Wydajne szycie: ile kwadratów babci zrobić koc

Ile kwadratów babci zrobić koc

Jeśli po raz pierwszy robisz na drutach, możesz się zastanawiać, ile kwadratów babci zrobić na koc. Średniej wielkości koc będzie wymagał 88 klocków o wymiarach 48 x 66 cali.

To jednak nie jedyna kwota, której potrzebujesz. Możesz również umieścić kwadraty babci na innych rozmiarach koca!

Wydajne szycie: ile kwadratów babci zrobić koc

Kocyk dziecięcy, który ma 42 cale dookoła, będzie potrzebował 49 kwadratów babci. Narzuta w rozmiarze king-size o wymiarach 90 cali będzie potrzebować 225 kwadratowych bloków babci.

Musisz zmieniać kolor włóczki co dwa okrążenia. W ten sposób Twój koc będzie miał piękny wzór kolorystyczny!

Czego jeszcze można się nauczyć o kwadratach babci? Dowiedzmy Się!

Dlaczego nazywa się to placem babci?

Inną nazwą kwadratowego koca babci jest Afghan, nazwany na cześć Pasztunów z Afganistanu. Kraj słynie z produkcji kolorowych dywanów i unikalnych tekstyliów.

W 1946 roku wczesne amerykańskie kobiety oszczędzały dodatkowe skrawki przędzy wyplatane ze starych ubrań. Kiedy było duże nagromadzenie, szydełkowali włóczkę w maleńkie, kolorowe kwadraty.

Połączyli kwadraty, aby stworzyć piękny i funkcjonalny koc. Starsze kobiety i babcie zwykle wykonywały to zadanie; dlatego nazywa się to kwadratem „babci”.

Ile rund ma kwadrat babci?

Typowy kwadratowy koc babci to cztery do pięciu rund. Nie martw się jednak; nie jesteśmy surowi, jeśli chodzi o rozmiar. Możesz zrobić mini-kwadraty z dwóch rund lub ogromny kwadratowy koc!

Wszystko zależy od tego, co wolisz! Uwolnij swoją kreatywność.

Odmiany kwadratowych koców babci

Myślałeś, że kwadraty babci były, no cóż, kwadratowe? Jeśli nie jesteś fanem typowych ostrych zakrętów, możesz wypróbować inne warianty.

Pierścień na szydełku/magiczny pierścionek

Magiczny pierścień to sposób na stworzenie ciasno zamkniętego środka podczas szydełkowania okrągłych łatek. Brzmi onieśmielająco, ale to proste zadanie.

Musisz zapętlić nitkę wokół palców i przeszyć ją tak, jak robisz to w przypadku każdej innej pracy na szydełku. Zszyj w kółko, a po zakończeniu zaciągnij go. Tada! Masz magiczny krąg!

Wielokolorowe kwadraty

Pamiętaj, kiedy szydełkujesz, możesz pokazać swoją kreatywność. Zapraszam do łączenia dowolnych kolorów.

Możesz dołączyć przędzę w innym kolorze do gotowego ściegu babci, wiążąc ją. Powoli okrążaj go, aż uzyskasz piękny wzór.

Wspaniale jest nauczyć się różnych sposobów na zrobienie koca z babcinego ściegu. Są jednak inne rzeczy, o których należy pamiętać podczas szydełkowania. Dowiedzmy Się!

Ile motków przędzy potrzebujesz na kwadrat babci?

Afgańczycy używają skomplikowanych wzorów i kombinacji kolorów. Oznacza to, że do ich wykonania będziesz potrzebować dużo przędzy.

Na pełnowymiarowy koc będziesz potrzebować od 13 do 18 motków przędzy. Im więcej kolorów połączysz, tym więcej motków zużyjesz.

Jeśli użyjesz mniej kolorów, możesz potrzebować tylko dziesięciu motków. Wszystko zależy od Twojego wzoru i tego, ile chcesz włożyć.

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, planując ilość włóczki.

Czynniki określające ilość przędzy

  • Waga przędzy

Im cięższa włóczka, tym mniej motków będziesz potrzebować. Lekka nić będzie potrzebować więcej.

Najlepszą włóczką na koc jest mieszanka akrylowa. Jeśli robisz myjkę lub podkładkę, to bawełna jest twoją włóczką.

  • Rozmiar elementu 

Ubrania nie potrzebują tak dużo przędzy. Jeśli planujesz uszyć koc, musisz zaopatrzyć się w swoją nić.

  • Typ ściegu 

Różne ściegi wykorzystują różne ilości przędzy. Ścieg babci wykorzystuje więcej przędzy niż pojedyncze szydełko.

  • Rozmiar szydełka 

Twój haczyk może wpłynąć na wzór twojego szydełka. Większe haczyki sprawią, że ściegi będą dalej od siebie; dlatego będziesz potrzebować więcej włóczki.

Doskonały rozmiar szydełka na ścieg kwadratowy babci to 5mm. Jednak wszystko zależy od twojego wątku. Jeśli ściegi są zbyt ciasne, wybierz większy haczyk.

  • Naprężenie i rozstaw 

Podobnie jak poprzedni czynnik, jeśli projekt wymaga mniejszego naprężenia, będzie miał więcej przestrzeni między ściegami.

Ile dni zajmie wykonanie koca?

Wszystko zależy od twojego projektu i tego, ile czasu poświęcisz na tworzenie swojego rzemiosła. Duży koc może zająć od kilku dni do tygodnia.

Mniejszy koc zajmie Ci mniej czasu. Nie pozwól jednak, aby wywierało to na ciebie presję, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym. Daj się popchnąć swojej kreatywności i stwórz piękny wzór, który pokochasz.

Wniosek

Czy jesteś podekscytowany wypróbowaniem swoich kwadratów babci? Ten styl jest łatwy do opanowania, gdy już go opanujesz.

Ten kwadratowy wzór babci nie jest w żaden sposób ścisły. Nie przejmuj się zbytnio, ile kwadratów babci do zrobienia koca potrzebujesz. Łatwo jest dostosować w zależności od tego, jak chcesz, aby wyglądał.

Po prostu pozwól swojej kreatywności płynąć na szydełku i pracuj, aż będziesz zadowolony z wyników!