Jaka jest najlepsza temperatura dla lodówki na wino? 2 rodzaje lodówek na wino!

Teraz, gdy już kupiłeś lodówkę na wino, chciałbyś wiedzieć, jaka jest najlepsza temperatura dla lodówki na wino. Czy ma chłodzić czy przechowywać butelki? Niektórzy ludzie mają tendencję do ustawiania temperatury na najniższym poziomie, ponieważ nie znają odpowiedniej temperatury dla swoich butelek wina.

Ale po odkryciu, że niektóre wina się psują, zdają sobie sprawę, że dla każdego rodzaju wina jest odpowiednia temperatura w przechowywaniu każdego rodzaju wina.

Jaka jest najlepsza temperatura dla lodówki na wino? 2 rodzaje lodówek na wino!

To może być mylące, ale nie martw się, ponieważ w tym przewodniku dowiesz się wszystkiego o przechowywaniu tych drogich butelek.

Cóż, jest o wiele więcej rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Idealna temperatura do przechowywania wina

Rzeczywiście, wszystko może wytrzymać różne temperatury. Tak samo jest z winem.

Różne rodzaje wina wymagają różnych temperatur podczas serwowania. Na przykład czerwone wino w wysokiej temperaturze wyrazi swój aromat i smak. Z kolei wina różowe, musujące i białe najlepiej podawać na zimno. Biorąc to pod uwagę, ludzie często nie wiedzą, jaka jest właściwa temperatura dla każdej butelki.

Ale to jest bardzo proste. Pomyśl o tych dodatkowych piwnicach, które zwykle można znaleźć w starej rezydencji lub piwnicy, nie są one zaprojektowane z oddzielnymi komorami na każdy rodzaj wina. Podobnie komory te nie mają różnych temperatur.

Oznacza to, że są one po prostu przechowywane w magazynie o tej samej temperaturze. Wszystkie rodzaje wina można przechowywać w podobnej temperaturze około 55°F. Innymi słowy, jeśli planujesz przechowywać swoje wina w lodówce na wino, możesz cieszyć się każdym rodzajem, czy to czerwonym, czy białym.

Jest to możliwe, nawet jeśli zainwestujesz w lodówkę. Dzieje się tak, ponieważ ma wystarczającą pojemność, aby pomieścić wszystkie butelki wina. Inaczej jest jednak z podawaniem wina. Dzieje się tak, ponieważ temperatura serwowania każdego rodzaju wina również jest różna, podobnie jak zmienia się temperatura ich przechowywania.

Dwa rodzaje lodówek do wina Idealna temperatura

Idealna temperatura dla każdej lodówki na wino będzie zależeć od konkretnego celu posiadania tego urządzenia. Albo chcesz przechowywać wino w temperaturze serwowania, albo zamierzasz używać go do przechowywania wina.

#1. Pojedyncza strefa

Jeśli masz lodówkę jednostrefową, idealna temperatura dla niej wynosi około 55°F. Pamiętaj, że to idealna temperatura do przechowywania. Zaczynając od tego, łatwo będzie rozgrzać lub schłodzić butelkę wina, w zależności od tego, jak ją lubisz.

Ale jeśli zamierzasz przechowywać butelki wina w temperaturze serwowania, możesz ustawić wyższą lub niższą temperaturę w zależności od tego, jak chcesz pić wino.

#2. Podwójna strefa

Bardziej uniwersalnym typem lodówki jest dwustrefowa. Można go używać zarówno do przechowywania i schładzania, a nawet podgrzewania butelek wina w jednym urządzeniu. W przypadku większości dwustrefowych lodówek na wino trzeba będzie ustawić jedną komorę nieco cieplej niż drugą.

Pamiętaj, że nie jest to ogólna zasada. Zapoznaj się z instrukcją, aby dowiedzieć się więcej o tym, w którym mieszkaniu powinno być cieplej, a które może zaoferować maksymalną temperaturę w obu strefach.

Możesz ustawić jedną strefę na około 55 ° F, temperaturę przechowywania, a drugą na temperaturę serwowania. Jeśli chcesz wypić czerwone wino, możesz podnieść butelkę wina, aby podgrzać ją na kilka godzin przed wypiciem.

Ale jeśli wolisz pić białe wino, możesz ustawić jedną strefę lodówki na temperaturę przechowywania, a drugą na temperaturę serwowania, która jest generalnie niższa. To samo dotyczy win czerwonych; przesuń bitwę na kilka godzin przed jej podaniem.

Odpowiednio, jeśli lubisz zarówno białe, jak i czerwone wino, możesz ustawić temperaturę niższą lub wyższą niż zwykła temperatura, oddzielając napoje dla białego wina.

Temperatura wina białego musi wynosić około 52 ° C, a wina czerwonego powinna wynosić około 58 ° C. Te temperatury są dobrą średnią zarówno do przechowywania, jak i utrzymywania bitew w pobliżu, w temperaturze służącej.

Jaka jest najlepsza temperatura do ustawienia lodówki na wino?

Jaka jest więc najlepsza temperatura dla lodówki na wino? Najlepsza temperatura do przechowywania czerwonego wina powinna wynosić od 50°F do 65°F. Druga strefa powinna być ustawiona na około 45 ° F do 50 ° F dla win białych. Dobrze jest mieć dwustrefową lodówkę na wino, ponieważ ułatwia to zarządzanie temperaturą dla różnych win.

To okładka!

Chłodzenie i przechowywanie wina jest raczej sztuką niż nauką. Powinieneś wiedzieć, jaka jest najlepsza temperatura dla lodówki na wino. Powyższe informacje zapewniają idealną temperaturę, ale możesz sam ją przetestować i zobaczyć, co będzie dla Ciebie najlepsze.

To znaczy, najlepsza temperatura nadal będzie zależeć od tego, jak lubisz pić wino. Możesz odpowiednio dostosować temperaturę lodówki na wino.

Pamiętaj jednak, że jeśli przechowujesz wino przez dłuższy czas, najlepiej ustawić temperaturę na około 55°F.