Jak używać patelni na kuchence gazowej? 5 prostych kroków!

Popularność patelni jest zrozumiała, więc dobrze, że wiesz, jak używać patelni na kuchence gazowej? Jeśli chodzi o używanie patelni, dobrze jest otworzyć swoje umiejętności i odkryć więcej, zwłaszcza jeśli nie robiłeś czegoś od jakiegoś czasu.

Na Twoją korzyść upewniliśmy się, że ten artykuł zawiera wszystkie istotne informacje, abyś zrozumiał, jak z niego korzystać na swoim piecu.

Jak używać patelni na kuchence gazowej? 5 prostych kroków!

Ponadto patelnie z płaskimi ściankami są pomocne w przypiekaniu warzyw i przyrumienianiu mięs. Więc nawet jeśli próbujesz schudnąć, dobrym pomysłem jest przygotowywanie posiłków. Jeśli będziesz kontynuować do końca, nie powinno być miejsca na nieporozumienia. Omówimy tematy dotyczące gotowania na patelni, więc nie pomijaj niczego.

Kroki korzystania z patelni na kuchence gazowej

Chyba pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, to jak korzystać z kuchenki gazowej. Korzystanie z patelni na palniku gazowym jest proste. Ale wbrew powszechnemu przekonaniu patelnie działają równie dobrze na kuchence elektrycznej, jak i gazowej. Aby w pełni wykorzystać wbudowaną płytę grillową kuchenki gazowej, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi korzystania z płyty grillowej na kuchence gazowej:

Krok 1. Podgrzej patelnię

Na początek podgrzej dużą patelnię na dużym ogniu. Pomogłoby, gdybyś podgrzał patelnię do średniej temperatury, ale nie do punktu wędzenia. Zanim zaczniesz gotować, upewnij się, że wszystko jest w porządku. Umieść patelnię lekko na kuchence i unikaj przesuwania jej w celu dokonania jakichkolwiek regulacji, aby zapobiec uszkodzeniu dna.

Jeśli nie jest tam, gdzie chcesz, możesz go na stałe przenieść. Ze względu na swój rozmiar patelnie do gotowania wymagają użycia palników. Uzyskanie idealnego miejsca może wymagać kilku prób, ale opanujesz to dzięki praktyce. Dzięki temu, że nie musisz dostosowywać patelni, zaoszczędzisz również czas.

Krok 2. Zapal płomień

W dużym rondlu zagotuj wodę. Aby uruchomić kuchenkę gazową, musisz zapalić płomień. Poziom ciepła, którego używasz na swojej patelni, zależy od rodzaju, który posiadasz. Na przykład podczas korzystania z rusztu stalowego będziesz musiał używać średniego ciepła, ponieważ stal szybko się nagrzewa. Podczas gotowania na żeliwnej patelni uważaj, aby jej nie przegrzać. Bez wątpienia sprawi to, że ogrzewanie będzie bardziej równomierne. Pomocne może być przeczytanie, jak wyregulować płomień na kuchence gazowej i jak naprawić pomarańczowy płomień na kuchence gazowej.

Krok 3. Test wody

Zrób test wody na swojej patelni, zanim zaczniesz cokolwiek smażyć. Po kilku minutach ogrzewania spryskaj powierzchnię patelni wodą. Idealnie, aby woda szybko parowała, skwierczała energicznie i tańczyła na gorącej patelni, należy ustawić temperaturę na wyższym poziomie. Wypróbuj tę metodę zamiast marnować kilka dodatkowych sekund. Jeśli woda tam będzie, nadal będzie musiała zostać podgrzana do bardzo wysokiej temperatury. Użyj testu wody na patelni ze stali nierdzewnej.

Krok 4. Przygotuj patelnię

Wbrew powszechnemu przekonaniu na to zdanie nie ma miejsca. Na rynku dostępne są opcje patelni nieprzywierających i konwencjonalne. Nie ma potrzeby oliwienia patelni z powłoką zapobiegającą przywieraniu.

Z tego prostego powodu, że chcesz, aby olej nie przywierał do patelni podczas gotowania. Patelnie zapobiegające przywieraniu zapobiegają również przywieraniu potraw do powierzchni patelni, na której są gotowane. W przeciwieństwie do patelni żeliwnej, każdy tłuszcz wystarczy, aby patelnia była dobrze pokryta. W tym przepisie możesz użyć dowolnego tłuszczu. Jednak, aby posiłek się nie sklejał, potrzebujesz warstwy tłuszczu na wierzchu. Aby wykonać zadanie, większość patelni wymaga cienkiej warstwy oleju na spodzie. Potem nadszedł czas, aby uruchomić kuchnię.

Krok 5. Gotowanie na patelni

Prawie tam! Czas zacząć gotować teraz, gdy prace przygotowawcze są już skończone. Na patelni można gotować różne potrawy, ale do tego dojdziemy za chwilę. Istnieją ograniczenia dotyczące rodzajów spodów, których można używać na patelniach grillowych.

Nigdy nie dostaniesz naleśników idealnych do zdjęć, jeśli twoja patelnia ma krawędzie; z drugiej strony niektóre rodzaje patelni zapewnią doskonałe naleśniki. Gotowanie na patelni nie jest trudne, jeśli wiesz, jak to zrobić prawidłowo. Oto, co zrobić, gdy posiłek przykleja się do dna patelni: miej oko na płomień, aby zobaczyć, czy robi się brązowy.

Uważaj, aby ustawić minutnik i pozostaw włączone ogrzewanie, przestrzegając przepisu. Gotowanie na patelni jest tak proste, jak umieszczanie na niej jedzenia i obracanie. Przez resztę życia nigdy nie będziesz chciał używać niczego poza żeliwną patelnią; żeliwne płyty grillowe regularnie wytwarzają doskonałe steki. Poznaj najlepsze ruszty żeliwne.

To okładka!

To wszystko! Dzięki informacjom, które właśnie uzyskałeś, jesteś gotowy do użycia patelni na kuchence gazowej i gotowania różnych potraw. Ponadto zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby dostarczyć Ci wszystkich potrzebnych informacji.

Przed przejściem do przodu koniecznie trzeba wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z patelni na kuchence gazowej. Powinieneś również wiedzieć, jak go czyścić i konserwować. Znacznie wydłuży to żywotność twojej patelni i możesz ją dobrze wykorzystać.