Jak wyregulować temperaturę podgrzewacza wody? 4 proste kroki!

Chcesz wiedzieć, jak wyregulować temperaturę podgrzewacza wody? Regulacja termostatu na elektrycznym podgrzewaczu wody może umożliwić Ci przejście do odpowiednich temperatur, niezależnie od tego, czy woda wypływa z kranu za zimna lub za gorąca.

Nadejdzie chwila, kiedy trzeba będzie dostosować temperaturę elektrycznego podgrzewacza wody. Regulacja temperatury podgrzewacza wody, niezależnie od tego, czy jest bezzbiornikowy, czy standardowy, jest prostym procesem.

Firmy zajmujące się podgrzewaniem wody sugerują ustawienie temperatury podgrzewacza na 120 stopni, aby oszczędzać energię i unikać przypalania wody. Podczas korzystania z elektrycznego podgrzewacza wody regulacja temperatury jest dość prosta, o ile przestrzegasz podstawowych środków zapobiegawczych. Poniżej przedstawiliśmy kilka szybkich i prostych procedur regulacji temperatury podgrzewacza wody. Czytaj dalej do końca tego artykułu. Zacznijmy!

Zalecana temperatura elektrycznego podgrzewacza wody

Rozważ sugerowaną temperaturę i potencjalne zagrożenia związane z różnymi ustawieniami przed zmianą temperatury w elektrycznym podgrzewaczu wody. W przypadku większości rezydencji Departament Energii USA zaleca temperaturę podgrzewacza wody 120 stopni Fahrenheita. Elektryczne podgrzewacze wody są często ustawione na 140 stopni Fahrenheita. Jeśli odkręcisz kran z wodą zbyt gorącą podczas brania prysznica lub mycia rąk, możesz się poparzyć. Dzieci, które przesuną kran wystarczająco daleko do gorącego końca, są w znacznie większym niebezpieczeństwie. Obniżenie termostatu nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także oszczędza pieniądze na rachunkach za energię, zmniejszając rezerwowe straty ciepła.

Kroki regulacji temperatury podgrzewacza wody

Regulacja temperatury podgrzewacza wody jest prostym i szybkim procesem, pod warunkiem, że dobrze wiesz, jak to zrobić. Więc przestań się zastanawiać, jak wyregulować temperaturę podgrzewacza wody. Poniżej szczegółowo opisaliśmy wszystko, co musisz wiedzieć, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem. Przyjrzyjmy się temu!

Krok 1. Zmierz aktualną temperaturę

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian sprawdź temperaturę wody wypływającej z zaworów. Konwencjonalny termometr do gotowania może dokładnie określić temperaturę wody. Aby zmierzyć temperaturę podgrzewacza wody, otwórz kran znajdujący się najbliżej podgrzewacza wody i włącz gorącą wodę. Napełnij dzbanek do połowy wodą i użyj termometru, aby sprawdzić temperaturę. Trzymaj go zanurzony w wodzie, aż termometr przestanie się podnosić. Jeśli temperatura nie osiąga 120 stopni Fahrenheita, podnieś temperaturę podgrzewacza wody. Ustaw termostat na chłodniejsze ustawienie, jeśli robi się zbyt ciepło.

Krok 2. Uzyskaj dostęp do termostatu

Termostat to urządzenie, które pozwala kontrolować temperaturę w domu. Przed wykonaniem jakichkolwiek modyfikacji wyłącz zasilanie podgrzewacza wody ze względów bezpieczeństwa. Będziesz musiał dotykać i modyfikować elementy grzejne i termostaty w elektrycznych podgrzewaczach wody. Aby uzyskać maksymalną skuteczność, wyreguluj termostaty na równoważną temperaturę. Za pomocą płaskiego śrubokręta lub śrubokręta krzyżakowego odkręca się panele dostępu. Aby odsłonić termostat, odkręć śruby utrzymujące panel na miejscu. Śruby należy trzymać w bezpiecznym miejscu, aby nie zgubiły się podczas regulacji termostatów. Aby uzyskać dostęp do termostatu, może być konieczne zdemontowanie izolacji. Oto typowe problemy z termostatem podgrzewacza wody.

Krok 3. Dostosuj temperaturę wody

Po wykonaniu wszystkich kroków, o których wspomnieliśmy powyżej, następnym krokiem jest dostosowanie temperatury podgrzewacza wody. Unikaj dotykania lub przesuwania przewodów w podgrzewaczu wody. W zależności od tego, czy zdecydujesz się podnieść lub obniżyć temperaturę wody, odpowiednio obróć pokrętło. Wybierz orientację, patrząc na oznaczenia na tarczy. Regulacja tarczy za pomocą śrubokręta jest bardzo prosta. Następnie musisz wymienić panel i izolację. Możesz ponownie przymocować panel za pomocą śrub.

Krok 4. Sprawdź temperaturę podgrzewacza wody

Na koniec, po regulacji temperatury podgrzewacza wody, następną rzeczą jest przetestowanie temperatury podgrzewacza elektrycznego. Podłącz prąd do podgrzewacza wody. Odczekaj co najmniej 3-4 godziny, zanim bieżąca regulacja temperatury zacznie obowiązywać, zanim ją ponownie sprawdzisz. Ustaw kran najbliżej podgrzewacza wody w pozycji gorącej i zbieraj wodę, stosując tę ​​samą technikę, co przy początkowej kontroli temperatury.

Weź termometr do gotowania, aby zmierzyć temperaturę. Możesz iść, jeśli osiągnie twoją docelową temperaturę. Kontynuuj okres regulacji termostatu, odczekaj kilka godzin i ponownie sprawdź temperaturę wody, jeśli chcesz, aby była cieplejsza lub bardziej zrelaksowana. Zanotuj na pokrętle termostatu po znalezieniu idealnego ustawienia. Jeśli z jakiegokolwiek powodu musisz zmienić temperaturę w przyszłości, pomoże to w powrocie do tego ustawienia.

To okładka!

Mamy nadzieję, że lektura tego artykułu będzie dla Ciebie przyjemnością i że po jego przeczytaniu będziesz wiedział, jak regulować temperaturę podgrzewacza wody. Powyżej opisano tylko cztery szybkie i proste metody, które pomogą Ci regulować temperaturę elektrycznego podgrzewacza wody. Na koniec dziękujemy za spędzenie z nami czasu; nie zapomnij podzielić się tym postem ze znajomymi, jeśli Ci się podobał!

Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak włączyć podgrzewacz wody i jak wyłączyć podgrzewacz wody.