Jak zainstalować przewód wody w lodówce? 7 prostych kroków do naśladowania!

Chcesz mieć pomysł na zamontowanie wodociągu do lodówki? Weź kilka filarów, kilka złączy i rurki, a my możemy rozpocząć proces! Ten przewodnik pokaże Ci łatwe do wykonania kroki, które sprawią, że Twoja linia wodna będzie działać szybko i wydajnie. Czytaj.

Jeśli jesteś początkujący w żargonie lodówki, przewód wodny to bezpośrednie przejście z głównego zaworu do lodówki. To połączenie jest odpowiedzialne za dostarczenie niezbędnej ilości wody, jakiej potrzebuje Twoje urządzenie do pracy.

Lodówka potrzebuje dużej ilości H2O, aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby w zakresie temperatury i wytwarzania lodu. Co sprawia, że ​​bezpiecznie zainstalowana linia wodociągowa jest niezbędna.

7 łatwych kroków, aby zainstalować przewód wody w lodówce

Instalacja wodociągu nie jest łatwą pracą. Jeśli masz wystarczające zasoby, całkowicie wygodnie byłoby zadzwonić po profesjonalistę. Jednak małe majsterkowanie nikomu nie zaszkodzi, zwłaszcza kieszeni. Ten przewodnik ułatwi ci nadążanie za tym, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz korzystać z takich rzeczy.

#1. Przygotuj wszystkie niezbędne materiały

Zanim zaczniesz, pomogłoby to zebrać potrzebne narzędzia, aby uniknąć opóźniania projektu. Począwszy od kompletnego wyposażenia, aby zapewnić płynną pracę. Na przykład, aby nauczyć się instalować wodociąg do lodówki, będziesz potrzebować:

Narzędzie nr 1. Ściereczka i wiadro

Na początku zadania ściereczka i wiadro będą niezwykle przydatne podczas usuwania nadmiaru wody z rurek i zaworów. Te materiały nie będą przeszkadzać Ci w pracy. Zmniejszy to również ryzyko poślizgnięcia i możliwości niebezpieczeństw. Co więcej, nie będzie to zbytnie kłopotliwe, ponieważ większość, jeśli nie wszystkie, gospodarstw domowych posiada co najmniej jedno wiadro i trochę ściereczki.

Narzędzie nr 2. Szczypce lub klucz

Jest to niezbędne narzędzie, ponieważ wymaga obsługi wielu śrub i złączy, które wymagają sprzętu do mocowania i odłączania. Większość ludzi ma w domu przybornik do niezbędnych napraw, ale możesz go pożyczyć lub kupić, ponieważ byłoby to wygodne w innych sytuacjach, jeśli go nie masz.

Polecamy szczypce, ponieważ mogą obsługiwać wszystkie rozmiary śrub i wkrętów, ale jeśli nie, możesz użyć kluczy. Niektóre klucze mają regulowane pokrętła, które można poszerzyć lub ścisnąć w zależności od tego, co chcesz pomieścić.

Wygodnie będzie mieć ten rodzaj.

Jeśli żaden z nich nie jest dostępny, dostępne są również zwykłe klucze w różnych rozmiarach. Ponownie, możesz kupić zestaw lub kupić konkretny rozmiar w oparciu o swoje śruby.

Narzędzie nr 3. Adapter Add-A-Tee

Jest to wygodne złącze, które umożliwia podłączenie dowolnej innej linii zasilającej do głównego zaworu wody. Jego złącze jest łatwą nakrętką do chwytania, która sprawia, że ​​łączenie między liniami jest proste i szybkie. Dowiedz się, czym są adaptery Add-A-Tee!

Narzędzie #4. Wąż doprowadzający wodę ¼ cala ze złączami zaciskowymi

Ta rura zasilająca będzie służyła jako przejście wody między urządzeniem a zbiornikiem wody. To najważniejszy element, dlatego musisz zadbać o to, aby dętka była w dobrym stanie. Wypatruj dziur i nacięć.

Złącza kompresyjne są również całkiem wygodne, ponieważ mają ciasne i mocne trzymanie między złączami, co zmniejsza ryzyko wycieku.

#2. Wyłącz główny wyłącznik wody

Pamiętaj, aby odciąć wodę przed rozpoczęciem. Ponieważ będziemy otwierać rurki i zawory, musimy upewnić się, że nagle nie wypłynie z nich woda. Ma to na celu uniknięcie nagłych wybuchów i uwolnienia ciśnienia w przypadku przypadkowego włączenia wody z niektórych kranów. Nie wspominając o ilości wody, którą stracisz.

#3. Wybierz linię wodną i odłącz

Wybierz źródło wody, a następnie usuń je za pomocą szczypiec lub klucza. Spuść wodę lub wytrzyj ją ściereczką i wiadrem. Upewnij się, że podłoga jest również sucha. Gdy to zrobisz, weź przewód zasilający i poluzuj złącze kompresyjne z jednej strony.

Ta linia wodna będzie służyć jako źródło wody w Twojej lodówce, dlatego przy wyborze jednej z nich ważne jest, aby wziąć pod uwagę odległość, stabilność i ryzyko związane z niebezpieczeństwem.

#4. Użyj adaptera Add-A-Tee

Weź adapter, a następnie przymocuj go do otworu głównego zaworu. Dokręć go za pomocą narzędzi, zabezpiecz go tak mocno, jak to możliwe. Uważaj też na zawór główny. Do dokręcenia złączy potrzebna jest brutalna siła, więc uważaj na zawór i użyj czegoś, aby go ustabilizować.

#5. Podłącz dopływ wody i lodówkę

Teraz ponownie przymocuj przewód kranu do otworu adaptera, który pasuje do jego rozmiaru. Upewnij się, że mają ten sam rozmiar i mocno się zablokuj. Zbyt duża dziura zacznie przeciekać, a małe prawdopodobnie pękną pod ciśnieniem, gdy dostanie się do niej większa ilość wody.

Przymocuj przewód zasilający do pozostałego otworu. Upewnij się, że ma również odpowiedni rozmiar. Dokręć i mocno zablokuj.

#6. Podłącz rurkę i lodówkę

Aby połączyć rurkę z lodówką, weź wolny koniec rurki i skieruj ją do lodówki. Znajdź złącze zasilania w swoim urządzeniu i zamocuj w nim rurkę. Zamocuj pewnie i ponownie zablokuj szczypcami lub kluczem. Przeczytaj, jak odłączyć przewód wodny od francuskiej lodówki Samsung!

#7. Sprawdź wodę

Teraz dowiemy się, czy ci się udało. Po zabezpieczeniu wszystkich niezbędnych zamków ponownie włącz główny włącznik wody. Następnie włącz lodówkę i sprawdź, czy potrzebne funkcje rzeczywiście działają. Fajnie będzie też sprawdzić, czy w linii wodnej nie ma przecieków. Jeśli są, dokręć je.

Wniosek

Teraz, kiedy już wiesz, jak zainstalować wodociąg w lodówce, jesteś gotowy do działania. Zabierz cały potrzebny sprzęt i swoją nową wiedzę i baw się dobrze! Oczywiście możesz chcieć dowiedzieć się, kto wynalazł lodówki! Mimo wszystko dziękuję za poświęcony czas!