Jak korzystać z poduszki ciążowej 4 najlepsze sposoby

Jeśli chcesz nauczyć się korzystać z poduszki ciążowej, będzie to zależeć od obszaru ciała, na który celujesz. Istnieją różne poduszki ciążowe, ale większość z nich jest wszechstronna do różnych zastosowań i wsparcia. Dlatego zrozumienie jego użycia zależy od tego, gdzie chcesz wspierać lub potrzebujesz ulgi w napięciu.

Najlepiej byłoby również, gdybyś nauczył się robić poduszkę ciążową. W ten sposób możesz dostosować jego rozmiar i kształt, aby pasowały do ​​Twojego typu sylwetki. Ale najpierw przeczytaj poniższy przewodnik, aby zrozumieć poduszki ciążowe i ich funkcje.

Jak korzystać z poduszki ciążowej 4 najlepsze sposoby

Jak używać poduszek ciążowych

Poduszki ciążowe są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i typach, aby dopasować się do zmieniającego się ciała. Możesz jednak szybko podzielić je na poduszki do całego ciała i mniejsze poduszki ciążowe. Pierwsza z nich może wspierać ciało od stóp do głów, podczas gdy druga działa na określone obszary.

Wsparcie brzucha

Zarówno poduszki do całego ciała, jak i mniejsze poduszki ciążowe mogą wspierać Twój brzuszek. Na przykład poduszka ciążowa o pełnej długości może dopasować się do krzywizny brzucha. Podobnie, możesz spać z klinowymi poduszkami ciążowymi i poduszkami ciążowymi w kształcie litery U pod brzuszkiem dziecka i pomóc Ci pozostać w bocznej pozycji do spania.

Wsparcie wsteczne

Możesz również umieścić poduszki ciążowe wokół pleców lub za sobą, w dolnej części kręgosłupa, aby zachować neutralną postawę. W zależności od kształtu, rozmiaru i możliwości formowania poduszki, możesz ją nawet owinąć wokół siebie, dzięki czemu możesz jednocześnie celować w brzuch. Oprócz spania poduszki ciążowe są przydatne jako podparcie pleców, gdy siedzisz w pozycji wyprostowanej lub karmisz maleństwo.

Podparcie głowy i szyi

Spanie na boku jest najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka w czasie ciąży. Często sprawdzamy, czy nasze plecy są dobrze podparte, ale zaniedbujemy głowę, szyję i ramiona. W tym rejonie możesz użyć krzywizn poduszek ciążowych, aby je podeprzeć lub umieścić mniejsze poduszki pod szyją, aby wypełnić lukę wokół materaca.

Wspólne wsparcie

Wreszcie, użyj poduszki ciążowej, aby zmniejszyć nacisk na stawy, jednocześnie zachęcając do neutralnego kręgosłupa. Możesz umieścić poduszkę klinową między nogami lub ramionami, aby złagodzić napięcie stawów. Możesz nawet podnieść nogi, aby zmniejszyć obrzęk spowodowany słabym krążeniem lub owinąć nogi i ramiona większymi poduszkami ciążowymi, aby wspierać prawidłową postawę podczas snu.

Rodzaje poduszek ciążowych

Możesz użyć poduszki ciążowej, aby celować w określone obszary lub nawet zapewnić wsparcie dla całego ciała. Ale oprócz zapoznania się z powyższymi miejscami najlepiej byłoby zrozumieć każdy rodzaj poduszki ciążowej. Wybierz najlepszą dla siebie lub połącz kilka poduszek, aby zapobiec napięciom, bólom ciała, dyskomfortowi i problemom z postawą.

Pełnej długości

Pełnowymiarowa poduszka ciążowa wygląda jak długa poduszka do łóżka, która biegnie wzdłuż całej długości ciała. Chociaż nie ma krzywizn, możesz go przytulić i owinąć ramiona i nogi dla wygody. Niektóre typy są nawet elastyczne, dzięki czemu można je zginać zgodnie z typem sylwetki.

w kształcie litery U

Poduszki o pełnej długości nie zapewniają oparcia dla pleców ze względu na swój prosty kształt, dlatego poduszki w kształcie litery U są często preferowane podczas ciąży. Jest to przydatne dla całego ciała, ponieważ krzywizna może wspierać Twoją głowę, szyję, brzuch, plecy, kolana i kostki. Masz wiele sposobów korzystania z niego i manipulowania jego położeniem.

W kształcie litery J

Jeśli masz mało miejsca w łóżku, możesz wybrać mniejszą poduszkę w kształcie litery J jako alternatywę dla poduszki w kształcie litery U. Możesz również użyć jego wygięcia na głowie i szyi, owinąć ramiona wokół ciała lub położyć go za sobą, aby podeprzeć plecy.

W kształcie litery C

Inną alternatywą dla poduszki w kształcie litery U jest poduszka ciążowa w kształcie litery C. Możesz go używać na górnej i dolnej części ciała, aby złagodzić napięcia. Niektóre kobiety używają go również jako rekwizytu, aby zmniejszyć stan zapalny spowodowany zatrzymywaniem wody w nogach.

Klin

Poduszki klinowe można traktować również jako poduszkę ciążową. Ze względu na swój kształt i rozmiar jest przydatny do podnoszenia podczas snu lub odpoczynku. Możesz go nawet użyć do podparcia pleców lub brzucha podczas snu na boku.

Jaki jest najlepszy sposób na spanie w ciąży?

Według Fundacji Nemours najlepsza pozycja do spania w czasie ciąży jest po Twojej stronie. Taka orientacja jest nie tylko wygodna, ale także doskonała dla krążenia dziecka. Chcesz położyć się na lewym boku i użyć poduszek ciążowych, aby podeprzeć i zapobiec przewróceniu się na plecy.

Zawsze możesz poeksperymentować z różnymi poduszkami ciążowymi, aby zobaczyć, które są najwygodniejsze. Jak wspomniano wcześniej, umieszczenie ich w różnych częściach ciała zmniejsza nawet napięcie. Ponadto najlepiej porozmawiać z lekarzem i poprosić go o zalecenia, jeśli masz problemy z wygodnym snem.

Wniosek

Poduszka ciążowa może być po prostu Twoim nowym najlepszym przyjacielem, aby osiągnąć idealny sen. Jednak najlepiej byłoby nauczyć się, jak używać poduszki ciążowej, aby celować w określone obszary ciała i jak każdy typ może zapewnić wsparcie i ulgę. W zależności od zastosowania i samej poduszki, możesz nawet być w stanie utrzymać całe ciało.

Głównym punktem wyjścia przy używaniu poduszki ciążowej jest jej umiejscowienie. Chcesz wykorzystać kształt i rozmiar, aby podeprzeć głowę, szyję, plecy, a nawet nogi. Przy prawidłowym stosowaniu należy złagodzić napięcie, dyskomfort, a nawet obrzęki.