Jak unosić sofę w salonie jak profesjonalista?

W czterech prostych krokach dowiesz się, jak unieść sofę w salonie. Wszyscy wiemy, że głównym sednem unoszenia mebla jest po prostu posiadanie go na środku pokoju. Stąd wywodzi się termin pływający, w którym meble stają się swoim własnym elementem w przestrzeni.

Jednak w tym stylu zdobienia jest coś więcej. Poniżej dowiesz się, jak sprawić, by przestrzeń wyglądała na większą niż jest w rzeczywistości i uzyskać przytulny salon. Mając to na uwadze, przejdźmy do tego.

Jak unosić sofę w salonie jak profesjonalista?

Jak unosić sofę w salonie jak profesjonalny dekorator

Krok 1. Umieść sofę na środku pokoju

Unosisz sofę, znajdując centralny punkt salonu i umieszczając na nim kanapę. Stamtąd potraktujesz to centralne miejsce jako centralny punkt pokoju i sprawisz, że będzie bardziej przyciągał wzrok niż reszta. Na przykład dowiedz się, jak umieścić dywan pod sekcją lub dodać inne krzesła akcentujące obok swojego fotela.

Krok 2. Użyj punktu centralnego jako przewodnika

Sprawdź układ swojego salonu, jeśli na środku znajduje się rzucająca się w oczy konstrukcja, taka jak duże okno lub kominek. Następnie użyj tego jako przewodnika przy rozmieszczeniu sofy i ustaw go równolegle do tego, gdy umieścisz go na środku pokoju. A nawet jeśli Twoja kanapa nie będzie się do niej dociskać, gdy unosi się na wodzie, rozważ udekorowanie ściany za sofą, aby przestrzeń nie wyglądała na niedokończoną.

Krok 3. Utwórz różne obszary w przestrzeni

Po utworzeniu centralnego punktu na środku pokoju przez unoszenie kanapy, zaznacz różne obszary w przestrzeni. Na przykład zrób miejsce pośrodku sofy do oglądania telewizji, projektując ją bardziej przytulnie. Możesz również umieścić i udekorować stolik za kanapą kilkoma stołkami i zamienić go w minibar.

Co to znaczy unosić się na kanapie?

Termin unoszenie się na kanapie oznacza umieszczenie jej na środku i z dala od ścian. To ustawienie unosi się lub sprawia, że ​​sofa bardziej się wyróżnia, ponieważ ma swoją własną przestrzeń pośrodku. Innym potencjalnym powodem, dla którego nazywa się to meblami pływającymi, jest to, że posiadanie go w środku podniesie styl pokoju.

Oznacza to, że będziesz mieć dedykowaną przestrzeń do spotkań towarzyskich i wylegiwania się w porównaniu do umieszczania kilku mebli bez określonej motywacji. To fantastyczny sposób, aby jak najlepiej wykorzystać swój salon, niezależnie od tego, czy jest przestronny, czy nie.

Kiedy powinieneś unosić się na kanapie?

Jeśli masz mały salon

Unosząca się na wodzie sofa, jeśli masz mały salon, to prawdopodobnie najsprytniejszy sposób na pełne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni. Czas porzucić trend polegający na tym, że wszystkie nasze nieporęczne meble przylegają do narożnika lub ściany, wierząc, że odzyskamy lepszą przestrzeń. Zamiast tego będziesz mieć wygodniejszy układ bez poczucia bałaganu i zatłoczenia, jeśli masz sofę i towarzyszące jej elementy na środku.

Jeśli masz otwarty plan piętra 

Niektórzy ludzie mają otwarty plan piętra w swoim domu lub mieszkaniu. Chociaż ułatwia to komunikowanie się z przyjaciółmi i członkami rodziny w domu, może wydawać się chaotyczny. Możesz przywrócić trochę prywatności i intymności, definiując otwartą przestrzeń za pomocą pływającej sofy.

Jeśli nie masz wolnego miejsca na ścianie

Nowoczesne domy zazwyczaj tracą tradycyjną ścianę i stawiają na szkło. Jest to idealna okazja, aby ustawić sofę na środku, aby wszyscy w pokoju mogli nadal widzieć widok za szybą. Ale nawet jeśli nadal korzystasz ze ścian w salonie, nie ustawiaj sofy blisko nich, zwłaszcza gdy są zatłoczone, ponieważ chcesz mieć jeszcze trochę miejsca dla oczu.

Co kładziesz za pływającą kanapą?

Półka

Półki to doskonały sposób na przechowywanie innych przedmiotów do przechowywania, a nawet dekoracji i ramek, które wzbogacą salon. Na przykład możesz mieć otwarte półki za pływającą kanapą, aby podzielić i zdefiniować inne obszary w przestrzeni. Posiadanie półek za sofą również pomoże zakotwiczyć ją i połączyć pokój.

Tabela

Możesz użyć wąskiego stolika za sofą, ale upewnij się, że ma ten sam poziom wysokości lub odrobinę niższy. Udekoruj stół do sofy roślinami lub przydatnymi przedmiotami do wylegiwania się, takimi jak książki i podkładki. Innym świetnym sposobem na wykorzystanie stołu za pływającą sofą jest stworzenie baru, a nawet kącika do jedzenia lub nauki.

Inna sofa

Unosząca się sofa nie oznacza, że ​​możesz korzystać tylko z jednej sofy. Możesz również umieścić kolejną część wypoczynkową za kanapą na środku pokoju. Pomoże to stworzyć bardziej społeczną przestrzeń bez poświęcania ruchu.

Wniosek

Unosząca się sofa nie oznacza, że ​​jest podniesiona z podłogi. Jak omówiono w tym artykule o tym, jak unieść sofę w salonie, oznacza to po prostu posiadanie kanapy na środku pokoju. Pomoże to stworzyć punkt centralny i zdefiniować różne obszary w przestrzeni.

Nie ma żadnych konkretnych zasad, ale możesz udekorować unoszącą się kanapę w taki sam sposób, w jaki stylizujesz sofę przy ścianie. Pamiętaj tylko o ruchu ulicznym, komforcie i atrakcyjności wizualnej.