Jak przymocować podszewkę zaciemniającą do zasłon

Zasłony zaciemniające to świetny sposób na zwiększenie prywatności w pomieszczeniu i sprzyjanie blokowaniu światła, hałasu i ciepła z otoczenia zewnętrznego. Z pewnością będą świetnym dodatkiem do każdego pomieszczenia. Na szczęście możesz nauczyć się, jak przymocować zaciemniającą podszewkę do zasłon i cieszyć się tą samą prywatnością i blokowaniem światła bez marnowania pięknej pary zwykłych zasłon.

Po prostu dodaj zaciemniającą podszewkę z tkaniny z tyłu swoich zwykłych zasłon. Możesz naszyć go na samą tkaninę lub użyć paska samoprzylepnego do naprasowania. Na szczęście w większości sklepów rzemieślniczych można znaleźć tkaniny zaciemniające.

Jak przymocować podszewkę zaciemniającą do zasłon

Dlaczego warto używać zasłon zaciemniających?

Zainstalowanie zasłon zaciemniających w domu ma wiele zalet. Możesz umieścić je w dowolnym pomieszczeniu, aby poprawić prywatność swojego domu. Jednak te draperie mogą zrobić więcej niż tylko zasłaniać widok przed wzrokiem.

Ze względu na swoje fantastyczne właściwości izolacyjne może pomóc w obniżeniu kosztów energii o każdej porze roku. Zamykanie ich w gorące letnie popołudnia może pomóc w zablokowaniu zbyt dużej ilości ciepła i utrzymaniu chłodu i izolacji w domu.

Mogą również chronić meble, podłogi i inne przedmioty gospodarstwa domowego, które mogą być wrażliwe na promienie UV lub bezpośrednie światło słoneczne. Może również pomóc w stworzeniu nastroju do określonych czynności, takich jak sesje zdjęciowe i wiele innych.

Jeśli istnieje konkretny wzór zasłony, w którym naprawdę jesteś zakochany, ale chcesz cieszyć się zaletami pięknej zasłony zaciemniającej, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Dowiedz się, jak przymocować zaciemniającą podszewkę do zasłony, korzystając z tego projektu DIY.

Krok 1: Przygotuj materiały

Do tego projektu będziesz potrzebować swojej uroczej pary zwykłych zasłon, podszewki z tkaniny zaciemniającej o tych samych wymiarach, szpilek do szycia, miarki, podręcznego żelazka, nożyczek i paska taśmy samoprzylepnej do naprasowania.

Zanim wybierzesz się na zakupy tkanin, upewnij się, że znasz dokładne wymiary swojej zasłony. Nie chcesz iść do sklepu z tkaninami i kupić zasłonę zaciemniającą, która jest o kilka cali za krótka. Możesz kupić te podszewki na jard w dowolnym sklepie z tkaninami lub rękodziełem.

Krok 2: Napraw podszewkę

Weź taśmę mierniczą i oznacz podszewkę z tkaniny zaciemniającej dokładnie na wymiar zasłony. Upewnij się, że obejmuje wszystkie obszycia z wyjątkiem górnej części, w której powinien znajdować się sprzęt do zasłon.

Odetnij nadmiar materiału i odłóż go na bok. Możesz wziąć zasłonę i położyć ją na swoim miejscu pracy prawą stroną skierowaną w dół. Zdobądź podszewkę zaciemniającą i umieść ją z tyłu zasłony. Upewnij się, że wyłożyłeś górne części obu tkanin, aby tkanina zaciemniająca pozostała zakryta za zwykłą zasłoną.

Krok 4: Przyklej klej

Złóż górną część podszewki zaciemniającej, ale nie naruszaj jej dopasowania do materiału. Aby było łatwiej, po prostu pociągnij za górną część, aby umieścić klej do naprasowania. Zmierz górny brzeg zasłony i odetnij odpowiednią ilość taśmy.

Wyłóż go na tkaninę zasłonową i umieść podszewkę zaciemniającą z powrotem w pierwotnym położeniu. Klej powinien pozostać ukryty pomiędzy dwoma kawałkami tkaniny. Upewnij się, że żadne odcinki taśmy nie wystają.

Krok 5: wyprasuj zasłonę

Zabezpiecz zasłonę zaciemniającą, umieszczając szpilki wzdłuż górnej części tkanin, aby połączyć je ze sobą. Ustaw żelazko w pozycji wełny i wyprasuj tylną część zaciemniającej podszewki. Jeśli używasz grubszych zestawów materiału, może być konieczne naciśnięcie i przytrzymanie przez dłuższy czas.

Podczas trzymania żelazka nad podszewką zasłony zaciemniającej typowy czas trwania wynosi dwadzieścia sekund i maksymalnie sześćdziesiąt sekund w przypadku cięższych i grubszych rodzajów tkanin. Może jednak zajść potrzeba pracy w odstępach dziesięciosekundowych, aby uniknąć przypalenia tkaniny.

Po podgrzaniu tkaniny w celu sklejenia taśmy klejącej należy pozostawić zasłonę na jakiś czas do związania. Nie wieszaj go od razu, ponieważ może się rozpaść. Pozostaw na co najmniej pół godziny przed powieszeniem zasłon.

Wskazówki projektowe

Aby uzyskać elegancki i wyrafinowany wygląd, spróbuj nałożyć zasłony zaciemniające na parę przezroczystych zasłon. Zostaw zasłony zaciemniające otwarte w dni, kiedy chcesz cieszyć się jasną, przewiewną i pogodną atmosferą.

W nocy możesz zasunąć zasłony zaciemniające i cieszyć się 100% prywatnością. Utrzymuj pokój w ciemności, spokoju i wygodzie. Możesz także zaciemnić swój pokój przy każdej okazji, aby zaspokoić takie czynności, jak sesje zdjęciowe i inne podobne zajęcia, które wymagają zaciemnionych pomieszczeń.

Zainwestuj w eleganckie wiązania i uchwyty, aby zawiązać zasłony i pozwolić, aby światło słoneczne oświetliło przestrzeń. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy ozdób do zasłon, które uzupełniają Twoje draperie. Eksperymentuj z różnymi kolorami i stylami.

Zdecyduj, czy chcesz, aby twoje przezroczyste zasłony były zaciemniające, czy może odwrotnie. Zasłony zaciemniające są wszechstronne i mogą działać w wielu różnych projektach. Pamiętaj tylko, aby starannie łączyć kolory przezroczystych i zaciemniających zasłon, aby się nie przytłaczały.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, zasłona zaciemniająca to po prostu zabieg na okno, który zapewnia całkowitą prywatność, blokowanie światła, redukcję hałasu i lepszą izolację. Jest to niedrogi produkt, który możesz wygodnie wykonać we własnym domu.

Niezależnie od tego, czy chcesz zamienić stare zasłony w zasłony zaciemniające, czy po prostu chcesz eksperymentować z projektem DIY, nauka mocowania podszewki zaciemniającej do zasłon powinna być dość łatwym przedsięwzięciem. Można je również przyszyć za pomocą maszyny do szycia i nici.