Jak zrobić pikowaną poduszkę. Najlepszy przewodnik po 3 krokach

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykonać pikowane poszewki na poduszki, będziesz zadowolony, że potrzeba tylko trzech kroków. Szwy na poduszki z pewnością poprawią każdą poduszkę, ale dlaczego nie wzmocnić ich i nie zrobić pikowanych odmian? Nie zniechęcaj się do wypróbowania tej techniki, ponieważ jest ona stosunkowo łatwa!

Po co robić fałszywą poduszkę pikowaną? Pikowana odmiana wymaga więcej technik w porównaniu do zwykłej fikcji. Jednak materiał ma tak dużą swobodę w użyciu, a rezultat jest bardziej miękki i przytulny.

Jak zrobić pikowaną poduszkę. Najlepszy przewodnik po 3 krokach

Jak zrobić fałszywą pikowaną poduszkę

Krok # 1. Przygotuj

Jak w przypadku każdego projektu, chcesz wcześniej przygotować materiały. Oznacza to wycinanie wielu kawałków materiału, ponieważ robisz kołdrę. Przygotuj 48 kawałków kwadratów materiału o wymiarach 3,5 na 3,5 cala w wybranym kolorze, a także dwa prostokąty z tkaniny o wymiarach 19 na 21,5 cala, które staną się zapięciem na klapkę z tyłu. Potrzebujesz również trzech pasków o wymiarach 2 i 14 cali do oprawy oraz czterech prostokątnych kawałków materiału.

Dwa z nich powinny mieć wymiary dwa na 18,5 cala, podczas gdy pozostała połowa ma około dwa na 27,5 cala, aby utworzyć obwódkę poduszki. I wreszcie, twój mrugnięcie i muślin będą mierzyć odpowiednio 27 na 33 cale. Pamiętaj, że zawsze możesz zmodyfikować te wymiary, aby uzyskać preferowany rozmiar poduszki.

Krok # 2. Rozmieść

Po zmierzeniu i docięciu materiałów powinieneś być gotowy do ułożenia pikowanej tkaniny. Zacznij od uporządkowania kwadratów w sześć rzędów, mając na uwadze wzór i kolory. Następnie zabezpiecz je na miejscu i zszyj rzędy razem przed dodaniem pasków materiału brzegowego.

Większy z nich będzie na górze i na dole, podczas gdy mniejszy pasek będzie na lewą i prawą stronę twojego shamu. Następnie możesz zacząć układać swoje materiały warstwami, zaczynając od muślinu, a następnie mrugnięcia, sztucznej tkaniny wierzchniej i pikowania. Ułóż wykończenie schludniej, przycinając krawędzie fiszbin, a także zszywając długie krawędzie prostokątów tkaniny, które staną się twoją klapką z tyłu.

Krok # 3. Konstruuj

Ostatnim krokiem jest skonstruowanie pikowanej poduszki z prawą przednią stroną skierowaną w dół. Umieść niedokończoną stronę jednej z tylnych części i upewnij się, że zakładki fikcji zostaną umieszczone prawą stroną do góry. Dodaj drugą tylną część prawą stroną do góry na pierwszym kawałku, aby utworzyć zachodzącą na siebie klapkę z tyłu.

Ponieważ tylna klapa stanie się Twoim otworem, nie musisz przyszywać zamka błyskawicznego ani zostawiać otwartego końca na pikowanej poduszce. Klapka schowa poduszkę do środka, a wyjmowanie fałszywki będzie wygodniejsze. W tym momencie po prostu przypnij krawędzie fiszbinów i zszyj je przodem do góry, zawiąż, dodaj wkładkę do poduszki i gotowe!

Co to jest pikowanie?

Pikowanie nie ogranicza się tylko do prześcieradeł, ponieważ proces ten ma zastosowanie nawet do poszewek na poduszki. Odnosi się do łączenia razem górnej części, mrugnięcia i dołu tkaniny. Pikowane szarfy są obecnie popularne, ponieważ można łączyć wiele wzorów, a wewnętrzna mata dodaje poduszce miękkości i przytulności.

Dzięki powyższemu projektowi możesz uwolnić swoją kreatywność, łącząc różne elementy tkaniny. Niektórzy wolą monochromatyczne odcienie, ale można też łączyć wzory i kolory. Możesz również wybrać rodzaj tkaniny w zależności od tego, co Twoim zdaniem najlepiej będzie wyglądać w Twoim pokoju, kanapie lub łóżku.

Rodzaje fałszywych poduszek

Zawsze możesz sklasyfikować szaty według ich rozmiarów, aby pomieścić wiele rodzajów poduszek. Jednak innym sposobem na odróżnienie tych osłon jest ich ogólny wygląd. Obejmują one odmiany z ostrzem nożowym, pikowane i kołnierzowe.

Pikowana poszewka na poduszkę

Projekt, którego się właśnie poznałeś, to fałszywa poduszka pikowana, a jej warstwy i przeszycia sprawiają, że jest to jeden z najlepszych szwów na poduszki dekoracyjne. Co więcej, warstwa ta dodaje poduszce miękkości i wymiaru, dzięki czemu uzyskujesz pluszowe wykończenie, które jest kuszące dla oczu i w dotyku. Możesz pikować warstwy ręcznie lub maszynowo, a wzór może być równoległy i abstrakcyjny lub siatkowy i powtarzalny.

Standardowe poszewki na poduszki

Standardowe poszewki na poduszki są tradycyjnymi rodzajami, ale zawsze możesz nadać im bardziej dekoracyjny wzór, używając wzorzystej tkaniny lub czegoś o innej fakturze. Jeśli wykończenie jest zbyt proste, zawsze możesz wyhaftować sham lub dodać tasiemki i koronki. Standardowe szwy są również znane jako szwy z ostrzem nożowym z otworami od klapki do zamka błyskawicznego.

Poszewki na poduszkę z kołnierzem

Inną typową pozorowaną poduszką jest odmiana z kołnierzem. Wygląda jak standardowa fikcja, z wyjątkiem tego, że ma kołnierz lub dodatkowy materiał wokół brzegów. Możesz również wypchać kołnierz, marszczyć go lub dodać ozdobną linkę, aby jeszcze bardziej wzmocnić wykończenie.

Wniosek

Jeśli jesteś fanem łączenia wzorów i kolorów, pikowanie to najlepszy projekt dla Ciebie. Możesz nawet wzmocnić poduszki i nauczyć się, jak wykonać pikowane poszewki na poduszki. Jak już przeczytałeś, proces jest stosunkowo łatwy i wymaga tylko trzech kroków.

Kluczem do płynnego i bezstresowego doświadczenia jest wcześniejsze zmierzenie i przycięcie materiałów. Następnie ułóż je na miejscu i zszyj razem. W tym przewodniku wykonujesz zapięcie z klapką z tyłu, więc pozorowany element można nawet wygodnie zdjąć w celu wyczyszczenia lub wymiany poszewki na poduszkę.