Który jest lepszy gazowy lub elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika? 3 funkcje wyjaśnione!

Pytanie brzmi, który jest lepszy gazowy lub elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika? Kwestia, która jest najlepsza, nie ma prostej odpowiedzi. Zarówno gazowe, jak i elektryczne podgrzewacze wody to realne opcje, z których każdy ma swój własny zestaw zalet. Sytuacja każdej rodziny jest inna.

Innymi słowy, to, co działa dla twojego sąsiada, może nie działać dla ciebie. Rodzaj kupowanego podgrzewacza wody bez zbiornika musi zależeć od Twoich potrzeb w zakresie ciepłej wody, przystępności cenowej, opcji instalacji i osobistych wyborów.

Zdecydowanie zalecamy skorzystanie ze specjalistycznej pomocy, aby wykorzystać najlepszą możliwą szansę w konkretnej sytuacji. Konstrukcja elektrycznego podgrzewacza wody bez zbiornika różni się znacznie od konstrukcji podgrzewacza wody bez zbiornika gazu. Natomiast jednostka gazowa przeznaczona jest do spalania propanu lub gazu ziemnego. Jedyną różnicą między jednostkami jest rodzaj paliwa, propan lub gaz ziemny. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Który gaz jest lepszy niż Elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika?

Jeśli chodzi o bezzbiornikowe podgrzewacze wody, wydaje się, że należy zbadać wiele czynników, a ostatecznym celem jest wybór najlepszego dla swoich potrzeb. Porównajmy je i zdobądźmy pomysł; który jest lepszy gazowy lub elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika?

#1. Cena instalacji

Przy ustalaniu cen należy wziąć pod uwagę dwa czynniki: koszt instalacji bezzbiornikowego podgrzewacza wody i samego podgrzewacza bezzbiornikowego. W każdym razie elektryczne bezzbiornikowe podgrzewacze wody są bez wątpienia preferowaną opcją. Przyjrzyjmy się temu bliżej:

Gazowy podgrzewacz wody bez zbiornika

Cena odpowiedniego podgrzewacza wody bez zbiornika gazu może kosztować 1000 USD lub więcej. Jak można by przypuszczać, im więcej „dzwonków i gwizdków” wybierzesz, tym więcej pieniędzy będziesz musiał wydać z góry. Systemy bezzbiornikowe, które nie kondensują, są znacznie tańsze, ale są droższe w konfiguracji. Wynika to przede wszystkim z konieczności odpowietrzania. Bezzbiornikowe systemy kondensacyjne eliminują konieczność całkowitego odpowietrzania. Jednostki te są droższe, ponieważ mają bardziej skomplikowaną konstrukcję.

Elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika

Podczas instalowania elektrycznego podgrzewacza wody bez zbiornika, podgrzewacze te są znacznie lepsze niż podgrzewacze gazowe; ponieważ są znacznie tańsze niż gazowe, można kupić przyzwoity grzejnik elektryczny za pięć do sześciuset dolarów.

#2. Zapotrzebowanie na ciepłą wodę

Wydajność bezzbiornikowych podgrzewaczy wody jest mierzona w galonach na minutę (GPM); ile wody można dostarczyć w ciągu jednej minuty. Dla przeciętnej rodziny, co do zasady, 8 GPM gorącej wody to wystarczająca ilość, ale konieczne jest oszacowanie twoich unikalnych wymagań dotyczących ciepłej wody. Nic nie jest bardziej frustrujące niż brak ciepłej wody w środku prysznica w zimowy poranek! Jeśli chodzi o spór; niezależnie od tego, czy grzejnik elektryczny, czy gazowy jest lepszy, jednostka gazowa zwykle przewyższa elektryczny, zwłaszcza gdy wymagane są większe ilości wody. Dowiedz się, jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest gazowy czy elektryczny.

Gazowy podgrzewacz wody bez zbiornika

Gazowe podgrzewacze wody najlepiej uzyskują więcej ciepłej wody powyżej 8 GPM niż elektryczne podgrzewacze wody. Grzejnik gazowy bez zbiornika może być lepszym rozwiązaniem dla gospodarstwa domowego, które potrzebuje dużo ciepłej wody i ma dużą rodzinę.

Elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika

Z elektrycznym podgrzewaczem wody bez zbiornika można dostarczyć do 8 GPM gorącej wody. Temperatura wody wpływającej wpływa na wyjściową GPM systemów gazowych i elektrycznych bezzbiornikowych. Innymi słowy, im niższy GPM, tym zimniejsza woda wpływająca do wody.

#3. Koszt operacyjny

Koszt paliwa i efektywność wykorzystania paliwa przez maszynę to dwa kluczowe elementy, które mają wpływ na ogólne koszty eksploatacji bezzbiornikowego podgrzewacza wody. Przyjrzyjmy się bliżej obu z nich:

Koszty paliwa — w większości miejsc koszty gazu są teraz tańsze niż energii elektrycznej. Ogólne koszty eksploatacji podgrzewacza wody bez zbiornika gazu są zmniejszone. Pamiętaj, że cena benzyny różni się w zależności od obszaru. Gaz jest znacznie droższy niż prąd. Z drugiej strony koszty gazu są bardziej zmienne niż ceny energii elektrycznej, ulegając znacznym zmianom. Z drugiej strony przewiduje się wzrost kosztów gazu w przyszłości. Oczekuje się, że koszty energii elektrycznej pozostaną w dużej mierze stabilne, podczas gdy ceny gazu mają gwałtownie wzrosnąć.

Wydajność- Ilość ciepłej wody wytworzona przez pojedynczą jednostkę paliwa określa ocenę wydajności podgrzewacza wody. Elektryczne podgrzewacze wody bez zbiorników są znacznie bardziej energooszczędne niż podgrzewacze wody bez zbiorników.

Gazowy podgrzewacz wody bez zbiornika

Sprawność gazowych podgrzewaczy wody bez zbiorników waha się od 80 do 85 procent. Ponieważ gaz jest teraz tańszy niż prąd, systemy bezzbiornikowe są bardziej opłacalne w eksploatacji. Jednak nie zawsze tak jest ze względu na wahania cen paliwa i zwiększoną wydajność elektrycznego podgrzewacza wody bezzbiornikowego. Dowiedz się, ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika..

Elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika

Wydajność elektrycznych podgrzewaczy wody bez zbiorników mieści się na ogół w zakresie 98 do 99 procent. Elektryczne systemy bezzbiornikowe są znacznie tańsze niż jednostki gazowe w obszarach, w których koszty gazu są wyjątkowo wysokie. Nawet jeśli energia kosztuje więcej, sprawność systemu elektrycznego zrekompensuje wyższe wydatki na paliwo. Przeczytaj więcej o kosztach podgrzewacza wody bez zbiornika.

To okładka!

Po przeczytaniu tego artykułu mamy nadzieję, że zrozumiesz, który jest lepszy gazowy lub elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika. Powyżej omówiliśmy wszystkie kluczowe czynniki, które pomagają najlepiej porównać. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami!