Jak ustawić kanapę i fotelik w pokoju kwadratowym?

Zaaranżowanie kanapy i sofy w kwadratowym pokoju może być trudne. Stworzenie planu, który jest zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny wizualnie, bez poczucia ciasnoty, wymaga znacznego namysłu. Dlatego jesteśmy tutaj, aby dać Ci sposoby na ustawienie kanapy i fotelika w kwadratowym pokoju.

Wprowadź swoje wymiary i wymiary mebli do wirtualnego projektanta pokoju, zanim przeniesiesz meble, aby poeksperymentować z alternatywnymi kombinacjami. To dobry sposób na życie projektantów wnętrz podczas przenoszenia rzeczy po pokoju. Jest to korzystne, abyśmy wiedzieli, czy nasz fotelik lub kanapa zmieszczą się w określonym kącie, czy nie.

Jak ustawić kanapę i fotelik w pokoju kwadratowym?

Podczas gdy niektórzy właściciele domów uważają, że zaaranżowanie kanapy i sofy w pokoju kwadratowym jest proste, jest odwrotnie. Ponieważ nie ma małych nisz, w których można by schować miejsce do dyskusji lub kącik do czytania, kwadratowe przestrzenie są trudne do zorganizowania. Meble do salonu w kwadratowych pokojach są często dosunięte do każdej ściany, tworząc chłodny i nieatrakcyjny układ.

Odpowiedzią jest odsunięcie mebli od ścian i stworzenie wygodnych miejsc. Jeśli wiesz, jak manewrować fotelikiem i kanapą na małej powierzchni, zastanów się teraz nad jej kształtem. Inaczej jest, jeśli długość i szerokość pomieszczenia są takie same; więc jak możemy sprawić, by to działało? Oto jak można zaaranżować kanapę i fotelik w pokoju kwadratowym

Loveseat kontra kanapa

Najważniejszą różnicą, jaką można zauważyć między fotelikiem a kanapą, jest ich rozmiar. Kanapy są większe i dostępne w różnych długościach, chociaż tradycyjne siedzisko z trzema poduszkami jest jednym z najpopularniejszych. Z drugiej strony fotele typu loveseats są znacznie mniejsze i często mieszczą tylko dwie osoby.

Drugą ważną różnicą między nimi jest funkcja siedziska. Kanapy są większe, dzięki czemu możesz spotykać się z większą liczbą osób. Możesz nawiązać więź ze znajomymi, nie martwiąc się, czy niektórzy ludzie nie będą mieli miejsca do siedzenia.

Fotele miłosne są zwykle wykorzystywane jako element akcentujący, aby uzupełnić pokój. Przydają się również w maleńkich miejscach, gdzie większa sofa byłaby za duża. Jak więc ustawić kanapę i fotelik w pokoju kwadratowym?

Sposoby ustawiania kanapy i fotela dwuosobowego w pokoju kwadratowym

Miej punkt centralny

Aranżacja kanapy i sofy w kwadratowym pomieszczeniu, takim jak kominek czy okno, jest atrakcyjna wizualnie. Sofa w kształcie litery L i dwuosobowa kanapa z widokiem na duże okno zapewniają niezakłócony widok na zewnątrz. Daje również wrażenie otwartej atmosfery w pomieszczeniu.

Kanapa lub dwuosobowa kanapa powinna być umieszczona w odległości około 10 stóp od centralnego punktu. Innym jest ustawienie obu mebli naprzeciwko siebie, z punktem skupienia na otwartym końcu planu. Możesz zrównoważyć wizualną wagę sofy z kanapą, umieszczając na jednym końcu stół akcentujący. To świetna wskazówka do naśladowania przy aranżacji kanapy i fotelika w kwadratowym pokoju.

Konfiguracja w kształcie litery U

Układ mebli w kształcie litery U wymaga dodania jednego lub dwóch dodatkowych siedzeń. Rozpocznij od ustawienia swojej kanapy i fotelika w kształcie litery L, aby utworzyć układ „U”. Naprzeciw kanapy umieść mały stolik akcentujący otoczony dwoma małymi krzesłami akcentującymi.

Ten projekt ma kształt litery U, z jedną stroną otwartą. Jeśli chcesz, dwa fotele i mniejszy stolik można zastąpić jednym nieco większym fotelem i stolikiem akcentującym. Nawet jeśli ten układ eliminuje siedzisko, zastępuje je większym, wygodniejszym krzesłem.

Układ siedzeń w kwadracie

Kwadratowy układ siedzeń zapewnia więcej kontaktów jeden na jeden. To najlepszy sposób na udekorowanie kanapy i sofy w kwadratowym pokoju. Ustaw kanapę i dwuosobową kanapę tak, aby były skierowane do siebie, z parą pasujących do siebie krzeseł. W centrum aranżacji szeroka, okrągła otomana służy jako wygodna powierzchnia dla przekąsek i napojów.

Zmniejsza to potrzebę stosowania dodatkowych stołów końcowych. Sprawia, że ​​maleńka, kwadratowa przestrzeń wydaje się większa i bardziej otwarta. Służy również jako miejsce odpoczynku dla zmęczonych stóp.

Konfiguracja Loveseat

Jeśli masz problemy Określ, czy potrzebujesz więcej miejsc siedzących w pobliżu telewizora, czy też chcesz wykorzystać ten obszar głównie do spotkań towarzyskich. Jeśli chcesz oglądać telewizję, umieść fotelik przy ścianie prostopadłej do sofy.

Złóż dwuosobową kanapę i sofę w symetrycznej konfiguracji w kształcie litery L, w równej odległości od ściany. Telewizor można zainstalować na przeciwległej ścianie z dowolnego mebla. Kiedy kontakty towarzyskie są głównym problemem, umieść fotelik pod ścianą przeciwległą do kanapy.

Zgodnie z wytycznymi projektowania wnętrz, główne ścieżki w przestrzeni powinny mieć minimum 3 stopy chodnika. Pozostaw co najmniej 22 cale między kanapą a krzesłem lub fotelikiem. Ponadto pozostaw 12 cali między sofą lub fotelem a stolikiem kawowym.

Przestrzeganie tych wytycznych dotyczących rozmieszczenia mebli zaowocuje bardziej funkcjonalną aranżacją. Co więcej, krzesła bez oparcia i krzesła z niskoprofilowymi podłokietnikami zajmują mniej miejsca na małej, kwadratowej przestrzeni. Dywan obszarowy definiuje pomieszczenie dzięki swojej gładkiej fakturze.

Więc jak ustawić kanapę i dwuosobową kanapę w kwadratowym pokoju?

Aranżacja mebli w kwadratowym salonie, pokoju rodzinnym lub salonie może być trudnym zadaniem. Musisz wiedzieć, kiedy używać zarówno kanapy, jak i fotelika w pokoju. Dlatego niezbędna jest dokładna ocena sytuacji.

Zależy to od powierzchni, układu, wejść i okien w pomieszczeniu. Pokój w kształcie kwadratu jest zrównoważony i symetryczny. Celem jest takie rozmieszczenie mebli, aby jedna strona pomieszczenia nie wydawała się ciężka lub niezrównoważona.