Jak czyścić odpływ pralki? 3 najlepsze wskazówki!

Nie martw się, jeśli nie wiesz, jak wyczyścić odpływ pralki. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz miał pełny pomysł na czyszczenie i właściwą konserwację pralki. Czy pamiętasz ostatni raz, kiedy dokładnie wyczyściłeś odpływ pralki? Jeśli nie sprzątałeś go od lat, czas zebrać cały sprzęt i zacząć go czyścić już teraz.

Konieczne jest czyszczenie pralki, opróżnianie co najmniej raz na sześć miesięcy. Jeśli czyszczenie odpływu pralki jest przez dłuższy czas ignorowane, może się kumulować: z pianką detergentową, nitkami, guzikami i innymi materiałami z odzieży.

Jak czyścić odpływ pralki? 3 najlepsze wskazówki!

Ten zebrany materiał może spowodować wyciek z pralki z rury odpływowej lub brak odpływu. Woda zgromadzona w wannie uniemożliwia odwirowanie prania. Dlatego pod koniec cyklu prania znajdziesz mokry wsad. Dodatkowo, w przypadku wycieku wody, jej oczyszczenie z podłogi zajmie dużo czasu i energii. Dlatego konieczne jest oczyszczenie odpływu pralki. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Dlaczego chodaki odpływowe z pralki?

Odpływ pralki może zatkać się resztkami mydła, sierścią zwierząt na praniu, nitkami i włóknami z odzieży, a także olejami z odzieży. Również brud i kurz gromadzą się w odpływie, jeśli nie jest czyszczony przez długi czas. Inne rzeczy, które mogą zatkać odpływ, to rzeczy z odzieży, takie jak monety, guziki, klucze, spinki do włosów, małe zabawki i być może śruby. Większość tych zewnętrznych rzeczy utknęła w odpływie pralki, ponieważ kieszenie na ubraniach nie są opróżnione uprzednio. Drobne rzeczy, takie jak monety, klucze i wymienione powyżej rzeczy, wychodzą z kieszeni podczas cyklu wirowania i trafiają do kanalizacji. Dlatego konieczne jest wyjęcie wszystkich przedmiotów z kieszeni ubrań przed włożeniem ich do pralki. Oto sposoby na oczyszczenie zatkanej rury kanalizacyjnej.

Wskazówki dotyczące czyszczenia odpływu pralki

Przed przystąpieniem do czyszczenia odpływu pralki należy wyłączyć urządzenie. Czasami pralka zaczyna przeciekać z powodu zatkanego odpływu, który może gromadzić się na podłodze. Musisz więc wytrzeć wodę zebraną na podłodze. Po wyłączeniu pralki wyciągnij rurę odpływową z odpływu zlewu lub odpływu rury piaskowej. Jeśli w Twojej pralni dostępny jest odpływ podłogowy, umieść rurę na podłodze, aby usunąć nagromadzoną wodę z pralki. Jeśli nie ma dna odpływowego, możesz użyć wiadra do zbierania wody z pralki. Oto wskazówki, jak czyścić odpływ spryskiwacza:

Wskazówka nr 1. Wyczyść filtr

Aby najpierw wyczyścić odpływ spryskiwacza, należy wyjąć filtr i wyczyścić go. Lokalizacja filtra zależy od rodzaju podkładki. Na przykład w prawym dolnym rogu spryskiwaczy ładowanych z przodu znajdują się małe drzwi. Być może będziesz musiał otworzyć te drzwi, aby uzyskać dostęp do filtra. W myjkach ładowanych od góry filtr znajduje się z tyłu urządzenia. Otwórz filtr, aby usunąć z niego wszystkie zebrane rzeczy. Trzymaj ręcznik na podłodze na wypadek wycieku wody. Upewnij się, że jesteś dokładnie czysty i umyj filtr przed ponownym umieszczeniem. Czasami tylko filtr czyszczący rozwiązuje ponad połowę problemów związanych z zatykaniem się odpływu. Możesz również przeczytać o tym, jak naprawić podkładkę, która nie spływa.

Wskazówka nr 2. Użyj gorącej wody

Użycie gorącej wody wyeliminuje blokady spowodowane pozostałościami detergentu, które osadzają się i gromadzą w odpływie. Zagotuj jeden galon wody i pozostaw na 30 minut. Nigdy nie przepuszczaj wrzącej wody przez pralkę. Zamiast tego przepuść gorącą wodę z rury spustowej do pralki. Zachowaj ostrożność podczas tego kroku. Więc nie palisz się. Niestety ta sztuczka nie zadziała, jeśli regularnie używasz gorącej wody w pralce do prania. Dzieje się tak, ponieważ spryskiwacz z gorącą wodą zwykle nie zatyka się. Ale jeśli odpływ zostanie zatkany, najprawdopodobniej będzie to spowodowane trwałą blokadą i być może przeszkodą wytworzoną przez przedmiot zewnętrzny.

Wskazówka nr 3. Użycie środka do czyszczenia odpływów

Aby całkowicie wyczyścić odpływ, będziesz potrzebować środka do czyszczenia odpływu. Komercyjne środki czyszczące do spryskiwaczy są dostępne w prawie każdym sklepie gospodarstwa domowego. Będziesz musiał usunąć rurę spustową, aby wyczyścić odpływ. Następnie wlej środek czyszczący do odpływu pralki i pozostaw go zgodnie z czasem podanym na opakowaniu detergentu. Pamiętaj jednak, aby nie zostawiać go na długi czas, ponieważ chemiczne środki do czyszczenia odpływów mogą powodować korozję i uszkodzić odpływ. Po nalaniu gorącej wody podłącz rurę spustową i uruchom pusty cykl mycia; sprawdzić drenaż i wycieki z pralki. Możesz wyczyścić odpływy w swoim domu, korzystając z materiałów dostępnych w szafce kuchennej. Weź pół szklanki sody oczyszczonej lub octu i wymieszaj z jedną szklanką gorącej wody. Wlej go do odpływu. Po 15 minutach uruchom pralkę w gorącym cyklu, aby pozbyć się zatykania i gromadzenia się zanieczyszczeń. Użycie środka czyszczącego usuwa również nieprzyjemny zapach. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak zainstalować wąż spustowy pralki.

To okładka!

Więc do tej pory powinieneś wiedzieć, jak wyczyścić odpływ pralki. Po pierwsze, konieczne jest utrzymanie odpływu pralki w czystości. Dzięki temu pod koniec cyklu nie ma wycieków wody ani mokrych ubrań. Dodatkowo myjka nie będzie brzydko pachnieć. Najlepiej też wiedzieć, jak czyścić węże odpływowe pralki.