Jak stylizować czarną sukienkę na wesele?

Jeśli nie masz pewności, jak zaprojektować czarną sukienkę na ślub, możesz rozważyć trzy wskazówki. Najpierw przeprowadzimy Cię przez etykietę stroju gościa, jak odnosi się do noszenia na czarno, jak dobierać dodatki i jaki makijaż łączyć z czarną sukienką jako gość weselny.

Zalecamy również przejrzenie naszego bloga, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących stylizacji ślubnej i poradników dotyczących strojów. Na przykład, być może wybrana przez Ciebie sukienka wymaga trochę przykrycia i możesz skorzystać z samouczków, takich jak noszenie szala na wesele.

Jak stylizować czarną sukienkę na wesele?

Jak zaprojektować czarną sukienkę na wesele i czy jest to właściwe?

Przestrzegaj etykiety

Przede wszystkim zapoznaj się z kodem ubioru na zaproszeniu na ślub lub na stronie internetowej. Jeśli para oczekuje, że ich goście będą postępować zgodnie z kolorystyką, musisz spełnić ich prośbę.

Czarny nie jest najpopularniejszym wyborem kolorystycznym, zwłaszcza dla gości wybierających kolor sukni. W przeciwieństwie do czarnych garniturów na weselu nieczęsto widuje się czarną sukienkę.

Co więcej, niektóre kultury mogą kojarzyć czerń z pechem, co będzie lekceważącym wyborem koloru na wesele. I na koniec rozważ ogólny styl swojej czarnej sukienki, aby nadal była zgodna z kodem ubioru wesela (np. formalnym, półformalnym).

Dodaj akcesoria

Gdy już potwierdzisz, że czarna sukienka i jej styl będą odpowiednie na wesele, upewnij się, że dodasz do niej odpowiednie dodatki, aby nie nosić całkowicie czarnego stroju. Na przykład czarne sukienki na wesele mogą wyglądać bardziej na ślub, jeśli nosisz coś błyszczącego, jak biżuteria srebrna lub diamentowa.

Pamiętaj jednak, że wybrane przez Ciebie dodatki są nadal subtelne i nie będą zbyt przyciągające wzrok. To niewypowiedziana etykieta ślubna, aby nosić strój, który nie przysłania panny młodej.

Możesz również rozważyć pasek, który będzie kontrastował z czarną sukienką, a nawet parę butów, które sprawią, że Twój ogólny styl będzie bardziej pasował do ślubu i mniej przypominał strój na randkę. Na przykład wąski teksturowany brązowy pasek i proste czarne szpilki z paskami przy kostkach będą wyglądać elegancko w połączeniu z czarną sukienką.

Makijaż

Czerń często kojarzy się z żałobą i smutkiem, dlatego należy uważać na makijaż, który nałożysz. Nie chcesz wyglądać ponuro, a nawet zdenerwowana, skoro wybierasz się na wesele.

Bądź subtelny z eyelinerem i tuszem do rzęs lub wybierz ich brązowe odcienie, aby wyglądać bardziej naturalnie, zwłaszcza na ślub w ciągu dnia. Ponadto wybieraj produkty, o których wiesz, że nie będą wymagały ciągłych poprawek w ciągu dnia.

Możesz także porozmawiać z innymi gośćmi, aby nie nosić okularów, które byłyby zbyt odbiegające od innych. Rozważ odcienie różu i czerwieni, aby dodać trochę koloru, ale byłoby lepiej, gdyby większość makijażu stanowiły akty i brązy, jeśli ślub jest formalny.

Jakiego koloru buty nosić z czarną sukienką na ślub?

Najbezpieczniejsze kolorowe buty do noszenia, jeśli wybierasz się na wesele w czarnej sukience, to nude i neutralne. Wyglądają dobrze na wszystkich, ale nie są zbyt głośne ani rozczarowujące.

Czarny jest również łatwym kolorem do łączenia z innymi odcieniami, ale pamiętaj, że bierzesz udział w weselu. Zastanów się nad stylem swojej sukienki, jej długością i innymi dodatkami, które nosisz, aby ostateczny wygląd był spójny.

Inne fantastyczne kolory do rozważenia to srebrny, biały, brązowy, a nawet sam czarny. Możesz również czerpać inspirację z ogólnej palety kolorów ślubu, aby dodać odrobinę koloru do swojego ślubnego stroju.

Jak założyć małą czarną sukienkę na wesele

Kiedy przychodzi do głowy mała czarna sukienka z szafy, bardziej pasowałaby na randkę lub kolację z drugą połówką. Jest zazwyczaj dość seksowna i pewna siebie, a takie fasony byłyby nieodpowiednie dla gościa weselnego.

Nie chcesz pośrednio obrażać religii lub kultury pary, a śluby odbywające się w niektórych miejscach, takich jak kościół, wymagałyby skromnego stroju. Jeśli jednak uważasz, że Twoja „mała czarna” może być stylizowana tak, aby bardziej pasowała do ślubu, możesz to zrobić.

Może do sukienki dobrać rajstopy, zwłaszcza jeśli jest krótka, albo dodać bolerko, szal lub płaszcz, jeśli jest bez ramiączek lub bez rękawów. Ale bardziej niż skromność i takt, konieczny jest nacisk na to, aby panna młoda zabłysnęła przy tej szczególnej okazji.

Czy noszenie czarnej sukni na wesele jest odpowiednie?

Niektóre wesela kojarzą czerń z pechem, dlatego koniecznie sprawdź zaproszenie lub zapytaj parę, czy planujesz ubrać się na czarno. Ale w dzisiejszych czasach wesela zaczynają akceptować unikatową kolorystykę, nie tylko klasyczną biel.

Dlatego nie jest zaskakujące, jeśli pewnego dnia znajdziesz się na weselu w czerni. Niektóre panny młode wybierają nawet ten kolor swojej sukni i możesz dowiedzieć się więcej o tym, co oznacza czarna suknia ślubna, aby uzyskać więcej informacji.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie nauczyłeś się stylizować czarną sukienkę na wesele, rozważając trzy rzeczy.

Pamiętaj, aby pamiętać o ubiorze, a następnie pamiętaj o makijażu i doborze akcesoriów. Niektóre kultury mogą również uznać czerń za nieodpowiednią na ślub, więc skontaktuj się z parą, jeśli nie masz pewności.

Mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.