Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody nie działa? 7 najlepszych powodów!

Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody nie działa? Być może zadałeś sobie to pytanie i zrozumiałeś, że dzieje się tak dlatego, że woda się gotuje, woda się nie nagrzewa, urządzenie jest nieszczelne, hałaśliwe, a kontrolki gasną jak zwykle, ponieważ jest to rzeczywiście przykry scenariusz.

Kiedy jesteś gotowy, aby wziąć gorący prysznic, ciepła woda nie działa. Pierwszym odruchem jest spróbowanie wszystkiego, co sprawi, że znów będzie działać. Aby zwolnić, ponieważ wiele spraw nie jest skomplikowanych i niebezpiecznych. Nawet poprawki DIY wystarczą, aby rozwiązać problem z podgrzewaczem wody. Więc czytaj dalej.

Dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody nie działa? 7 najlepszych powodów!

Dlaczego podgrzewacz ciepłej wody nie działa?

Dlaczego więc mój podgrzewacz ciepłej wody nie działa? Oto następujące powody:

#1. Woda nie nagrzewa się

To jest straszny problem, dlaczego twój podgrzewacz wody nie działa, w którym przepływ ciepłej wody jest taki sam jak woda zimna lub letnia. Ponadto winne jest nieprawidłowe ustawienie termostatu lub wadliwa termopara w gazowym podgrzewaczu wody. Jeszcze jedno, podgrzewacz wody nie ma prądu, lub kontrolka już zgasła. W razie potrzeby najlepiej wyregulować termostat. Sprawdź zasilanie, jeśli to nie pomoże rozwiązać problemu.

#2. Woda się gotuje

Popychany lub celowo resetowany termostat zapewnia jeszcze cieplejszy przepływ wody. Wtedy musisz ustawić termostat na bardziej umiarkowane ustawienie, aby wytworzyć ciepłą wodę. Czterdzieści dziewięć stopni Celsjusza to słuszne zalecenie, aby uniknąć poparzenia.

#3. Podgrzewacz wody nieszczelny

Przeciekający podgrzewacz wody to jeden z powodów, dla których powinieneś wpaść w panikę. Poświęć trochę czasu na sprawdzenie wycieku i miejsca jego powstania, ponieważ wycieki w górnej części grzałki mogą oznaczać problem z zaworem. Chodzi o to, że nie wymaga znaczącej naprawy. Ale wtedy przeciek w podstawie podgrzewacza wody staje się poważniejszy. Obecność wykwalifikowanego hydraulika jest dobra do wymiany TPR lub zaworu spustowego. Wyciekający od dołu podgrzewacz wody wymaga uwagi hydraulika. Albo zainstalowanie nowego podgrzewacza wody jest kolejnym priorytetem.

#4. Uszkodzenie zaworu bezpieczeństwa

Większość podgrzewaczy wody jest wyposażona w zawór nadmiarowy ciśnienia, który rozładowuje ciśnienie w zbiorniku wody po osiągnięciu wysokiego poziomu. Gdy zawór nad urządzeniem zaczyna przeciekać, zaleca się zakup nowego. Demontaż i wymiana zaworu bezpieczeństwa nie gwarantuje skomplikowanego procesu.

#5. Niski dopływ ciepłej wody

Dlaczego podgrzewacz ciepłej wody nie działa? Pęknięcie w rurce zanurzeniowej może być przyczyną nieprawidłowego działania podgrzewacza wody. Technika rurowa wtłacza zimną wodę do podstawy zbiornika na wodę. Kiedy otwór zaczyna tworzyć się w rurce zanurzeniowej, dopływ zimnej wody zaczyna się uwalniać obok środka lub górnej części zbiornika. W rezultacie zimna woda nad zbiornikiem przechodzi do pryszniców i kranów w domu. Problem można rozwiązać dopiero po wymianie rurki zanurzeniowej. Wezwanie zalecanego technika w celu uzyskania pomocy jest pomocne, aby instalacja była łatwa.

#6. Uszkodzenie lub poluzowanie zaworu liniowego

Wyciek wody nad systemem może szybko rozwiązać się, jeśli problem dotyczy poluzowanego lub uszkodzonego zaworu w linii. Częstym problemem jest poluzowany zawór w linii. Ten uchwyt znajduje się na górze zbiornika, zaprojektowany do przetwarzania aktywacji lub dezaktywacji. Najlepiej jest rozwiązać problem, dokręcając nakrętkę przytrzymującą zawór lub kulę w linii. W momencie, gdy wyciek staje się poważny po dokręceniu, wizyta w sklepie z narzędziami jest kolejną rzeczą, aby kupić nowy zawór liniowy. Możesz również przeczytać o zaworze upustowym temperatury i ciśnienia.

#7. Podgrzewacz wody nie ma zasilania gazem

Poziom zasilania gazem jest oczywisty, dlaczego podgrzewacz wody nie działa. Dlatego należy prawidłowo ocenić dopływ gazu, jeśli nie ma wystarczającej ilości ciepłej wody. Dopływ gazu wyłącza się bez Twojej wiedzy lub przycisk wyłączania jest uszkodzony. Dlatego należy przełączyć gaz w „tryb pilota” i zdjąć osłonę wokół palnika i lampki kontrolnej.

#8. Zalany przedział

Zalany przedział może oznaczać, że woda już się do niego dostała. Woda powoduje nieprawidłowe działanie urządzenia po dotarciu do termostatu.

To okładka!

Teraz poznajesz odpowiedzi na pytanie „dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody nie działa?” Powodów jest wiele, ponieważ urządzenie nie ma dopływu gazu, zalanego przedziału, uszkodzonego lub poluzowanego zaworu w linii, niskiego dopływu ciepłej wody i wielu innych. W momencie, gdy zauważysz którąkolwiek z tych przyczyn, poświęć trochę czasu na jej poznanie i naprawienie. Zwróć się o pomoc do przyjaciela lub sąsiada, który pomoże ci to poprawić. Lub, jeśli sprawy staną się zbyt skomplikowane, zwróć się o pomoc do profesjonalnego hydraulika. Zawsze dobrze jest zrobić, aby podgrzewacz wody wrócił do pracy.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak czyścić podgrzewacz ciepłej wody i dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza.