Jak usunąć pleśń i pleśń z winylowych siedzeń łodzi: 4 kroki

Nic nie przebije czystych siedzeń łodzi, ale pleśń i pleśń mogą zepsuć ten wygląd. Aby sobie z tym poradzić, musisz wiedzieć, jak usunąć pleśń z siedzeń łodzi winylowych.

Twoja łódź to znacząca inwestycja, w której przywiązujesz dużą wartość. Jednak siedzenia winylowe są jednymi z najbardziej wrażliwych, szczególnie na łodziach z otwartym pokładem, gdzie woda może powodować rozwój pleśni i pleśni, tworząc brzydkie czarne i pomarańczowe plamy.

Jak usunąć pleśń i pleśń z winylowych siedzeń łodzi: 4 kroki

Pleśń i pleśń to rzeczy, których nie chcesz widzieć na siedzeniach łodzi, ale mogą one szybko rosnąć, ponieważ Twoja łódź jest głównie na wodzie. Pleśń i pleśń wzrosną, jeśli nie wytrzesz siedzeń po dniu spędzonym na łowieniu ryb lub zabawie na wodzie, o czym często zapominasz.

Większość producentów łodzi wybiera winyl na swoje siedzenia, ponieważ jest on w stanie wytrzymać wilgotne warunki regularnej ekspozycji na wodę i inne obciążenia związane z przebywaniem na wodzie. Mimo to pleśń może nadal rosnąć na winylu.

Kroki usuwania pleśni i pleśni w winylowych siedzeniach łodzi

Łodzie pozwalają nam cieszyć się wodą na różne sposoby, ale z tego powodu zawsze będzie miała miejsce ekspozycja na wilgoć, co może wykorzystać pleśń i pleśń jako okazję do rozwoju.

Regularne czyszczenie i konserwacja są konieczne, aby nasze statki wyglądały atrakcyjnie i były w dobrym stanie. Chociaż czasami pominięta data konserwacji i czyszczenia może skutkować kolonią pleśni i pleśni, które atakują twoje winylowe siedzenie łodzi.

Oto jak usunąć pleśń i pleśń z siedzeń łodzi:

Krok 1. Przygotuj potrzebne materiały do ​​czyszczenia

Aby usunąć pleśń i pleśń z siedzeń winylowych, musisz mieć wszystkie niezbędne rodzaje sprzętu, takie jak szczotka, szmatka, butelka z rozpylaczem i, co najważniejsze, środki czyszczące.

Wskazane byłoby nałożenie odpowiedniego środka czyszczącego na siedzenie winylowe, aby uniknąć jego uszkodzenia. Zwłaszcza, gdy myślisz o użyciu środka wybielającego do czyszczenia siedzeń, potrzeba olejów, które pozwolą siedzeniu wytrzymać wodę i wilgoć.

Oto artykuł o tym, jaki środek czyszczący najlepiej stosować w myjce ciśnieniowej.

Wybierając środek do usuwania pleśni i plam, weź pod uwagę, że wiele z tych zabiegów wykorzystuje wybielacz jako jeden ze składników. Jeśli zastanawiasz się nad myciem ciśnieniowym, przeczytaj tutaj, jak używać myjki ciśnieniowej Sun Joe.

Krok 2. Zastosuj swoje rozwiązanie czyszczące

Zacznij od rozpylenia roztworu do usuwania pleśni na krzesłach po zebraniu wszystkich niezbędnych środków czyszczących. Ponieważ pleśń lubi tworzyć się w takich miejscach, należy również spryskać wszelkie szczeliny i szwy w siedzeniu łodzi, aby zapewnić jak największe pokrycie.

Odczekaj chwilę, aż odkurzacz posiedzi. W większości przypadków należy go namoczyć przez około pięć minut, ale jeśli masz bardzo uporczywe i trudne do usunięcia plamy, możesz namoczyć go dłużej.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, możesz również postępować zgodnie z zaleceniami swojego narzędzia do usuwania pleśni. Daje to czas roztworowi do czyszczenia form na rozbicie pleśni i pleśni, aby ułatwić czyszczenie.

Krok 3. Wyszoruj pleśń i pleśń

Czas zacząć szorować po odczekaniu, aż środek do usuwania pleśni zadziała magicznie. Zaleca się używanie bardziej miękkiej szczotki, aby uniknąć zarysowania winylowych siedzeń i niepotrzebnych szkód.

Mając to na uwadze, najlepiej jest unikać używania zbyt dużej mocy podczas szorowania, ponieważ może to spowodować uszkodzenia.

Na szczęście, jeśli kupiłeś sprawny środek do czyszczenia pleśni i pleśni, nie będziesz musiał wkładać więcej wysiłku i czasu, aby wykonać zadanie. Z drugiej strony pomaga w usuwaniu pleśni z winylu, chociaż spodziewaj się, że pozostaną pewne zanieczyszczenia.

Pamiętaj o zakamarkach i skoncentruj się na szorowaniu kluczowych obszarów.

Po oczyszczeniu głównych obszarów problemowych, będziesz chciał wyczyścić pozostały materiał formy. Możesz użyć praktycznie dowolnej ściereczki, ale zalecamy mikrofibrę, ponieważ jest delikatniejsza i mniej podatna na rozdarcia w winylu.

W przypadku tego rodzaju tkaniny najskuteczniejsze jest również przecieranie ruchem okrężnym. Powtórz ten proces w razie potrzeby, jak uznasz, lub do momentu, gdy oczy nie będą miały śladów pleśni i pleśni.

Krok 4. Nałóż winylowy środek ochronny na swoje siedzenie

Chociaż zrobiłeś już wystarczająco dużo, aby usunąć pleśń i pleśń z siedzisk winylowych, nigdy nie jest złym pomysłem, aby przeprowadzić konserwację zapobiegawczą. Winylowe środki ochronne mają dwojaki cel: poprawiają wygląd siedzeń, jednocześnie chroniąc je przed promieniowaniem UV.

Rozprzestrzenianie się pleśni i pleśni prawie nie wystąpi w przyszłości, jeśli użyjesz tych produktów.

Wniosek

Czyste winylowe siedzenia łodzi są przyjemne dla oczu, a plamy z pleśni i pleśni są uciążliwe. Na szczęście dzięki odpowiednim narzędziom i wiedzy na temat usuwania pleśni i pleśni z winylowych siedzeń łodzi możesz chronić siedzenia łodzi przed pleśnią i plamami.

Utrzymanie siedzeń w czystości przyniesie Ci pieniądze, gdy przyjdzie Ci do głowy, że nadszedł czas na sprzedaż łodzi, ponieważ pleśń i pleśń mogą obniżyć wartość Twojego statku. Niezależnie od tego, czy go sprzedasz, czy nie, utrzymywanie go w czystości i bez pleśni zawsze będzie dobrą rzeczą.