Jak przechowywać lodówkę? 6 niesamowitych rodzajów żywności!

Być może już zdałeś sobie sprawę, jak ważna jest lodówka w kuchni, co może być powodem, dla którego chciałeś wiedzieć, jak ją zaopatrzyć. W lodówce przechowujesz różne rodzaje żywności, aby zachować jej świeżość i jakość. Znajomość logiki organizacji może przedłużyć ich trwałość.

Ważne jest, gdzie będziesz przechowywać określone napoje i produkty spożywcze. Dzieje się tak, ponieważ różne sekcje lodówki oferują nieco inną temperaturę. Ogólnie rzecz biorąc, należy ustawić temperaturę lodówki na około 40°F lub niższą. Po prostu wyreguluj go za pomocą termostatu wewnątrz.

Jak przechowywać lodówkę? 6 niesamowitych rodzajów żywności!

Na przykład częste otwieranie i zamykanie lodówki będzie miało wpływ na temperaturę w komorach drzwi lodówki. Odwrotnie, wewnętrzne przegródki najlepiej utrzymują stabilną temperaturę.

Co więcej, szuflady na warzywa, które zwykle ignorujesz, mogą oferować wysoki lub niski poziom wilgotności, dzięki czemu nadają się do określonych rodzajów produktów. Jeden z największych wydatków idzie na nasze jedzenie, dlatego najlepiej jest unikać lub w jak największym stopniu ograniczać marnotrawstwo poprzez odpowiednią organizację. Pamiętaj, że nie możesz przechowywać całej żywności w podobny sposób.

Jak zaopatrzyć lodówkę w określone rodzaje żywności?

W tej sekcji dowiesz się, jak zaopatrzyć swoją lodówkę w różnego rodzaju produkty. Będziemy dyskutować, w której części lodówki najlepiej przechowywać te produkty.

#1. Warzywa i owoce

Ten rodzaj drewna ma krótki okres przydatności do spożycia, więc przechowywanie go w szufladzie na warzywa byłoby idealne. Dzieje się tak, ponieważ ta komora lodówki oferuje różne poziomy wilgotności w porównaniu z jakąkolwiek inną częścią lodówki.

To znaczy, będziesz w stanie zoptymalizować świeżość tego rodzaju produktów. Jeśli lodówka jest wyposażona w dwie szuflady na żywność, idealnie byłoby ustawić jedną z większą wilgotnością, a drugą z niską jednolitością.

Dzięki temu różne rodzaje produktów będą mogły korzystać z dowolnego odpowiedniego ustawienia. Te produkty, które szybko dojrzewają, połóż na sekcje ustawione w niskiej wilgotności. Następnie ustaw wysoką wilgotność dla każdego przedmiotu, który łatwo więdnie.

#2. Surowy drób i mięso

Jeśli chodzi o przechowywanie surowego mięsa lub drobiu, należy go zawinąć, a następnie umieścić na talerzu lub w pojemniku wielokrotnego użytku, aby ewentualne soki nie zanieczyściły innych przechowywanych w lodówce przedmiotów.

Pamiętaj, że musisz umieścić te przedmioty w dolnej części lodówki. Ma to na celu zapewnienie, że stabilna temperatura zminimalizuje zanieczyszczenie żywności innymi przedmiotami przechowywanymi w lodówce.

#3. Produkty mleczne

Jeśli odpowiednio przechowujesz produkt mleczny w lodówce, będzie on w stanie przetrwać do siedmiu dni, a nawet do miesiąca. Będzie to jednak zależeć od konkretnego rodzaju produktu, a także od tego, kiedy go otworzysz.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa najlepiej sprawdzać etykiety dat, które zwykle wskazują na jakość produktu. Ponadto monitoruj produkty pod kątem potencjalnego wyglądu, smaku lub innych zmian, które zwykle wskazują, że żywność nie jest już bezpieczna do spożycia.

Przechowując go w lodówce, produkty mleczne wymagają stabilnej temperatury, aby zachować ich świeżość. Mając to na uwadze, najlepiej umieścić go w wewnętrznej jaźni, która znajduje się naprzeciwko drzwi lodówki.

#4. Jajka

Według FDA w Stanach Zjednoczonych jaja muszą być transportowane i sprzedawane w temperaturze 45 ° F lub niższej. Gdy jajka są już w lodówce, należy je nadal przechowywać w lodówce. Dzieje się tak, ponieważ jeśli jajko się nagrzeje, w skorupce będzie się tworzyć kondensacja, co ułatwi penetrację bakterii.

Ponieważ jajka wymagają również stabilnej temperatury, najlepiej przechowywać je w wewnętrznych półkach z tyłu drzwi. Zaleca się przechowywanie jajek na półkach na górze, ponieważ są one kruche.

#5. Sosy i przyprawy

Przechowywanie sosu jest bezpieczne, ponieważ jest to rodzaj otworów wentylacyjnych w drzwiach lodówki. Mogą radzić sobie ze zmienną temperaturą, ponieważ zawierają konserwanty, które pomagają przedłużyć ich żywotność.

#6. Resztki

Jeśli zamierzasz przechowywać resztki na lodówce, najlepiej umieścić je w hermetycznych pojemnikach. Resztki również wymagają stabilnej temperatury, dlatego najlepiej przechowywać je na środkowych półkach lodówki.

Co przechowywać w zamrażarce?

Najlepiej ustawić temperaturę zamrażarki na około 0°C lub nawet niższą. Ogólnie rzecz biorąc, mrożonki mają dłuższą żywotność w porównaniu do żywności chłodzonej. Należy jednak pamiętać, że ich jakość może z czasem ulec pogorszeniu.

To okładka!

Dużo pieniędzy wydajemy na napoje i jedzenie, które wkładamy do lodówki. Mając to na uwadze, chcieliśmy mieć pewność, że maksymalizujemy ich trwałość, świeżość i jakość.

Nie tylko to, ale chcieliśmy również, jeśli to możliwe, zapobiegać chorobom przenoszonym przez żywność. Wiedza o tym, jak zaopatrzyć lodówkę w różne rodzaje żywności, jest kluczem do maksymalizacji przestrzeni w lodówce i optymalizacji świeżości żywności.