Jak zrobić deskę do krosna z pom pom w 3 prostych krokach

Jeśli jesteś zainteresowany robieniem koców z pom pom, musisz najpierw wiedzieć, jak zrobić deskę z pom pom. Dzieje się tak, ponieważ proces tworzenia koca z pomponami w dużej mierze opiera się na desce tkackiej.

Istnieją dwa sposoby wykonania desek tkackich. Jeden jest z gwoździami, a drugi bez gwoździ. Oczywiście możesz również zdecydować się na zakup.

Jak zrobić deskę do krosna z pom pom w 3 prostych krokach

Możesz jednak zaoszczędzić pieniądze, robiąc jeden. Stworzenie jednego sprawia również, że bardziej zainwestujesz w aktywność, co sprawia, że ​​jest to jeszcze przyjemniejsze.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić krosno!

Kroki, jak zrobić deskę krosna z pomponem

Poniżej znajdują się trzy kroki, jak wykonać deskę tkacką. Najpierw omówimy ten, który ma gwoździe. Następnie omówimy ten bez gwoździ; i zamiast tego użyj kołków.

Krok 1. Przygotuj materiały 

Najpierw musisz przygotować swoje materiały. Do wykonania płyty krosna potrzebne są pałki, gwoździe, młotek i kątowniki lub wsporniki.

W celach informacyjnych użyjemy dwóch pałek o wymiarach 21 ½ cala na górną i dolną część płyty krosna. Następnie na boki krosna użyjemy dwóch pałek o wymiarach 31 cali.

Możesz użyć dłuższej lub krótszej pałeczki! To tylko przykład, ponieważ rozmiary pałki określają liczbę gwoździ potrzebnych do użycia.

Potrzebujesz 14 sztuk gwoździ na górną i dolną część dla tego rozmiaru deski krosiennej. Jeśli chodzi o boki, potrzebujesz 21 gwoździ. Wszystkie paznokcie powinny mieć ½ cala, aby uzyskać spójność.

Oczywiście będziesz potrzebował również młotka. To po to, abyś mógł zabezpieczyć swoje paznokcie. Pamiętaj, aby ustawić paznokcie na tej samej wysokości.

Ostatnim materiałem, którego potrzebujesz, jest łącznik kątowy lub wspornik. Potrzebujesz czterech z nich na cztery rogi krosna.

Krok 2. Dołącz do pałeczek razem

Po przygotowaniu materiałów należy połączyć pałki razem. Dzięki temu deska będzie stabilna, zanim wbijesz gwoździe.

To, co musisz zrobić, to złożyć razem pałki. Następnie, na jego połączeniu, ustaw połączenia kątowe. Możesz ustawić go wewnątrz ramy lub na zewnątrz.

Zamontuj prawidłowo złącza kątowe, aby nie wykręcały się.

Jeśli jesteś ciekawy, wsporniki kątowe to zatrzaski w kształcie litery L, które łączą dwie części. W tym przypadku łączysz pałki do płyty krosna pod kątem 90 stopni.

Występują w formach metalowych, drewnianych lub plastikowych. W przypadku płyt krosiennych zalecamy stosowanie metalowych wsporników. Ma to na celu upewnienie się, że płyta krosna jest dobrze podparta.

Krok 3. Wbij paznokcie

Po dołączeniu do pałek musiałbyś wbijać gwoździe. Jednak najpierw musisz znaleźć punkty środkowe swoich pałek, dla wszystkich czterech pałek.

Następnie tworzysz punkt przecięcia z centralnego punktu dwóch połączonych pałek. Od punktu skrzyżowania odmierz 1 ½ cala wzdłuż ramy, w którą możesz wbić gwoździe.

Zaznacz co 1 ½ całej ramy od punktu skrzyżowania, aby określić, gdzie musisz wbić gwoździe. Następnie możesz zabezpieczyć gwoździe!

Jak wspomniano wcześniej, paznokcie powinny być zabezpieczone i rozmieszczone równomiernie. Ma to na celu zapewnienie równomierności produktu końcowego.

Czy możesz wykonać deski tkackie bez gwoździ?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Istnieją deski tkackie, które zamiast gwoździ mają kołki. Zmniejszają one ryzyko zadrapań paznokciami.

Potrzebujesz okrągłych drewnianych kołków do desek kołkowych, wiertła do drewna, wiertła i kwadratowego kołka do drewna.

  • Krok 1. Najpierw należy przyciąć kołki kołowe o tej samej długości. Oszlifuj końce kołków i wywierć 2 mm otwór w każdym patyczku.
  • Krok 2. Następnie przygotuj kwadratowy kołek i zaznacz otwory. Zalecamy oznaczenie ich w odległości 3 cm. Możesz je wykładać w różnych długościach; bądź konsekwentny w swoich oznaczeniach.
  • Krok 3. Następnie możesz użyć wiertła 6 mm, aby wywiercić otwory około 1 cm w kwadratowym kołku. Następnie włóż okrągłe kołki do otworów.

Będzie ciasno dopasowany, ale i tak właśnie do tego dążymy! Powinien być solidnie dopasowany, aby był stabilny. Po wypełnieniu wszystkich otworów kołkami, wszystko gotowe i gotowe do tkania.

Jakie są standardowe rozmiary płyt krosiennych?

Istnieją różne rozmiary desek na krosnach z pomponów. Możesz dostać taki, o którym wspomniano wcześniej, lub coś mniejszego lub większego, aby dostosować się do twoich potrzeb.

Jednak pierwszą różnicą, którą musisz wiedzieć, jest to, że rozstawione na 1,5 cala gwoździe/kołki tworzą wiele małych pomponów. Z drugiej strony, gwoździe/dyble o rozstawie 2 cali tworzą większe, ale mniej pomponów.

Wniosek

Po tym wszystkim już wiesz, jak zrobić deskę do krosna z pom pom. Nie tylko jeden typ, ale dwa! Teraz, gdy możesz samodzielnie wykonać swoje deski tkackie, możesz przystąpić do robienia koców z pomponami.