Jak zakończyć szycie poduszki po wypchaniu

Możesz wybrać jedną z czterech technik, aby nauczyć się dokończyć szycie poduszki po wypchaniu. W ten sposób możesz znaleźć najwygodniejszy sposób zapięcia poduszki. Nigdy nie zapominaj o tym, jak kończysz poduszkę po wypchaniu, ponieważ decyduje o jej trwałości.

Ponadto niektóre zamknięcia są trwałe, a niektóre umożliwiają regulację. Być może używasz materiałów, które najlepiej sprawdzą się w przypadku określonej techniki zamykania. Kontynuuj czytanie tego artykułu i wykończ swoją poduszkę bez stresu.

Jak zakończyć szycie poduszki po wypchaniu

Jak zamknąć poduszkę po wypchaniu

Przede wszystkim warto zauważyć, że wykończenie poduszki niekoniecznie musi oznaczać, że powinno to nastąpić po wypchaniu. Może to być mylące, ale jedynym sposobem na zamknięcie poduszki po wypchaniu jest zszycie otwartej strony, aby zabezpieczyć wypełnienie wewnątrz. Dlatego ten przewodnik dotyczy wykańczania poduszki różnymi technikami zamykania po wypchaniu poduszki.

Ściegi

Są cztery główne sposoby na zakończenie szycia poduszki po wypchaniu. Pierwszym jest całkowite zamknięcie poduszki, aby wszystkie rogi były w pełni zszyte. Możesz to zrobić za pomocą podstawowych ściegów ręcznych lub maszyny do szycia, w zależności od tego, co jest dla Ciebie wygodne.

Dzięki tej metodzie nie planujesz usuwania wypełnienia lub formy poduszki z wkładki. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku materiałów, które nie wymagają wymiany i chcesz mieć pewność, że wypełnienie nie rozleje się. Należy jednak upewnić się, że materiały nadają się do prania, ponieważ nie można oddzielić pokrowca od wypełnienia.

Jak wykończyć poduszkę? Ponieważ wcześniej zostawiłeś jedną stronę, chcesz wyprasować i zawinąć brzegi poduszki przed rozpoczęciem wypychania. Mając na uwadze naddatek na szwy, wykonaj ścieg biczowy lub ślepy, aby uzyskać schludniejszy wygląd.

Zamek błyskawiczny

Jeśli nie podoba Ci się ograniczenie polegające na całkowitym wykańczaniu poduszki szwami, możesz zdecydować się na inny styl zapinania na suwak. W ten sposób łatwo usuwa się wypełnienie lub formę poduszki, ale jest ona zabezpieczona, ponieważ poduszka jest nadal zamknięta. Jednak nie każdemu wygodnie jest przypinanie suwaka do poduszki.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to stosunkowo łatwe, a korzyść z wymiany wkładki i poduszki wewnętrznej do czyszczenia jest tego warta. Jeśli martwisz się o zmianę wyglądu poduszki, zawsze możesz dowiedzieć się, jak zamiast tego dodać niewidoczny zamek błyskawiczny. Jest to szczególnie przydatne w przypadku poduszek do rzucania i innych rodzajów dekoracji.

Dodanie zamka błyskawicznego polega na przyszywaniu go na miejscu we wcześniejszych krokach wykonania poduszki. Dlatego nie dodaje się zamka błyskawicznego po wypchaniu. Zamiast tego dodaj zamek błyskawiczny na miejscu po uszyciu kawałków materiału.

Kieszonkowy

Znanym ulubionym sposobem wykańczania poduszki jest niezamknięcie jej całkowicie szwami ani zamkiem błyskawicznym. Zamiast tego użyjesz dwóch kawałków tkaniny z tyłu, aby zachodzić na siebie i przykryć poduszkę. Zamknięcie kieszonkowe jest również czymś, co należy zrobić przed wypchaniem.

Jak to zrobić? Najszybszym sposobem jest obszywanie prostokątnego kawałka tkaniny i złożenie go tak, aby końce zachodziły na siebie. Następnie zszyj boki razem i gotowe.

Koperta

Jeśli nie chcesz odsłaniać właśnie wypchanej poduszki, innym sposobem wykończenia poduszki jest zamknięcie kopertowe. Górna część okładki pociągnie górną część formularza wewnątrz, aby nie była odsłonięta. Metoda jest nieco podobna do zamykania kieszeni, ale użyjesz więcej materiału, a także możesz dodać guziki, aby utrzymać klapkę zamkniętą.

Jak uszyć zamkniętą poduszkę

Ponieważ jedynym sposobem na wykończenie poduszki po wypchaniu jest uszycie otwartego końca, musisz nauczyć się, jak to zrobić najłatwiej. Zwróć uwagę, że możesz zastosować różne style zapinania poduszek, ale większość z nich, na przykład zamek błyskawiczny, ma miejsce przed rozpoczęciem wypychania, aby uzyskać schludny wygląd. Tymczasem typy takie jak zapięcia kieszonkowe i kopertowe są najlepsze do poszewek na poduszki do form poduszek, które kończy się przez zszycie po wypchaniu.

Najszybszym sposobem na wykończenie poduszki po wypchaniu jest wykonanie ściegu drabinkowego, aby zamknąć otwarty koniec. Pamiętaj tylko, aby obszyć dolne krawędzie materiału, ponieważ z biegiem czasu są one podatne na strzępienie się. Następnie, mając pół cala naddatku szwu, wykonaj mały ścieg po prawej stronie materiału i przejdź przez drugą stronę.

Kontynuuj od prawej do lewej, a oczka powinny być ułożone w drabinę z pokryciem z materiału. Następnie zrób węzeł, aby zabezpieczyć zamknięcie. Możesz zrobić kilka węzłów, aby zapewnić trwałość ściegu.

Wniosek

Teraz, gdy łatwo jest samodzielnie zrobić poduszkę, warto zapoznać się ze stylami zapinania. Możesz zrozumieć, jak zakończyć szycie poduszki po wypchaniu, zszywając, dodając zamek błyskawiczny lub manipulując okładką, aby zrobić zamknięcie kieszeni lub koperty. Zwróć uwagę, że poduszkę można wykończyć dopiero po wypchaniu przez zszycie i zamknięcie za pomocą innego najlepszego stylu przed wypchaniem.

Jeśli używasz formy poduszek, możesz zamknąć poszewkę na poduszkę kieszonką lub kopertą z materiału. W przeciwnym razie wypchana poduszka może mieć całkowicie zamknięte rogi lub końce zapinane na suwak. Wybór spośród tych zamknięć będzie zależał od tego, co jest wygodne dla materiału poduszek i stylu poduszki.