Jak zainstalować kabel grzałki rynny w domu? 3 proste kroki!

Chcesz dowiedzieć się, jak w domu zamontować kabel do grzałki rynnowej? Wypróbuj te trzy szybkie kroki i zainstaluj je tak szybko, jak to możliwe, aby uchronić dach lub ściany przed uszkodzeniami spowodowanymi przez śnieg. Ogrzewacz rynnowy jest bardziej efektywny, gdy zbliża się zima, niż w dni ze śniegiem. Pomoże ci dostać się na dach bez zamarzania.

Podgrzewacz rynnowy zapobiegnie tworzeniu się tamy lodowej przez śnieg. Większość zapór lodowych znajduje się w ciężkich śniegach, które mogą uszkodzić ściany lub, co gorsza, zburzyć rynnę.

Jak zainstalować kabel grzałki rynny w domu? 3 proste kroki!

Zainstaluj w domu kabel do grzejnika rynnowego, aby zapobiec występowaniu tych typowych rzeczy. Kabel grzałki rynny uwalnia ciepło, aby stopić lód i umożliwia spływanie stopionego lodu w rynnie. Chcesz dowiedzieć się więcej, przyjacielu? Proszę, czytaj dalej!

Kroki instalacji podgrzewacza rynny w domu

Zanim przystąpisz do montażu podgrzewacza rynnowego w swoim domu, musisz najpierw wybrać typ podgrzewacza rynnowego, którego chcesz użyć w swoim domu. Niektóre różne typy nagrzewnic rynnowych mają czujnik temperatury, który automatycznie włącza się, gdy odczytuje niższe temperatury. W przeciwieństwie do innych, które wymagają podłączenia do oddzielnego wyłącznika lub wymagają podłączenia. Ale są też rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zainstalowaniem podgrzewacza rynnowego. Użyj 3-bolcowych wtyczek z uziemieniem, które podłącza się bezpośrednio do gniazdka, a następnie podłącz je do gniazdka GFCI (przerywacz obwodu ziemnozwarciowego), aby zapewnić, że nadmiar prądu elektrycznego spłynie do ziemi, aby zapobiec porażeniu prądem elektrycznym, w tym przy użyciu przewodów z listy UL.

Wiadomo, że te kable są bezpieczne, zwłaszcza przewody podgrzewacza rynny, które planujesz zainstalować, będą miały kontakt z dużą ilością wody. Instalacja podgrzewacza rynny wymaga wejścia na dach, a jeśli boisz się wzrostu, zadzwoń do profesjonalisty pomóc Ci. Ale jeśli masz pewność, że możesz szlifować osobę, która nie boi się wysokości, przejdźmy do kroków, jak zainstalować kabel grzejnika rynnowego w domu!

Krok 1. Zmierz przewód, którego potrzebujesz

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to określić wymiar drutu, którego potrzebujesz na swoim dachu. Tak więc przed zakupem wygodniej będzie poznać dokładny rozmiar przewodów, których potrzebujesz, aby zapobiec powracaniu do sklepu. Musisz udać się na dach i uzyskać pomiary dachu, głębokość okapu z okapu i ściany zewnętrznej. Jeśli nawis okapu ma 12 cali poniżej, pomnóż linię dachu przez 4. Jeśli okap ma 12 cali do 24 cali, pomnóż go przez 5,3 i pomnóż przez 6,8, jeśli wynosi od 24 do 32 cali.

Po zmierzeniu okapów zmierz długość każdej rury spustowej od górnej części do dołu. Możesz umieścić przewód grzejny z powrotem w dachu i dodać kolejny pomiar z powrotem do góry, jeśli chcesz. Następnie zmierz krawędź dachu od miejsca, w którym zaczniesz kabel do końca. Koniec linii musi znajdować się w miejscu, w którym przewody są podłączone do gniazdka. Całkowita długość potrzebnego drutu sumuje wszystkie pomiary. Możesz dodać kilka centymetrów jako dodatkową miarę.

Krok 2. Poprowadź kable

Teraz, gdy masz dokładny pomiar, którego potrzebujesz, możesz kupić podgrzewacz rynnowy. Po przyniesieniu kabli możesz zrobić trasę dla przewodów na dach. Rozpocznij wyznaczanie trasy od gniazdka elektrycznego do góry. Przypnij drut do jednej z krawędzi gontu na dachu, z dala od ścian zewnętrznych. Klips przytrzymuje drut nieruchomo i umożliwia przejście. Po utworzeniu trasy należy wykonać pętlę kablową. Być może zainteresuje Cię również zapobieganie przegrzewaniu się gniazdek elektrycznych.

Krok 3. Zrób pętlę i zygzak

Przymocuj pętlę do ostatniej krawędzi gontów w dachu. Teraz, gdy skończyłeś tworzenie pętli, zacznij tworzyć zygzak. Poprowadź kabel od góry do dołu, tworząc trójkąt między przewodami. Po wykonaniu zygzaka zagnij linkę do gontu i przymocuj ją do klipsa.

Poprowadź kable do drugiej części dachów, wykonując więcej zygzakowatych wzorów kabli, aż całkowicie pokryjesz całą górę, a następnie poprowadź przewody do rynny, gdy dojdziesz do końca dachu, do rury spustowej i z powrotem do punktu początkowego punkt o kable. Po dotarciu do punktu początkowego możesz teraz podłączyć kabel do gniazdka. Upewnij się, że przewody grzejne zostały odpowiednio zamocowane i działają prawidłowo. Po sprawdzeniu możesz teraz odłączyć przewód, aż spadnie śnieg.

To okładka!

Gratulacje! W końcu nauczyłeś się, jak zainstalować kabel grzałki rynnowej w domu. Możesz teraz zainstalować go samodzielnie i zapobiegać zalodzeniu ścian zewnętrznych oraz chronić gonty i dom przed uszkodzeniem podczas sezonu śnieżnego lub zimowego. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci w odpowiedzi na pytanie dotyczące grzejników rynnowych. Możesz również przeczytać o tym, która nagrzewnica jest lepsza, a co nagrzewnica wymuszona.