Co oznacza czarna suknia ślubna

Jeśli ciekawi Cię, co oznacza czarna suknia ślubna, możesz kojarzyć ją z indywidualnością i mocą. Następnie porozmawiamy więcej o symbolice wyboru tego koloru do sukni ślubnej.

Wręcz przeciwnie, rozważ przeczytanie, czym jest biały ślub. Odkryjesz, dlaczego biel jest bardziej tradycyjna niż czerń, zwłaszcza jako kolor sukni ślubnej.

Co oznacza czarna suknia ślubna

Co oznacza czarna suknia ślubna?

Czarna suknia ślubna symbolizuje moc, pewność siebie, indywidualność i tajemniczość. Te cechy idą również w parze z siłą, niezależnością i nowoczesnością.

Panna młoda, która wybiera czarną suknię ślubną, może być postrzegana jako osoba, która nie boi się odrzucić normy. Nie boi się też wyrażać siebie, okazując tajemniczość.

Jeśli te cechy Cię opisują lub chcesz poczuć się wzmocniona w tym wyjątkowym dniu, czarna sukienka będzie najlepszym kolorem do noszenia. Chociaż biel jest uosobieniem tradycji, panny młode mają prawo wybrać kolor, który będą nosić, w tym coś tak mocnego i wyjątkowego jak czerń.

Historia czarnej sukni ślubnej

Możesz prześledzić początek noszenia czarnej sukni ślubnej w Chinach za panowania dynastii Zhou. W tym okresie narzeczeni noszą białą bieliznę pod czarnymi szatami z czerwonymi lamówkami.

Chociaż zasady były mniej rygorystyczne, było to kontynuowane podczas dynastii Han, gdzie noszenie czerni było bardziej powszechne wśród panny młodej i pana młodego w okresie zimowym. A pod rządami Tangów ta zasada została powoli wykorzeniona.

Kolejnym krajem, w którym używa się czarnej sukni ślubnej, jest Hiszpania. Czarny jest nawet zwyczajowym kolorem ślubów rzymsko-katolickich, symbolizującym jej oddanie mężowi aż do śmierci.

Czy noszenie czarnej sukni ślubnej jest obraźliwe?

Dobrze jest nosić czarną suknię ślubną, o ile weźmiesz pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, możesz mieć tradycyjne wesele z konserwatywnymi gośćmi.

Należy również pamiętać, że niektóre religie uważają czarnych za brak szacunku dla ślubu. Ale z drugiej strony bardziej wyzwolony i nowoczesny ślub byłby idealny do czarnej sukni ślubnej.

Najlepiej też skonsultować się z panem młodym, aby upewnić się, że oboje dobrze się uzupełniacie swoimi strojami w dniu ślubu.

Dlaczego ktoś miałby nosić czarną suknię ślubną?

Kobieta może wybrać czarną suknię ślubną, aby poczuć siłę, emanować wyrafinowaniem, tajemniczością lub dumnie pokazać, że łamie schematy norm. Czarny może być również bardziej praktyczny na ślub, który ma.

Na przykład wesela w plenerze i w miejscu docelowym mogą być bezlitosne dla białej sukni. Czarny będzie łatwiejszy w utrzymaniu i utrzymaniu czystości przez cały dzień.

Innym przykładem, w którym czarna suknia ślubna jest lepszym wyborem, są zdjęcia. Niektóre lokalizacje ślubne stanowią idealne tło dla czarnej sukni ślubnej, dzięki czemu zdjęcia są bardziej niezapomniane i oszałamiające.

Czy to dziwne nosić czerń na wesele?

Rozważ kulturę

Nie jest brakiem szacunku ubieranie się na czarno na wesele, o ile pamięta się o kulturze gospodarzy. Na przykład czerń w niektórych kulturach kojarzy się z żałobą, więc noszenie tego koloru na czyimś weselu byłoby brakiem szacunku.

Niektóre organy celne uważają czerń za niefortunny kolor, zwłaszcza w taki wielki dzień, jak ślub. Ale oczywiście zawsze możesz poprosić samą parę, aby upewnić się, że przypadkowo nie założysz niewłaściwego koloru na ich ślubie.

Sprawdź ubiór

Innym sposobem na upewnienie się, że czerń nie będzie obraźliwym kolorem do noszenia na weselu, jest sprawdzenie kodu ubioru na zaproszeniu. Obecnie czerń jest akceptowana na oficjalne okazje, takie jak śluby, ponieważ kojarzy się z klasą i nowoczesnością.

Jeśli potwierdzisz, że czerń jest akceptowalnym kolorem dla gości, rozważ prostą czarną sukienkę, która nie przyciągnie uwagi lub prosty garnitur z białą koszulą. Możesz również sprawdzić lokalizację ślubu, aby zorientować się, jakie elementy garderoby będą odpowiednie.

Sprawdź godzinę ślubu

Oprócz lokalizacji weź pod uwagę czas wydarzenia weselnego. Pamiętaj, że chcesz czegoś jaśniejszego w ciągu dnia, a ciemniejsze kolory są bardziej odpowiednie na wieczór.

Dla spokoju ducha porozmawiaj z innymi uczestnikami, aby upewnić się, że połączysz się z resztą gości. Pamiętaj, aby nie zwracać na siebie uwagi.

Jakie jest znaczenie czarnego ślubu?

Podczas pandemii w niektórych miejscach odbył się czarny ślub. Wybrano pannę młodą, która nie spotkała się wcześniej, ale uważa się, że nie ma szans na samodzielne małżeństwo.

To osobliwe wydarzenie, które odbywa się na cmentarzu. Wierzyli, że dusze zmarłych będą nagradzać społeczność i odpierać choroby.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co oznacza czarna suknia ślubna i przypisuje się to między innymi sile, indywidualności, pewności siebie i tajemniczości.

Ten kolor jest idealny dla Panny Młodej, która chce odejść od zwyczajów i tradycji. Ale jako gość, który rozważa ubieranie się na czarno, pamiętaj o kulturach, aby przypadkowo nie urazić imprezy.