Czym jest Uplighting Wedding: czy powinieneś go mieć?

Odpowiedź na to, czym jest wesele, kryje się w samej nazwie. Jest to metoda strategicznego oświetlenia miejsca ślubu, aby je ulepszyć.

Porozmawiamy o tym więcej, aby pomóc Ci zdecydować, czy chcesz. Przekonasz się nawet, czy da się zindywidualizować oświetlenie weselne.

Czym jest Uplighting Wedding: czy powinieneś go mieć?

Ale oprócz oświetlenia, muzyka jest również kluczowa dla nadania tonowi wesela. Przeczytaj, jak zrobić własne wesele jako DJ, jeśli jesteś zainteresowany zrobieniem tego samemu.

Co to jest Uplighting na weselu?

Podświetlenie na weselu odnosi się do strategicznego rozmieszczenia różnych źródeł światła w różnych miejscach wokół przestrzeni weselnej. To zwróci większą uwagę na te części miejsca, co pomaga w ogólnej estetyce i atmosferze wesela.

Uplighting jest również tak zwany, ponieważ są to światła umieszczone na ziemi, ale rzucają światło w górę. Dlatego ich rozmieszczenie ma kluczowe znaczenie, ponieważ punkty świetlne wpłyną na aranżację i przestrzeń wydarzenia.

Możesz ustawić podświetlenie na parkiecie tanecznym i stoliku głównym, aby zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni i łatwość poruszania się gości. Wreszcie uplighting weselny może być stosowany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, ale oczywiście bardziej przydaje się na wieczornych przyjęciach weselnych.

Czy możesz samodzielnie wykonać oświetlenie weselne?

Jeśli nie dysponujesz budżetem na firmę oświetleniową, istnieje możliwość samodzielnego wykonania oświetlenia weselnego. Musisz tylko zlokalizować filary lub punkty w pomieszczeniu i umieścić światło dla każdego.

Jeśli to ty jesteś już tym, który ma za zadanie udekorować weselną altanę, to dlaczego nie włączyć oświetlenia również w recepcji? Najpierw jednak musisz zapoznać się z zadaniami elektrycznymi, aby upewnić się, że podświetlenie będzie działać płynnie i bezpiecznie.

W przypadku jakichkolwiek problemów podczas ślubu, również będziesz musiał je rozwiązać. Dlatego rozważ uwzględnienie opłat za oświetlenie w budżecie weselnym, abyś mógł cieszyć się tym wyjątkowym dniem dla siebie.

Co to jest oświetlenie miejsca?

Podświetlenie lokalu odnosi się do używania opraw oświetleniowych obok głównych punktów lub funkcji w lokalu. W zależności od przestrzeni można je również ustawić przy ścianie.

Następnie światło będzie rzucać się w górę kolumnami, aby podkreślić te obszary i nadać pomieszczeniu atmosferę. W porównaniu z innymi rodzajami oświetlenia weselnego, oświetlenie od góry jest najbardziej dramatyczną opcją, a jednocześnie jest opłacalna.

Jakie jest najlepsze oświetlenie w górę na wesele?

Oświetlenie LED to najbardziej popularne oświetlenie weselne. Są niezawodne i nie wypalą się szybko, więc nie zawiodą Cię przez całe wydarzenie.

Co więcej, nie nagrzewają się szybko w porównaniu z innymi lampami, dzięki czemu są również bezpieczne. A co najważniejsze, światła LED mają różne kolory, dzięki czemu dekorator miejsca może wybrać odpowiedni dla schematu kolorów ślubu.

Pamiętaj tylko, aby zastanowić się, gdzie odbywa się ślub, ponieważ nie wszystkie materiały są wodoodporne. Jeśli spodziewasz się deszczu, a wesele odbywa się na zewnątrz, porozmawiaj z firmą oświetleniową o zaleceniach dotyczących bezpieczeństwa.

Jaki jest najlepszy kolor podświetlenia na wesele?

Bursztyn jest wspaniałym uplightingiem na wesele, ponieważ pasuje do większości motywów ślubnych, jednocześnie tworząc elegancki i romantyczny nastrój. Jednak zobaczysz również podświetlenie w kolorze niebieskim lub fioletowym, głównie jeśli są używane na after-party.

Ile świateł potrzebujesz na wesele?

Wesele zazwyczaj wymaga co najmniej sześciu świateł, ale wielkość miejsca i liczba gości ostatecznie dyktują ostateczną liczbę świateł wymaganych do ślubu. Oczywiście nie chcesz, aby niektóre obszary były ciemne w porównaniu z innymi, ale oświetlenie górne powinno być również strategiczne, aby atmosfera nie była przytłaczająca.

Co robią Uplights?

  • Popraw wygląd miejsca
  • Podkreśl wspaniałe detale na weselu
  • Ustaw nastrój i atmosferę wydarzenia
  • Pomóż gościom rozpoznawać różne obszary i prawidłowo mieszać się z innymi
  • Ekonomiczna opcja dekoracji ślubu
  • Sposób na dostosowanie miejsca ślubu

Ile kosztuje oświetlenie?

Koszty oświetlenia w górę mogą wynosić od 2000 USD do dwukrotności tej kwoty. W zależności od miejsca i innych dodatkowych próśb, może to nawet kosztować więcej.

Jednak większość dekoratorów ślubnych zazwyczaj zawiera pakiet oświetlenia. Dlatego wystarczy tylko sprecyzować swoje prośby o oświetlenie w górę, ponieważ podczas wesela używane są inne systemy oświetleniowe.

Czy warto uplighting na weselu?

Podświetlenie weselne samo w sobie nie jest konieczne, ale i tak jest to opłacalny sposób na udekorowanie miejsca. Ponadto pomaga skoncentrować się na krytycznych obszarach lokalizacji i wpływa na ogólny ton ślubu.

Niektórzy dekoratorzy będą już włączać oświetlenie w górę w pakiecie, a może nawet otrzymasz zniżkę od DJ-a wynajętego na wesele. Zastanów się nad sprawdzeniem niektórych ustawień oświetlenia górnego na różnych weselach online, aby zdecydować, czy chcesz go na swój ślub.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, co to jest uplighting wesele, czyli miejsce, w którym miejsce weselne ma strategicznie rozmieszczone oprawy, które rzucają światło w górę.

Mogą wpływać na ogólną atmosferę miejsca i skupiać się na krytycznych szczegółach miejsca. Podświetlenie można wykonać samodzielnie, ale można je również dołączyć do pakietu dekoracyjnego.