Jak uszyć udekorowaną poduszkę z kołnierzem w 3 krokach

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uszyć sztuczną poduszkę z kołnierzykami, wystarczy wykonać trzy kroki. Nie bój się dodawać detali, takich jak kołnierze do fałszywej poduszki. Dzięki poniższemu przewodnikowi nawet osoby bez dużego doświadczenia w szyciu mogą ukończyć ten projekt!

Wszyscy wiemy, że fałszywa poduszka służy jako ozdobna okładka poduszki. Po co więc zawracać sobie głowę dodawaniem kołnierzy? Ich dodanie wokół krawędzi fikcji to szybki i pewny sposób na urozmaicenie poduszek.

Jak uszyć udekorowaną poduszkę z kołnierzem w 3 krokach

Jak zrobić fałszywą poduszkę z kołnierzem

Krok # 1. Projekt

Aby uniknąć wad, należy odpowiednio zmierzyć i przyciąć materiały. Wybierz rozmiar poduszki i przydziel zasiłek na pozór. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie poduszki do łóżek o długości 20 cali powinny mieć kawałek materiału o długości 27 cali.

Jeśli chodzi o szerokość tkaniny, będzie to również zależeć od szerokości poduszki. Na przykład poduszka o standardowym rozmiarze może być wykonana z kawałka materiału o szerokości 72 cali, podczas gdy poduszka typu queen size powinna być wykonana z tkaniny o szerokości 80 cali, a poduszka king size z tkaniny o szerokości 92 cali. Te wymiary tkaniny mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia wystarczającej ilości materiału, zwłaszcza na kołnierz wokół poduszki.

Inną prostą techniką jest wycięcie jednego kawałka materiału z przodu poduszki i dwóch kawałków materiału z tyłu. Wymiary będą ponownie zależeć od rozmiaru poduszki, ale aby dać ci szybki pomysł, poduszka o standardowym rozmiarze powinna zawierać przód o wymiarach 28 na 32 cale i dwa kawałki materiału o wymiarach 28 na 20 cali. Nie krępuj się, aby dokonać niezbędnych regulacji wymiarów materiałów, zwłaszcza jeśli tworzysz poduszkę z kołnierzem.

Krok # 2. Hem

Gdy masz już kawałek materiału, musisz wykonać rąbek, składając dwukrotnie na niewłaściwą stronę o 1/4 cala na obu wąskich końcach. Zszyj je ręcznie lub maszyną do szycia, a następnie złóż materiał zgodnie z rozmiarem poduszki. Oznacza to pomiar każdej obrębionej krawędzi i złożenie 20 cali dla standardowej poduszki, 22 cali dla poduszki typu queen i 25 cali dla poduszki king size.

Po złożeniu upewnij się, że prawe strony tkaniny są razem, a ich surowe krawędzie są wyrównane, tworząc zakładkę z tyłu. Przypnij materiał, aby ułatwić szycie i zszyj szwy krawędziowe z pół cala naddatkiem na szew. Następnie możesz obrócić swoją pozorowaną prawą stronę i dokończyć ją.

Jeśli zdecydujesz się na cięcie trzech kawałków materiału, obszywasz dwa tylne fragmenty materiału i położysz je na przednim kawałku materiału prawymi bokami do siebie. Ich obrębione krawędzie powinny zachodzić na siebie na środku, a następnie zszyjesz je z przednią częścią materiału, zachowując pół cala naddatku szwu.

Krok # 3. Szyć

Ostatnim krokiem jest zszycie kołnierza i jeśli wolisz, możesz użyć maszyny do szycia. W ten sposób możesz mieć pewność, że skończysz z krawędzią z kołnierzem mierzącą 3 cale. Przypnij zachodzące na siebie klapki z tyłu i zszyj je od krawędzi o 3 cale i gotowe.

Innym sposobem dodania kołnierza jest odwrócenie pozorowanej prawej strony i przypięcie zewnętrznych krawędzi. Następnie zszyj wokół fałszywej poduszki z naddatkiem na szew o szerokości trzech cali. Przydatną wskazówką jest rozpoczęcie i zakończenie na środku dolnej krawędzi zamka, aby ukryć szwy.

Ponieważ utworzyłeś zakładkowy otwór, możesz szybko usunąć lub wymienić kołnierz z kołnierzem poduszki. Jest to zawsze idealny styl zamknięcia poduszek z kołnierzem, ponieważ klapki są ukryte z tyłu. Ponadto Twoja poduszka jest dobrze chroniona, ponieważ kawałki tkaniny zachodzą na siebie.

Rodzaje materiałów na poszewki na poduszki

Ucząc się, jak uszyć sztuczną poduszkę z kołnierzykami, chcesz wybrać najlepszy materiał do swojego projektu. Wybór materiału na fikcję zależy od rodzaju tworzonej poduszki. Na przykład poduszki do rzucania powinny mieć odpowiedni wzór, projekt lub kolor dla Twojego pokoju, łóżka lub kanapy.

Z drugiej strony poduszki do łóżek powinny mieć szwy, które są łatwe do mycia i wygodne dla skóry. Masz dwa podstawowe materiały, którymi są tkaniny naturalne i tkaniny syntetyczne. Te pierwsze obejmują bawełnę, wełnę, jedwab i len, a drugie to poliester i nylon.

Ile materiału potrzebujesz na fikcję?

Przydzielenie ilości potrzebnego materiału ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia wystarczającej ilości materiału na fikcję. Aby dać ci krótki przewodnik, fikcja z ostrzem noża zużyje półtora jarda materiału, podczas gdy euro sham potrzebuje dwóch metrów. Posiadanie takich detali jak kołnierze będzie wymagało dwóch jardów, podczas gdy marszczone i sznurowane szwy będą wymagały dodatkowego półtora jarda na falbany i pół jarda na sznury poza ilością na fałszywą krawędź noża.

Wniosek

Kołnierze to doskonały sposób na dodanie szczegółów do poduszek do łóżka i rzucanie poduszkami. Dlatego zawsze warto nauczyć się uszyć sztuczną poduszkę z kołnierzykami, aby można było poeksperymentować z różnymi materiałami na poszewkę z kołnierzem. Możesz wykonać ten projekt ręcznie, ale niektórzy uważają, że szycie kołnierza za pomocą maszyny do szycia, aby uzyskać idealny 3-calowy wygląd kołnierza.

Zacznij od przycięcia kawałka lub kawałków tkaniny zgodnie z rozmiarem poduszki. Następnie chcesz obszyć krawędzie, zwłaszcza zachodzące na siebie kawałki materiału z tyłu. Na koniec zszyj kołnierz preferowaną metodą i to wszystko!