Jak rzucić koc na krosno w 3 prostych krokach?

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak zrzucić koc na krośnie, uprościliśmy go do trzech kroków! Wiązanie lub rzucanie koca na krosno jest stosunkowo prostym procesem, który możesz zrobić zgrabnie. Połączyliśmy jednak wszystkie najlepsze kroki, więc nawet początkujący mogą to zrobić bezproblemowo.

Nauczyliśmy Cię już wcześniej, jak robić na drutach koc na krośnie, więc pomocne będzie również nauczenie się, jak zrzucić koc na krośnie. Pomysł jest tak prosty, jak zbieranie szwów i łączenie ich razem. Jeśli nadal jesteś zdezorientowany, kontynuuj czytanie poniżej:

Jak rzucić koc na krosno w 3 prostych krokach?

Jak odrzucić koc z krosna dla początkujących

1. Podnieś ściegi za pomocą narzędzia dziewiarskiego

Możesz użyć szydełka lub narzędzia do robienia na drutach, aby podnieść ściegi. Zacznij od skrajnego prawego kołka w górnym rzędzie i wybierz ścieg na skrajnym lewym kołku tego samego rzędu. Teraz, gdy masz dwa ściegi na swoim narzędziu, podnieś pierwszy ścieg nad drugim, aby połączyć je w jeden ścieg.

Następnie wstawisz narzędzie na następny kołek w przeciwległym rzędzie, aby uzyskać kolejne oczko i podnieś pierwsze oczko nad nim, aby je połączyć. Jest to istota wiązania lub rzucania krosna, gdy zbliżasz się do ogona przędzy. Proces jest szybki i płynny, nawet dla początkujących.

2. Zszyj szwy razem

Gdy zrozumiesz, jak przerabiać oczka i łączyć je ze sobą, po prostu kontynuuj przez krosno. Skończysz z jednym ściegiem na narzędziu, kiedy zrzucisz koc. Następnie odetnij nitkę tak, aby pozostało tylko około 5 cali z ogona na zawiązanie supełka.

Zdejmij ostatni ścieg na narzędziu, przełóż przez nie pozostawiony ogon i zapętl. Pociągnij, aby zabezpieczyć węzeł i wpleć wszystkie ogony, aby zakończyć. Następnie możesz przystąpić do zrzucenia drugiego końca koca.

3. Splot ogony przędzy i dokończ wiązanie

Z drugiej strony proces jest taki sam. Wstawisz narzędzie na ściegu najdalej od ogona, który jest najbardziej po prawej stronie. Wyciągnąć kolejne oczko i przerobić je na prawo z pierwszym oczkiem do zamknięcia.

Powtórz ten proces z prowadzącą cię nitką kotwiczną, aż pozostanie jeden ścieg. Podobnie do tego, czego nauczyłeś się w kroku drugim, przeciągnij ogon przez ostatni ścieg i zrób węzeł. Wpleć ogon przędzy przez koc i usuń ogon przędzy kotwicznej.

Jak odrzucić długie krosno?

A jeśli zrobisz koc na krośnie długim lub prostokątnym? Jak się kończysz? Gdy zrozumiesz centralną koncepcję odrzucania za pomocą trzech powyższych kroków, związanie wszystkich rodzajów krosien będzie łatwe.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy użyłeś krosna prostokątnego czy okrągłego, zrzucanie przebiega podobnie. Możesz zastosować opisaną wcześniej podstawową technikę zamykania, ponieważ kończysz prostą krawędź. Ale jeśli zrobiłeś projekt, który musi być rozciągliwy, jak para skarpet lub czapka, wiązanie będzie trochę inne.

Jak wykonać rozciągliwe wiązanie?

Owiń włóczkę wokół krosna, aby uzyskać dodatkową długość przed odcięciem i nawleczeniem jej na igłę. Następnie przełóż igłę przez pętlę lewego kołka w dół, a następnie przejdź w górę na pętlę prawego kołka, aby dobrze je pociągnąć. Jeśli nie wiesz, które kołki, po prostu pracujesz nad kołkami po obu stronach włóczki, jeśli przeniesiesz ją po lewej stronie oczka, którym się zakończyłeś.

Podobnie jak w przypadku podstawowej techniki zarzucania, po prostu przesuwasz pętle nad pierwszym kołkiem. Nowy kołek stanie się lewym kołkiem, a lewy kołek przed stanie się prawym kołkiem. Za tym nowym prawym kołkiem będziesz mieć swoją włóczkę, dzięki czemu będziesz mógł zejść w dół pętli lewego kołka i w górę pętli prawego kołka.

Kontynuuj wiązanie, aby dotrzeć do pierwszych dwóch pętli, od których zacząłeś. Powinieneś sprawdzić, czy pierwszy prawy kołek stanie się w tym momencie kołkiem lewym. Na koniec zwiąż włóczkę i gotowe.

Jak związać krosno tkackie?

Co by było, gdybyś używał krosna do tkania zamiast do robienia na drutach? Proces wiązania projektu tkanego jest tak prosty jak projekt dziany. Aby to zrobić, odwróć splot i pracuj z tyłu. Przekręć pierwszą pętlę i dokręć ją do nici, a następnie przeciągnij przez nią drugą pętlę za pomocą szydełka.

Przesuń pierwszą pętlę, którą wykonałeś, do podstawy drugiej pętli i przekręć. Powtórzysz tę praktykę przeciągania nowej pętli przez poprzednią i pchania drugiej w dół następnej pętli. Przekręć powstałą pętlę na szydełku i kontynuuj, aż dotrzesz do dolnej części splotu.

Na koniec zabezpiecz ostatnią pętlę, przeciągając przez nią sznurek do szycia. Przerabiaj sznurek pod najbliższą nitką i podwójnie zawiąż pętlę do tej nitki. Załóż końce i przytnij, aby splot był bezpieczny i schludny.

Wniosek

Jeśli wiesz, jak zrobić na drutach koc, powinieneś opanować odpowiednią technikę ściągania lub zamykania. W tym trzyetapowym przewodniku, jak zrzucić koc na krosno, uprościliśmy go, aby pomóc początkującym lepiej go zrozumieć. Główną esencją jest zbieranie szwów i łączenie ich razem.