Jak pozbyć się zapachu pleśni z trampek: 4 niesamowite kroki?

Prawdopodobnie z tego artykułu dowiesz się, jak pozbyć się zapachu pleśni ze sneakersów. Jak wszyscy wiemy, pleśń rozwija się w wilgotnym, ciepłym środowisku.

Oznacza to, że grzyb i towarzyszący mu nieprzyjemny zapach rozwijają się we wkładce buta. Zapach pleśni znacznie różni się od zapachu buta wywołanego potem, ale jest równie okropny.

Jak pozbyć się zapachu pleśni z trampek: 4 niesamowite kroki?

Buty mogą wywoływać ten zapach, jeśli zmokną i nie zostaną szybko i dokładnie wysuszone — na przykład buty umieszczone w wilgotnych szatniach lub buty przemoczone deszczem, które nie mogą wyschnąć wystarczająco szybko.

Jak mówimy, łatwo pozbyć się zapachu: wyeliminuj pleśń. Sprawdź ten powiązany artykuł o tym, jak pozbyć się zapachu pleśni ze skórzanych butów, aby uzyskać więcej wskazówek, które z pewnością Ci pomogą.

Wyeliminowanie pleśni z buta

Uważa się, że Twoje obuwie odzwierciedla Twoją indywidualność. Tak więc, jeśli twoje buty mają okropny zapach, robi to złe wrażenie na drugiej osobie.

Zapach pleśni może sprawić, że poczujesz się nieswojo i możesz stracić pewność siebie, gdy staniesz się bardziej świadomy swojego buta i jego zapachu. Powinieneś traktować swoje buty w taki sam sposób, jak traktujesz ubrania, ponieważ to ostatni element Twojego stroju na dany dzień.

Czytając ten artykuł o tym, jak usunąć zapach pleśni ze skórzanej kurtki, dowiesz się, jak wybrać najlepsze wskazówki w Internecie, jeśli chodzi o usuwanie zapachów.

Krok 1. Jeśli to możliwe, wyjmij wkładki i odłóż je na bok. Jeśli włożysz do butów dodatkowe wkładki w celu zwiększenia amortyzacji, powinieneś je wyrzucić i zastąpić nowymi.

Pozostaw inne wkładki do wyschnięcia przed spryskaniem ich roztworem dezynfekującym/przeciwgrzybiczym.

Krok 2. Odepnij sznurowadła, aby łatwo otworzyć obuwie. Jeśli but jest nadal wilgotny, wysusz go suszarką do włosów.

Aby to zrobić, ustaw suszarkę do włosów wysoko i skieruj dyszę w stronę wewnętrznych obszarów buta.

Krok 3. Wewnątrz buta spryskaj sprayem dezynfekującym. Upewnij się, że spray całkowicie dociera do wnętrza palców.

Ułatwia to trzymanie buta pionowo z palcem skierowanym w dół i natryskiwanie bezpośrednio na but.

Krok 4. Pozwól butom wyschnąć przez noc na podłodze lub stole. Sprawdź buty pod kątem utrzymującego się zapachu rano.

Jeśli pozostaną jakiekolwiek utrzymujące się zapachy, spryskaj je ponownie. Noś buty dopiero po wyschnięciu sprayu dezynfekującego.

Wskazówki dotyczące zapobiegania pleśni

Zawsze przechowuj buty w suchym, dobrze wentylowanym miejscu, a mokrych butów nigdy nie należy nosić. Aby pozbyć się wilgoci z pomieszczenia, w którym przechowywane są Twoje buty, użyj osuszacza.

Po każdym użyciu upewnij się, że buty są całkowicie suche. Aby wchłonąć dodatkową wilgoć, rozważ umieszczenie w butach saszetek z żelem krzemionkowym.

Regularnie czyść buty, aby uniknąć gromadzenia się brudu, który karmi zarodniki pleśni. Spróbuj obracać buty, aby te, które nosisz na co dzień, miały wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie, gdy ich nie nosisz.

Wskazówka nr 1. Buty należy prać zgodnie z instrukcjami, które można znaleźć w podręczniku producenta.

Jeśli butów nie można prać w pralce, moczyć je przez jakiś czas w małej wannie z ciepłą wodą z mydłem. Zdejmij buty i wytrzyj pozostałości mydła czystą, wilgotną szmatką przed pozostawieniem ich do wyschnięcia.

Tego podejścia nie należy stosować w przypadku skórzanych butów. Zamiast tego przetrzyj alkohol wodą na skórzane buty.

Namocz miękką ściereczkę w roztworze i wyczyść powierzchnię butów. Pozwól butom całkowicie wyschnąć przed nałożeniem odżywki do skóry.

Wskazówka 2. Soda oczyszczona jest od dawna używana jako dezodorant. Napełnij buty 14-12 filiżankami sody oczyszczonej i pozostaw je na noc, a zapach pleśni zostanie wchłonięty przez sodę oczyszczoną.

Wskazówka nr 3. Trzymaj zmięte gazety w butach, jeśli są wilgotne. Ta metoda usuwa zarówno wilgoć, jak i smród i pamięta, aby nie nosić butów, dopóki nie są całkowicie suche.

Wskazówka 4. Wypełnij starą parę skarpet brykietami z węgla drzewnego i umieść skarpetki wewnątrz butów. Nadmiar wilgoci i zapachy zostaną wchłonięte.

Wskazówka nr 5. Ocet jest silnym środkiem grzybobójczym, który eliminuje drobnoustroje powodujące nieprzyjemny zapach. Spryskaj buty dotknięte pleśnią białym octem destylowanym i pozostaw je do wyschnięcia.

Pomoże Ci to pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, ponieważ ocet działa żrąco na skórę. W rezultacie unikaj stosowania tej procedury na skórzanych butach.

Wskazówka 6. Umieść skórki pomarańczy, grejpfruta lub cytryny w butach i pozostaw je na noc. Rano skórki wyrzucić.

Dzięki temu pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów i zastąpisz je nowymi, świeżymi.

Wskazówka nr 7. Włóż koci żwirek do skarpetek i włóż je do butów, a następnie zostaw je na noc. Ściółka wchłonie nieprzyjemny zapach.

Wskazówka 8. Zdejmij sznurowadła i otwórz buty jak najdalej, zanim położysz je na słońcu na jeden dzień. Skórzanych butów nie należy suszyć na słońcu, ponieważ mogą spowodować przebarwienia.

Wniosek

Bardzo ważne jest, aby dbać o buty, ponieważ mogą one wprawić Cię w zakłopotanie w obecności rodziny, przyjaciół, gości, a nawet nieznajomych. Może to również zrujnować Twój dzień w pracy.

Możesz wypróbować różne strategie, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, ale najlepszą metodą jest trzymanie butów na słońcu, które działa jak naturalny pochłaniacz wilgoci. Nie powinieneś mieć tylko jednej pary butów, ponieważ nie będziesz w stanie odpowiednio o nie zadbać.

Teraz zgadujemy, że jest dla Ciebie jasne, jak pozbyć się zapachu pleśni ze sneakersów. Pamiętaj, aby codziennie prać skarpetki, aby pot z twoich stóp nie pozostawiał wilgoci w butach, powodując nieprzyjemny zapach.