Jak włączyć podgrzewacz wody? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak włączyć podgrzewacz wody? Nie martw się; dotarłeś we właściwe miejsce. Podgrzewacz wody z funkcjami elektrycznymi obejmuje włączenie wyłącznika, upewnienie się, że podgrzewacz wody jest w komplecie z wodą przed jego włączeniem, jest jednym z najważniejszych środków. Następnie musisz sprawdzić otwarty zawór i krany i je wyłączyć.

Jeśli używałeś gazowego podgrzewacza wody, musisz zapalić pilota z opcją niskiego lub wysokiego ciepła; musisz przytrzymać przycisk pilota przez 15 do 20 sekund, aby działał.

Jak włączyć podgrzewacz wody? 3 proste kroki!

Ale jeśli nie uruchomi się w tym czasie, należy nacisnąć generator iskry przez 5 sekund po ustawieniu pilota grzałki otworzy zimną wodę, aby dolać i zacznie podgrzewać wodę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Kroki włączania podgrzewacza wody

Podgrzewacze wody są różnego rodzaju, takie jak elektryczny podgrzewacz wody, gazowy podgrzewacz wody i podgrzewacze wody bez zbiorników. Jeśli jesteś nowy w podgrzewaczu wody i czujesz się zdezorientowany, jak włączyć podgrzewacz wody, musisz przeczytać wszystkie poniższe kroki, aby włączyć podgrzewacz wody.

Krok 1. Zamknij otwarte zawory i krany

Sprawdź niekontrolowane otwory wentylacyjne lub zawory elektrycznego podgrzewacza wody. Jeśli zauważysz, że otwiera się jakiś zawór kranu, wyłącz go, aby uniknąć jakichkolwiek nieszczęść. Każdy, kogo spotkasz z otwartymi drzwiami, powinien natychmiast zostać zamknięty. To samo, co musisz zrobić, jeśli twój grzejnik jest na gaz, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przed włączeniem grzejnika wody, jest zamknięcie wszelkich zaworów otwierających. Włączając prąd, dwukrotnie sprawdź, czy zbiornik jest pełen wody. Nie chcesz, aby grzałka ogrzewała praktycznie pusty zbiornik. Może to doprowadzić do awarii zbiornika wody i grzałki.

Krok 2. Włącz włącznik grzałki

Przełącznik do Twojego grzejnika jest odpowiedni i bezpieczny do włączenia już teraz. W tym czasie grzałka powinna zacząć podgrzewać strumień. Niektóre typy grzałek elektrycznych mogą nie wskazywać, kiedy urządzenie jest włączone. Z kolei ciche dźwięki sygnalizują, że teraz podgrzewacz wody działa. Jeśli używasz grzejnika gazowego i chcesz, aby ciepły prysznic wrócił na tor, powinieneś ponownie zapalić lampkę kontrolną na grzejniku. Jest to rzeczywiście konieczne, aby zapobiec wszelkim incydentom związanym z gazem.

Krok 3. Włącz zawór gazu

Użytkownicy nie przejdą przez etap pilotażu światła, jeśli kran jest ustawiony na „pilot”. Wystarczy, że włączysz zawór gazowy. Jednak Twój grzejnik może już podgrzewać wodę i na tym etapie musisz włączyć płomień. Jeśli tak nie jest w przypadku grzejnika, użytkownicy mogą potrzebować wrócić do etapu oświetlenia pilotażowego.

Zapamiętaj te wytyczne dotyczące bezpieczeństwa podczas włączania podgrzewacza wody

Sprawdź rurę odpływową pod kątem wycieków. Temperatura jest za wysoka; musisz go szybko zredukować. Podczas korzystania z gazowego podgrzewacza wody, który nie jest używany od dłuższego czasu, zwracaj uwagę na inne zapachy wyciekającego gazu. Benzyna pachnie okropnie z jakiegoś powodu, więc jeśli nie rozumiesz, jak pachnie, niektórzy utożsamiają ją z silnym zapachem, gdy zapalasz pilota.

Nie musisz ponownie uruchamiać, jeśli pojawi się zapach, taki jak paliwo, gaz, parafina lub jakikolwiek inny kanister z propanem. Jeśli jesteś stosunkowo nowym grzejnikiem, może nie być w stanie go zapalić. Jeśli musisz włączyć grzałkę, bo zgasła kontrolka, poszukaj problemu. Jeśli nie rozwiązałeś problemu, nie próbuj ponownie włączać ogrzewania.

Sprawdź, czy można ponownie włączyć grzejnik i czy odpowietrznik działa. Poszukaj nieosłoniętych przewodów lub zanieczyszczeń, jeśli używasz grzejnika elektrycznego. Jeśli tak, nie trzeba ponownie uruchamiać grzejnika, dopóki dokładnie nie naprawisz problemu. Jeśli grzałka ciągle się wyłącza i nie, pomimo tego, jak często wymieniają się bezpieczniki, użytkownicy, czy ile razy uzbrajasz obwód, musisz to zmienić. Najpierw określ odległość od otworu, zapalając lampkę kontrolną lub włączając zawór gazowy. Całe twoje ciało, a zwłaszcza oczy, muszą być bezpieczne. Możesz być poważnie spalony, gdy nie jesteś uważny, a opóźnienie zapłonu następuje z powodu brudnego palnika lub prawdopodobnie wygaszonego pilota.

Po zapaleniu pilota sprawdź grzejnik pod kątem brudu, korozji lub brudu. Nie należy rozpalać płomienia, jeśli jest pokryty sadzą, korozją lub brudem. Przed zapaleniem musisz wyczyścić palniki lub zlecić ich czyszczenie. Przed samym włączeniem zaworu gazowego osłona zewnętrzna i wewnętrzna są bezpiecznie zamocowane dwa razy tyle.

Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, kiedy wymienić podgrzewacz wody.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak włączyć podgrzewacz wody. Jeśli jednak uważasz, że nie wiesz, że podgrzewacz wody włącza proces, przeczytaj ten artykuł do końca i przeczytaj go zgodnie z powyższymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, aby uniknąć wprowadzających w błąd informacji. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami! Możesz dowiedzieć się, jak wyłączyć podgrzewacz wody i listę kontrolną podgrzewacza wody.