Dlaczego moja lodówka wydaje trzaski? 6 szokujących powodów!

Czy często słyszysz dziwne dźwięki wydobywające się z lodówki i zastanawiasz się: „Dlaczego moja lodówka wydaje trzaski?” Może to być wynikiem wadliwego lub luźnego komponentu. W większości przypadków to normalne, że wpadniesz w panikę i wezwiesz profesjonalistę.

Jednakże powinieneś znać możliwe przyczyny tej sytuacji i przekazać technikowi wszystkie możliwe obserwacje, aby łatwiej było mu wymyślić podejście.

Dlaczego moja lodówka wydaje trzaski? 6 szokujących powodów!

Lodówki często emitują różne dźwięki, których czasami nie słychać, chyba że przyłożysz ucho do jego boków i nie będziesz słyszeć, jak pracują elementy wewnętrzne. Odgłos trzaskania może być zwykle kojarzony z zamrażarką, głównie ze względu na cząsteczki lodu i ekstremalną temperaturę. Brak rozwiązania tego problemu może doprowadzić do poważnego uszkodzenia lodówki.

Powody trzaskającego odgłosu z lodówki

Aby dowiedzieć się, co się dzieje z Twoją lodówką, powinniśmy wyliczyć wszystkie możliwe przyczyny tej sytuacji i po kolei je wyeliminować. Z każdego powodu sprawdzisz, czy to właśnie dzieje się w Twojej lodówce. A oto możliwe powody, aby spełnić Twoje pytanie: „Dlaczego moja lodówka wydaje trzaski?”:

Powód nr 1. Rozszerzalność cieplna

Z tego powodu nie musisz się martwić, ponieważ natura naszych lodówek pęka z powodu nagłej zmiany temperatury. Ta zmiana temperatury może wynikać z pozostawienia lodówki uchylonej lub włączenia jej po rozmrożeniu.

Metalowe rury i wężownice pękną, ponieważ temperatura spadła. Z tego powodu te materiały kurczą się lub rozszerzają.

Powód 2. Problemy z kostkarką do lodu

Tak więc, po włączeniu przycisku zasilania, dozowniki lodu automatycznie wytworzą lód i powinieneś usłyszeć dźwięki z tacy sygnalizujące opróżnienie lodu z form. I ten dźwięk nie powinien pękać.

Kiedy kostkarka do lodu wyskoczy, oznacza to, że ten komponent zmusza się do działania pomimo swojego aktualnego stanu.

Może to być spowodowane zakleszczeniem się lodu, w którym zgromadziły się one w jednym miejscu i nie ma miejsca na ruch innych części. Lub brak wystarczającej ilości wody, co może uniemożliwić działanie kostkarki do lodu. Należy więc zacząć sprawdzać z tablicy kontrolnej, czy kostkarka do lodu jest włączona, następnie są tacki na lód, a następnie filtr i linia wodna.

Powód #3. Zawór dopływu wody

W typowych scenariuszach zawór wlotowy powinien wyskoczyć, gdy woda przepływa do wnętrza urządzenia. Jednak nie powinien ciągle wyskakiwać. Tak więc, gdy słyszysz, że lodówka non stop pęka, mogą wystąpić problemy z samym zaworem lub linią wodną.

Na przykład zawór może pękać bez przerwy, gdy nie rozpozna dopływu wody, i będzie to robił, dopóki nie będzie wody. Więc możesz chcieć sprawdzić, czy zawór siodła jest włączony. W zależności od tego, gdzie znajduje się źródło wody, może znajdować się pod zlewem lub w piwnicy.

Powód #4. Poluzowany wentylator

Funkcją wentylatora lodówki jest chłodzenie sprężarki i wspomaganie jej w przekształceniu czynnika chłodniczego do stanu funkcjonalnego. Może więc być luźny, gdy często obciążasz ten element lub cały silnik. I może wydawać dźwięk, gdy ostrze uderza w klatkę podczas obracania. Więc napraw to natychmiast, ponieważ Twoja lodówka może nie ostygnąć, a ten element może spowodować poważne uszkodzenia.

Powód #5. Cewki parownika

Ten powód jest również powszechną sytuacją, gdy słyszysz trzask. Po pierwsze, wężownice kurczą się po rozmrożeniu, ponieważ ponownie zaczyna chłodzić ich powierzchnię. Kiedy dzieje się to po rozmrożeniu lodówki, nie powinieneś się martwić.

Istnieją jednak pewne okoliczności, w których wyskakuje, nawet jeśli nie rozmrażałeś go przez kilka dni i tygodni. Może to być spowodowane zepsutym zegarem odszraniania. Dlatego nadal wyskakuje, ponieważ cewki są nadal w cyklu chłodzenia i zatrzyma się dopiero po naprawieniu.

Powód #6. Niewystarczające zaopatrzenie w wodę

Nowoczesne lodówki mają na tablicy sterowniczej różne elementy sterujące i alarmy. A niektóre z nich wydają różne dźwięki, na przykład trzaski, gdy nie rozpoznają źródła zasilania. Taka sytuacja zwykle ma miejsce po przerwie w dostawie prądu lub w przypadku zasilania o niskim napięciu. A kiedy tak się stanie, należy zrestartować całą jednostkę, wyłączając ją w termostacie i odłączając kabel.

Zawijanie

I na tym kończy się artykuł o „dlaczego moja lodówka wydaje trzaski?” Widziałeś więc, że niektóre przyczyny są po prostu częścią normalnej pracy Twojej lodówki i nie musisz się martwić. Jednak natychmiast zajmij się niektórymi sytuacjami, takimi jak luźny wentylator i zakleszczenie lodu, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Jesteśmy pewni, że nie chcesz słyszeć tego trzaskającego dźwięku bez przerwy, a to może Cię rozpraszać.

Mamy więc nadzieję, że nauczyłeś się mnóstwo wiedzy na temat swojej lodówki i możliwych problemów, które mogą się w niej pojawić. Jeśli masz więcej obaw, na przykład kiedy twoja lodówka wydaje się okropnie pachnieć, powinieneś przeczytać artykuł zatytułowany „Dlaczego moja lodówka śmierdzi?” Dziękuję Ci!