Jak smarować pompę myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak smarować pompę myjki ciśnieniowej? Ten proces jest potrzebny, aby przedłużyć żywotność pralki, ale składa się z pięciu kroków, które należy dokładnie wykonać. Czasami myjki ciśnieniowe mogą nie działać, a jednym z powodów jest brak smarowania.

Inne wyniki niesmarowanego sprzętu mogą nie być widoczne już rok po jego zakupie, ale powoli ulegają uszkodzeniu bez twojej uwagi.

Jak smarować pompę myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

W związku z tym, aby zachować nowo zakupioną jakość i wydajność, konieczne jest nasmarowanie poprzez podłączenie oszczędzacza pompy i wymianę oleju w pompie po użyciu i przed przechowywaniem. Jeśli jednak nie znasz kroków, trafiłeś we właściwe miejsce. Po prostu przewijaj dalej!

Kroki dotyczące smarowania pompy

Jak smarować pompę myjki ciśnieniowej? Oprócz prawidłowej konserwacji i przechowywania, właściciele myjek ciśnieniowych zwykle smarują swoje urządzenia zimą. Ta procedura pozwala uniknąć zamarzania i zatykania zaworów i uszczelek cząsteczkami lodu. Zanim przejdziesz dalej, zapoznaj się z celem i znaczeniem każdego kroku.

Oprócz wykonania tych kroków, warto również zrozumieć ich cel i zbadać inne metody.

Pomoże Ci to nie tylko zapoznać się z właściwym sposobem dbania o sprzęt, ale może również sprawić, że pomożesz innym ludziom, udzielając im odpowiednich porad opartych na własnym doświadczeniu. Tak więc, bez dalszych ceregieli, oto kroki, jak smarować myjki ciśnieniowe:

Krok 1. Wyłącz silnik i dopływ wody

Po użyciu urządzenia wyłącz silnik i dopływ wody. Z boku powinien znajdować się przełącznik do włączania i wyłączania silnika. W tym kroku powinieneś również wypuścić pozostały nacisk, naciskając spust pistoletu. Kontynuuj naciskanie, aż z różdżki nie będzie wydostawać się powietrze.

Ponadto, aby zapobiec ciągłemu przepływowi wody, należy odciąć dopływ wody. Bezpośrednio przekręć kran we właściwym kierunku. Jeśli woda nadal będzie dostawać się do sprzętu, niektóre z nich mogą nie zostać opróżnione, a to zamarznie.

Krok 2. Odłącz węże

Rozważ wykonanie tych kroków po użyciu sprzętu. W ten sposób odłącz wszystkie węże od odpowiednich źródeł, w tym wąż ogrodowy i wąż wysokociśnieniowy. Wąż wysokociśnieniowy jest zwykle podłączony do pistoletu, a wąż ogrodowy do źródła wody. Następnie pozwól, aby cała pozostała woda z usuniętych elementów spłynęła i wypłynęła.

Krok 3. Opróżnij pompę

Rozpocznij proces smarowania, podłączając oszczędzacz pompy do portu węża ogrodowego. Czasami ten oszczędzacz pompy składa się również ze środka smarnego lub środka zapobiegającego zamarzaniu, co odgrywa ogromną rolę w ochronie pompy przed korozją i ekstremalnymi temperaturami. Po zakręceniu butelki sprawdź, czy pokrętło w nakrętce otwiera oszczędzacz pompy. Jeśli nie, możesz kontynuować.

Ściśnij korpus butelki, a z portu węża ciśnieniowego powinien wypływać płyn. Gdy wypływająca ciecz jest pienista, pompa jest smarowana i zabezpieczana przed uszkodzeniami spowodowanymi zamarzaniem. Ten krok jest ważny przed przechowywaniem. To może nie być zimne pory roku, aby przedłużyć żywotność pompy twojego sprzętu.

Krok 4. Zidentyfikuj wymagany olej silnikowy

Po nasmarowaniu pompy ważne jest również, aby zrobić to samo dla silnika, wymieniając jego olej. Jednak myjki ciśnieniowe różnych producentów wymagają różnych olejów w zależności od rodzaju oleju, dodatków i poziomu lepkości. Dlatego należy wiedzieć, jakiego oleju użyć do swojego sprzętu, aby uniknąć dalszych uszkodzeń.

Większość właścicieli myjek ciśnieniowych może wybierać pomiędzy produktami do uniwersalnych olejów silnikowych a olejami do pomp bez detergentów.

Te uniwersalne są zwykle używane do lepszego uruchamiania pralki w umiarkowanych warunkach. Jednocześnie ten ostatni był popularny, zanim rozpowszechniły się filtry oleju, ponieważ umożliwiają one przywieranie zanieczyszczeń do boków silnika, co zapobiega uszkodzeniom brudnego oleju. Jeśli zastanawiasz się, jakiego oleju używa myjka ciśnieniowa, olej używany do silnika jest czasem taki sam, jak używany do pompy.

Krok 5. Wymień olej

Niezależnie od tego, czy silnik jest pusty, czy nie, zawsze zaczynaj od gazu potraktowanego stabilizatorem paliwa. Uruchom silnik i poczekaj kilka minut, aż oczyszczony gaz wypełni gaźnik. Następnie zbiornik należy opróżnić i osuszyć. Alternatywnie napełnij zbiornik po brzegi. Ponadto przed przechowywaniem pompy na zimę należy ją przepłukać.

Najpierw spuść stary olej przez korek spustowy na dole elementu i napełnij go nowym olejem. Z tego artykułu dowiesz się, jak spuścić olej z myjki ciśnieniowej; Jak spuścić gaz z myjki ciśnieniowej? Z drugiej strony, po napełnieniu zbiornika, pozwól urządzeniu pracować przez kilka minut, aby pokryć boki silnika olejem i dodatkami antykorozyjnymi. Ten proces pozwoli ci następnym razem bezbłędnie korzystać z myjki ciśnieniowej.

Wniosek

A teraz wiesz, jak smarować pompę myjki ciśnieniowej. Elementy skręcają się i rozrywają, jeśli nie zostaną odpowiednio naoliwione, co w końcu spowoduje ogromne uszkodzenia. Jeśli jednak odkryłeś, że pompa jest uszkodzona, możesz zapoznać się z tym artykułem, jak odbudować pompę myjki ciśnieniowej.

Pamiętaj o wszystkich powyższych krokach i możesz iść. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie i dostarczyliśmy Ci informacji, których od nas oczekujesz. Pamiętaj, aby zawsze zrozumieć kroki i ich znaczenie przed kontynuowaniem. Do zobaczenia w następnym artykule!