Jak wydłużyć zasłony w mgnieniu oka

Znalezienie idealnej długości to frustrujące przedsięwzięcie. Kupujesz parę, która jest o cal za długa lub za krótka, jak chcesz. Na szczęście mamy w rękawach kilka fajnych sztuczek, które nauczą Cię wydłużać zasłony.

W większości przypadków prawdopodobnie możesz zwrócić zasłonę w standardowym rozmiarze do sklepu, gdy zdasz sobie sprawę, że długość nie jest taka, jak zakładano. Sprzedawcy oferują inną długość zasłony dla tego samego wzoru.

Jak wydłużyć zasłony w mgnieniu oka

Brzmi wystarczająco rozsądnie. Możesz jednak wybierać tylko spośród długości standardowych długości zasłon, które są już dostępne w sklepie. Są szanse, że nie uzyskasz dokładnie takiej długości, jakiej szukasz.

Na szczęście możemy pomóc Ci uniknąć wydawania nadmiernych pieniędzy na usługi krawieckie i kłopotliwych wycieczek do sklepu. Oto, jak w mgnieniu oka wydłużyć zasłony.

Pierścienie do przycinania

Pierścienie do zasłon to fantastyczny sposób na dodanie kilku cali do draperii. Możesz je łatwo znaleźć w każdym sklepie z narzędziami. Możesz ich użyć do zawieszenia dowolnych zasłon, od zasłon z tyłu po kieszenie na pręty, a nawet zwykłe zasłony.

Krok 1: Przygotuj materiały.

Kup zestaw klipsów w lokalnym sklepie. Możesz je pomalować natryskowo na złoto, srebro, brąz, czerń lub w dowolnym wybranym kolorze. Ponieważ pierścienie do zasłon są widoczne podczas wieszania draperii, chcesz, aby zlewały się i wyglądały jako kolejny dekoracyjny ornament.

Krok 2: Przymocuj klipsy.

Jeśli używasz zasłon kieszeniowych, wyjmij linijkę lub taśmę mierniczą i zaznacz odstępy każdego poślizgu. Pomoże to przymocować pierścienie na równych długościach w całej draperii.

Weź klipsy i przymocuj je wzdłuż górnej krawędzi zasłony. Jeśli używasz zasłon z zakładkami z tyłu, tak naprawdę nie musisz mierzyć i oznaczać poszczególnych pozycji pierścieni. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić go na środku każdej zakładki.

Uwaga: eksperymentuj z rozmiarami pierścionków

Większe pierścienie zapewnią Twojej zasłonie dodatkową długość co najmniej dwóch cali. Możesz jednak dostosować długość, którą dodaje do draperii, przesuwając klips przymocowany do tkaniny. Przytnij go w niższej pozycji, jeśli chcesz dodać cal, i przytnij na wyższej lub górnej krawędzi, jeśli chcesz zmaksymalizować pełną długość pierścienia.

Krok 3: Zawieś zasłony

Po przymocowaniu wszystkich klipsów wsuń pierścienie na pręt. Umieść pręt na wsporniku i dokonaj tylu regulacji, ile chcesz. Możesz tworzyć własne plisy, układając zasłony i używając klipsów, aby utrzymać je na miejscu.

Zrób to sam szycie tkanin

Standardowa wysokość zasłony dla draperii sięgającej do podłogi wynosi około 84 lub 96 cali. Jeśli masz szczęście, powinien pięknie wisieć w twoich oknach. Ale nie bądź zbyt sfrustrowany, jeśli tak się nie stanie. Korzystając z kilku materiałów do szycia i podstawowych umiejętności szycia, możesz znaleźć inny sposób na wydłużenie zasłon.

Krok 1: Przygotuj materiał.

Zmierz okno i zdecyduj o ostatecznej wysokości zasłony. Nie zapomnij zwrócić uwagi na początkową długość materiału. Weź inną tkaninę, której użyjesz, aby wydłużyć zasłonę. Nie musi być taki sam jak na panelu zasłonowym.

Wskazówka: dopasuj tkaniny bez wysiłku

Spróbuj poszukać prostego materiału, który będzie komponował się z twoją zasłoną. Na przykład, jeśli masz wzorzystą zasłonę, możesz dodać solidną białą tkaninę, która będzie wyglądać tak, jakby zawsze tam była. Spróbuj zwizualizować rodzaj danych wyjściowych, który chcesz uzyskać.

Zazwyczaj możesz dodać dodatkowy materiał między zasłonami lub w dolnej części. Wybierając materiał upewnij się, że już wiesz, gdzie je umieścisz. Na przykład, jeśli chcesz mieć go na dole, możesz wybrać przezroczystą lub koronkową tkaninę, która będzie lekko przesuwać się po podłodze.

Krok 2: Szycie

Zdobądź materiał, który powinieneś przyciąć do preferowanej długości. Jeśli chcesz dodać pięć cali do zasłony, powinna ona mieć pięć cali wysokości i mieć taką samą szerokość jak panel. Nie zapomnij dodać kilku centymetrów na naddatek na szew.

Do tej procedury przymocujemy go na dole zasłony. Użyj rozpruwacza do szwów, aby usunąć dolny brzeg draperii. Wykonaj obszycia ze wszystkich stron tkaniny, łącznie z podstawą i wyłączając górną część. Tkaninę przymocujesz do panelu zasłony i zszyjesz na miejscu.

Krok 3: Zawieś zasłony

Weź zasłonę i wsuń ją na drążek. Zawieś pręt na wsporniku. Wprowadź tyle ręcznych korekt, ile chcesz. Możesz spróbować uformować fałdy na zasłonach, aby nadać im bardziej dopasowany wygląd.

Podsumowanie

Dodanie dodatkowej długości do zasłony, aby lekko przesuwała się po podłodze, może być o wiele łatwiejsze niż myślisz. Możesz zdecydować się na opcję bez szycia za pomocą klipsów lub spróbować udoskonalić umiejętności szycia, dodając dodatkowy kawałek materiału na samą zasłonę.

Ogólnie rzecz biorąc, nauka wydłużania zasłon jest niezbędna, zwłaszcza jeśli lubisz dostosowywać rzeczy do swoich upodobań. Czasami standardowe rozmiary nie są tak satysfakcjonujące, jak przedstawiają je sklepy. Na szczęście w kilku prostych krokach możemy wprowadzić własne drobne poprawki.