Ilu gości może wziąć udział w weselu w sądzie

Ci, którzy są ciekawi, ilu gości może wziąć udział w weselu w sądzie, mogą rozważyć utworzenie listy gości składającej się z 10 osób. Pamiętaj, że ślub w sądzie nie ma być tak długi i ekstrawagancki, jak inne rodzaje ślubów, więc musisz zrozumieć etykietę i wymagania dotyczące ceremonii cywilnej.

A jeśli kiedykolwiek zostaniesz zaproszony, przeczytaj, w co się ubrać na wesele w sądzie. Następnie, podobnie jak panna młoda i pan młody, przestrzegaj właściwej etykiety podczas wesela w sądzie, podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju wesela.

Ilu gości może wziąć udział w weselu w sądzie

Dokładnie ilu gości może wziąć udział w ślubie w sądzie

Jeśli planujesz ślub w sądzie, pamiętaj, że zazwyczaj możesz mieć tylko dziesięciu gości lub mniej. Ponadto należy pamiętać, że każdy budynek sądu ma inne zasady, dlatego należy sprawdzić, ile gości należy przywieźć.

Niektóre sądy mogą pomieścić 15 osób, podczas gdy inne mogą przyjąć tylko 10 osób. Poza gośćmi musisz także wziąć pod uwagę inne osoby biorące udział w ceremonii, takie jak osoba prowadząca wesele lub fotograf.

Jeśli masz trudności ze skróceniem listy gości, możesz wspomnieć niektórym krewnym i przyjaciołom, że ślub w sądzie nie potrwa nawet dłużej niż 30 minut. Dlatego rozważ zorganizowanie osobnej uroczystości po ceremonii ślubnej w sądzie z większą liczbą gości.

Jak wziąć ślub w sądzie

 • Wybierz gmach sądu, w którym chcesz wziąć ślub, i sprawdź wymagania w urzędzie miejskim lub okręgowym w danym stanie; niektóre pary decydują się na zawarcie małżeństwa w swoim rodzinnym mieście, aby uniknąć dodatkowych wniosków
 • Poznaj i spełnij wymagania licencyjne dotyczące małżeństwa obowiązujące w stanie, w którym weźmiesz ślub; w zależności od lokalizacji, możesz wziąć ślub tego samego dnia, w którym uzyskałeś licencję małżeńską
 • Przygotuj niezbędne dokumenty i opłać licencje małżeńskie; miej świadomość wygaśnięcia licencji i potencjalnego okresu oczekiwania na nią przy podejmowaniu decyzji o ślubie z sądem
 • Przynieś do sądu licencję małżeńską, płatności i dowody osobiste; zweryfikuj również wymagania sądu dla świadka/świadków twojej ceremonii
 • Zaplanuj ślub w sądzie i zaplanuj ten dzień; bądź skromny w swoich strojach ślubnych i rozmawiaj z gośćmi, których chcesz przyprowadzić
 • Ponieważ ślub w sądzie jest bardzo mały, może nie być konieczne wysyłanie zaproszeń do gości; rozważ wysłanie ich e-mailem, aby zaoszczędzić czas lub aby bliscy przyjaciele i rodzina przekazali wiadomość zaproszonym
 • Zarezerwuj fotografa ślubnego na wesele dworskie
 • Weź udział w związku, a następnie podpisz akt małżeństwa, aby zostać oficjalnie i legalnie poślubionym
 • Rozważ większą uroczystość z większą liczbą gości lub zorganizuj duchowe wesele, jeśli chcesz bardziej spersonalizowanej ceremonii z wybranymi gośćmi
 • Czy członkowie rodziny mogą być świadkami na weselu w sądzie?

  Aby kwalifikować się do zawarcia małżeństwa i upewnić się, że otrzymasz akt małżeństwa, aby udowodnić jego legalność, musisz przestrzegać zasad obowiązujących w każdym sądzie dotyczących ślubów. Na przykład możesz potrzebować jednego lub dwóch świadków do zawarcia małżeństwa, a nawet ci świadkowie muszą spełnić wymagania.

  W większości stanów świadek ślubny musi mieć co najmniej 18 lat. Niektóre miejsca mogą również wymagać, aby świadkowie byli z tobą spokrewnieni, więc możliwe jest, że członkowie rodziny będą świadkami ślubu w sądzie.

  Przeczytaj, kto może być świadkiem ślubu, aby dowiedzieć się więcej o tym krytycznym czynniku ślubu.

  Ilu świadków jest potrzebnych do ślubu cywilnego?

  Niektóre stany nie wymagają żadnego świadka, aby ślub cywilny był legalny. Mimo to skontaktuj się z lokalnym urzędem miasta, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz świadków, aby uniknąć niepowodzeń.

  Niektórzy urzędnicy publiczni mogą również poprosić o świadka lub świadek/świadkowie muszą podpisać akt małżeństwa. A jeśli już wybrałeś świadków na ślub cywilny, poproś ich o przyniesienie dowodu osobistego.

  Ilu gości jest na ślubie cywilnym?

  Śluby w sądzie lub śluby cywilne są mniej ekstrawaganckie i zazwyczaj kończą się poniżej 30 minut. Biorąc to pod uwagę, można się spodziewać, że gości na tego typu wesela również będzie niewielu.

  Zazwyczaj ślub cywilny ma tylko dziesięciu gości lub mniej. Niektóre pary mogą również nie przyjmować gości i przyprowadzać tylko świadka lub dwóch w razie potrzeby.

  Następnie możesz zorganizować osobną uroczystość lub niestandardową ceremonię ślubną, ponieważ już rozwiązałeś legalność swojego związku ze swoją drugą połówką.

  Czy nadal chcesz krótkie wesele lub kameralną uroczystość nawet po ślubie w ratuszu? Następnie przeczytaj, jak zaplanować mikro wesele z mniej niż 20 gośćmi!

  Czy przysięgasz na weselu w sądzie?

  Ponieważ ślub w sądzie nie jest tak długi, jak tradycyjna ceremonia ślubna, niektóre elementy, takie jak wymiana przysięgi, są pomijane. Czytania, a nawet wymiana pierścionków są niepotrzebne, więc pary, które chcą tych elementów, mogą zamiast tego rozważyć kolejną ceremonię ślubną.

  Wniosek

  Czy ten przewodnik był pomocny? Aby podsumować, ilu gości może wziąć udział w ślubie w sądzie, załóżmy, że będzie to mniej niż 10 osób.

  Biorąc to pod uwagę, musisz zaplanować listę gości i zaplanować kolejną uroczystość, jeśli nie możesz przyprowadzić krewnych i przyjaciół. W końcu po ślubie cywilnym zostaniesz prawnie zjednoczona ze swoim partnerem, więc łatwiej będzie zaplanować kolejną uroczystość.