lub przekładkę przewodzącą, stalową płytę ¼ x 6 cali, żeliwną patelnię 6 cali skierowaną w dół, śrubę redi ¼ x 5 ½ cala, podkładkę zabezpieczającą ¼ cala i 1,4- calowa nakrętka. W dolnej części potrzebny będzie kołnierz dolny rury cala skierowany w dół, śruba z okrągłym łbem ¼ x ¾ cala, podkładka zabezpieczająca ¼ cala, nakrętka ¼ cala i kolejny kołnierz dolny rury cala skierowany do góry. Umieść zespół palnika w zbiorniku i zamknij drzwiczki dostępowe.

To okładka!

Pomyślnie przeczytałeś i nauczyłeś się, jak zbudować używaną grzałkę oleju silnikowego! Czy to nie jest łatwe? Tak jest, zwłaszcza jeśli wiesz, jak korzystać z podstawowych narzędzi potrzebnych do cięcia metali lub spawania. Teraz możesz zrobić grzejnik i zaoszczędzić pieniądze na zużytych olejach. Możesz również przeczytać o tym, jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do pokoju i jaki rodzaj grzejnika mam.