Jak przywrócić uszkodzoną przez wodę próżność drewna: 8 możliwych do wykonania kroków

Wilgoć może zrujnować elementy drewniane, takie jak drzwi toaletowe, dlatego w tym artykule wyjaśnimy, jak przywrócić próżność drewna zniszczoną przez wodę. Brak wystarczającej wentylacji w łazience może spowodować, że wilgoć w powietrzu będzie siać spustoszenie w drzwiach toaletki.

Kroki, aby naprawić uszkodzenia spowodowane wodą na drzwiach toaletki w łazience

W przypadku ekstremalnej wilgotności drewno może pęcznieć, powodując nieprawidłowe zamykanie drzwi. Możesz jednak nauczyć się, jak naprawić większość uszkodzeń za pomocą kleju, papieru ściernego, wybielacza do drewna i struga do drewna, ale jeśli naprawy są ogromne, najprawdopodobniej będziesz musiał naprawić i odnowić swoją próżność z drewna.

Poniżej znajdują się kroki, które możesz podjąć, aby naprawić uszkodzone przez wodę drzwi toaletowe w łazience.

Krok 1. Usuń uszkodzone przez wodę drzwi

To, co musisz najpierw wziąć pod uwagę, to usunąć uszkodzone przez wodę drzwi i położyć je na stole warsztatowym. Za pomocą śrubokręta odkręć zawiasy i zdejmij uchwyt.

Krok 2. Przyklej okleinę do podnoszenia

Użyj kleju stolarskiego do przyklejenia forniru do podnoszenia. Możesz umieścić swój klej w strzykawce, zacząć wlewać 20 procent wody i umieścić końcówkę za okleiną liftingującą.

Nałożyć klej pod okleinę liftingującą, na okleinę położyć papier woskowany, a na papier woskowany położyć kawałek sklejki. Przyciśnij sklejkę do drzwi, aby przytrzymać fornir podczas wysychania kleju.

Krok 3. Usuń sklejkę

Odepnij zaciski i zdejmij sklejkę i papier woskowany. Użyj papieru ściernego o ziarnistości 150, aby ręcznie zeszlifować zaschnięty klej.

Za pomocą struga ręcznego przytnij krawędzie drzwi, które spuchły i nie zamykają się już prawidłowo.

Krok 4. Usuń wykończenie

Zeszlifuj wszelkie obszary pokrywające czarną lub szarą plamę wodną za pomocą szlifierki palmowej i papieru ściernego o ziarnistości 120. Zobacz, że obszar, który szlifujesz, jest szerszy niż obszar poplamiony.

Krok 5. Zrób roztwór kryształów kwasu szczawiowego i wody

Przygotuj roztwór kryształków kwasu szczawiowego i wody i nanieś roztwór na plamę. Odstaw, aż będzie gotowy i szczotkuj, aż plama zniknie.

Zneutralizuj roztwór szczotkując dwie łyżki sody oczyszczonej i jedną czwartą wody. Pozostaw drewno do całkowitego wyschnięcia.

Krok 6. Uszczelnij gołe drewno

Wybierz plamę, która pasuje do koloru drzwi na wszystkie naprawione miejsca, a jej nadmiar zetrzyj szmatką. Pokryj drewno warstwą poliuretanu i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Krok 7. Przeszlifuj powierzchnię

Przeszlifuj wykończenie papierem ściernym o ziarnistości 220. Ponownie wyszczotkuj kolejną warstwę poliuretanu, przeszlifuj powierzchnię zaraz po wyschnięciu i nałóż trzecią warstwę.

Krok 8. Ponownie podłącz sprzęt

Odłóż okucie, gdy trzecia warstwa już wyschnie, i ponownie powieś drzwi.

Sekret obniżania poziomu wilgotności

Jednym ze sposobów ochrony drewna jest kontrolowanie wilgotności. Wentylatory wyciągowe w łazienkach służą nie tylko do rozpraszania zapachów i rozpraszania powietrza.

Wentylatory wyciągowe w łazience mogą wyciągać wilgoć z powietrza, aby nie utknęła w pomieszczeniu. Jeśli nie masz wentylatora wyciągowego, dobrze jest zainstalować go jak najszybciej, ale nie musi to wyglądać fantazyjnie, ponieważ obecnie na rynku jest wiele modeli, które można zainstalować szybko i bez większego wysiłku.

Niektórzy właściciele domów decydują się na zamontowanie wentylatorów sufitowych i zamontowanie otwartego okna w pomieszczeniu, aby zapewnić naturalną wentylację. Możesz mieć osuszacz, jeśli masz problemy z nadmiarem wilgoci z powietrza.

Osuszacz może zapewnić dodatkową warstwę ochrony, usuwając więcej wilgoci z powietrza. Nie jest to konieczne, ale może zapewnić, że Twoja łazienka pozostanie czysta i sucha, bez względu na to, jak wilgotna może się do niej dostać.

Znaczenie impregnacji wodoodpornej stolarki

Jednym ze sposobów ochrony drewna w łazience jest uszczelnienie stolarki i szafek. Farby o wysokim połysku są pożądane w pomieszczeniach łazienkowych, ponieważ lepiej odpychają wodę i zapobiegają wnikaniu wody do stolarki.

Większość próżności drewnianych wykorzystuje okleinę, aby przede wszystkim przezwyciężyć problemy z wilgocią. Te licówki nie są odporne na uszkodzenia pod wpływem wody.

Nawet najlepsze próżności mają pęknięcia, szwy i obszary, przez które woda może przeniknąć i spowodować poważny problem, zanim zrozumiesz, co się dzieje.

Wskazówki dotyczące konserwacji toaletek do kąpieli drewnianych

Próżność łazienkowa to doskonała inwestycja i ważne jest, aby wybrać taką, która wytrzyma przez długi czas. Dobrze wykonane toaletki łazienkowe mogą wytrzymać trudne warunki panujące w łazienkach i znosić zmienne poziomy ciepła i wilgotności.

Oto kilka wskazówek, jak zachować najlepszą jakość próżności z drewna i porady dotyczące czyszczenia, aby zmaksymalizować żywotność drewnianych mebli.

1. Natychmiast wytrzyj wycieki

Wycieki są jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla drewnianych toaletek i kamiennych blatów toaletowych. Aby zabezpieczyć wykończenie na drewnianej próżności i uszczelkę na górze, użyj delikatnego ruchu, aby wytrzeć rozlane płyny.

Utrzymywanie drewnianej próżności w suchości to najlepszy sposób, aby wyglądać elegancko. Może również pozwolić, aby wykończenie uszczelniające na drewnie skutecznie wykonało swoją pracę.

2. Regularnie odkurzaj i poleruj

Wytrzyj drewnianą próżność suchą szmatką, aby usunąć luźny kurz lub włosy. Od czasu do czasu użyj miękkiej szmatki, aby nałożyć pastę do drewna na powierzchnię i delikatnie pocieraj szmatką powierzchnię.

3. Nie używaj ostrych chemikaliów

Silne chemikalia mogą usunąć wykończenie z próżności drewna i wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jeśli rozwinie się pleśń i pleśń, prawie niemożliwe jest ich wyeliminowanie bez uszkodzenia wykończenia próżności.

Zawsze pamiętaj, aby być konsekwentnym w regularnym czyszczeniu, aby przede wszystkim zapobiec poważnym problemom.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak przywrócić próżność z drewna uszkodzoną przez wodę, możesz naprawić próżność z drewna, jeśli występuje uszkodzenie przez wodę.

Upewnij się, że zawsze natychmiast wycierasz rozlane płyny, aby zminimalizować ilość wody przedostającej się do drewnianej toaletki. Uważaj na chemikalia, których używasz do czyszczenia drewnianych mebli, ponieważ agresywne chemikalia mogą pozbawić wykończenia Twojej próżności z drewna.

Aby uzyskać więcej informacji o uszkodzeniu drewna przez wodę, możesz zapoznać się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, jak czyścić surowe drewno uszkodzone przez wodę i jak rozjaśnić drewno uszkodzone przez wodę.