Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza? 5 zaskakujących powodów!

Zastanawiasz się, dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza? Głównymi przyczynami tego problemu są wadliwie działający termostat, wadliwy element grzejny i wadliwy przycisk resetowania.

Przerywacze podgrzewacza wody mogą czasami zadziałać bez wyraźnej przyczyny. Wyłączniki mogą zadziałać w dowolnym momencie, a następnie zostać zresetowane, co pozwala na korzystanie z podgrzewacza wody do momentu ponownego uruchomienia. Mogą też się potykać i prawdopodobnie nie będziesz w stanie ich zresetować. Wyłączniki automatyczne wyłączają się w określonym celu i może to być poważna sytuacja, którą należy natychmiast rozwiązać.

Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza? 5 zaskakujących powodów!

Nawet jeśli potykają się tylko raz na jakiś czas, coś je wyzwala. Ważne jest, aby znaleźć rozwiązanie, aby uniknąć uszkodzenia mienia lub wywołania pożaru elektrycznego. W tym artykule szczegółowo omówiliśmy wszystko, dlaczego przerywacze gorącej wody ciągle się potykają, oraz sposoby rozwiązania tego problemu. Zaczynajmy!

Powody, dla których podgrzewacz wody ciągle się wyłącza

Wyzwolenie wyłącznika podgrzewacza wody zmniejsza wydajność pracy podgrzewacza wody. Jeśli chcesz wziąć gorący prysznic zimą, musisz rozwiązać ten problem. Przestań się zastanawiać, dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza. W zlokalizowaniu problemu może pomóc kilka technik rozwiązywania problemów. Poniżej przedstawiamy najczęstsze przyczyny i rozwiązania.

#1. Zły termostat

W elektrycznych podgrzewaczach wody znajdują się dwa termostaty: jeden na górze i jeden na dole. Cechą termostatu górnego jest przycisk resetowania. Grzałka posiada górną i dolną grzałkę, dzięki czemu masz dwa termostaty. Każdy element ma swój oddzielny termostat, który komunikuje się z pozostałymi, aby zapewnić włączenie tylko jednego elementu grzejnego na raz. Gdy woda w zbiorniku osiągnie wybraną temperaturę, termostat wyłączy grzałkę.

Jeśli którykolwiek z tych termostatów ulegnie awarii, może zostać zablokowany i odmówić wyłączenia elementu, którym steruje, powodując zadziałanie przycisku restartu na podgrzewaczu wody. Wykwalifikowany hydraulik może określić, który termostat jest uszkodzony i naprawić go.

#2. Wadliwy element grzejny

Element grzewczy w Twoim podgrzewaczu wody odpowiada za podgrzewanie wody. W elemencie grzewczym może wystąpić zwarcie. Może się to zdarzyć, jeśli metalowa powłoka elementu pęknie, a aktywne druty zostaną poddane działaniu wody. Jeśli element grzewczy ma przerwę, energia będzie płynąć jeszcze długo po wyłączeniu termostatu. W rezultacie, dopóki temperatura wody w zbiorniku nie osiągnie 180°F, grzałka będzie ją podnosić. Aby woda nie stała się znacznie cieplejsza. Twoja woda nie jest już tak gorąca jak kiedyś, co jest klasycznym objawem przepalenia elementu grzejnego. Aby naprawić element grzejny podgrzewacza wody, musisz zadzwonić do specjalisty w celu naprawy lub wymiany. Cóż, powinieneś wymienić podgrzewacz wody, zanim się zepsuje.

#3. Zły przycisk resetowania

Jeśli przycisk resetowania na podgrzewaczu wody nadal się wyłącza, może to oznaczać problem z przyciskiem. Jeśli temperatura wody przekroczy 180 ° F, przycisk resetowania podgrzewacza wody wyłączy prąd. Jednak przełącznik przycisku resetowania może z czasem ulec zużyciu, co utrudnia precyzyjne monitorowanie temperatury wody. Nawet jeśli temperatura wody jest niska, sterownik może w takim przypadku odciąć dopływ prądu do podgrzewacza wody. Jak wyjaśniono wcześniej, przerywacz gorącej wody zawiera dwa termostaty, z których jeden zawiera przycisk resetowania. Jeśli problemem jest przycisk resetowania, wykwalifikowany hydraulik najprawdopodobniej wymieni górny termostat jako całość.

#4. Zły wyłącznik i niewłaściwe okablowanie

Twój problem może być elektryczny. Niezabezpieczone okablowanie może stanowić poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Jednak Twój podgrzewacz wody jest dobrze wyposażony, aby odeprzeć zagrożenia elektryczne. Kiedy kabel jest poluzowany, powstaje nadmierne ciepło. Twój przycisk resetowania zadziała z powodu ciepła wytwarzanego przez luźny przewód. Jeśli twój dom ma drut aluminiowy, a podgrzewacz wody ma okablowanie miedziane, możesz mieć dodatkowe problemy z okablowaniem.

W takiej sytuacji potrzebne jest unikalne połączenie ucha w miejscach, w których kable się przecinają. Połączenie dwóch różnych metali może spowodować zadziałanie wyłącznika podgrzewacza wody, jeśli odpowiednie złącze oczkowe nie jest na swoim miejscu. Można sobie również wyobrazić, że przycisk resetowania na wyłączniku domowym zadziałał z powodu zużycia i użytkowania. Poproś elektryka o sprawdzenie panelu wyłącznika i okablowania, gdy hydraulik nie może zlokalizować żadnych problemów z działaniem podgrzewacza wody.

#5. Wyciek wody

Jeśli podgrzewacz wody przecieka z powodu wadliwego uszczelnienia takiego termostatu, może dotknąć części elektrycznych, powodując zadziałanie wyłącznika. Jest to niezwykle ryzykowne i może spowodować poważne porażenie prądem. Jeśli wyłącznik podgrzewacza wody nie został jeszcze uruchomiony, wyłącz go natychmiast i napraw problem z hydrauliką.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Was po prostu zabawą, a po jego przeczytaniu wszyscy zrozumiecie, dlaczego mój podgrzewacz wody ciągle się wyłącza. Powyżej wyjaśniliśmy pięć głównych powodów, które prowadzą do tego problemu. Mamy nadzieję, że naprawiając te przyczyny, pozbędziecie się tego problemu. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami!

Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak naprawić gazowy podgrzewacz wody i kiedy wymienić podgrzewacz wody.