Jak usunąć mieszadło spryskiwacza? 3 proste kroki!

Czy zbierasz informacje o tym, jak usunąć mieszadło spryskiwacza? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Tutaj powiemy Ci kilka bardzo łatwych kroków, aby wyjąć mieszadło z pralki.

Mieszadło to tylko wrzeciono. Obraca ubrania od góry do dołu oraz w przód i w tył, aby całkowicie usunąć plamy i brud z koszul i dżinsów.

Jak usunąć mieszadło spryskiwacza? 3 proste kroki!

Niezależnie od tego, czy używasz pralki Whirlpool, Maytag, GE czy Amanas, demontaż mieszadła jest łatwiejszy niż demontaż jakiejkolwiek innej części pralki. Jeśli nie wiesz, co mam na myśli o tej części, powinieneś wiedzieć, że mieszadło to część w kształcie pręta z płetwami na dole i nasadką do zmiękczania tkanin na górnej stronie pralki, którą widać pośrodku bębna. Tylko pralki ładowane od góry mają w środku mieszadło i nie znajdziesz go w pralce ładowanej od przodu. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Czy wszystkie maszyny ładowane od góry są wyposażone w mieszadło?

Niektóre maszyny są wyposażone w pulsator lub płytę myjącą zamiast mieszadła. Pulsator jest jak talerz na dnie podkładki. Ta płyta przewraca wodę, aby pocierać o siebie ubrania. W tym samym czasie mieszadło wykonuje pracę przewracania ubrań za dolne płetwy i spiralną górę. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, dlaczego Twoja suszarka wydaje dźwięki podczas przewracania się.

Kroki usuwania mieszadła spryskiwacza do naprawy

Może być kilka powodów, dla których ktoś chce wyciągnąć mieszadło z pralki. Być może mieszadło działa poprawnie, ale jest problem z łożyskiem wanny, wanną lub uszczelką i uszczelką. Bez względu na przyczynę, musisz wiedzieć, jak zdjąć mieszadło spryskiwacza, aby uniknąć wypadku.

Krok 1. Odłącz podkładkę

Odłącz pralkę. Jest to niezbędny krok przed wykonaniem jakichkolwiek prac naprawczych. Ignorowanie znaczenia tego kroku nie jest mądrym wyborem. Następnie zdejmij górną nasadkę mieszadła za pomocą płaskiego śrubokręta. Wystarczy włożyć sterownik w zakładkę na spodzie nasadki. Pociągnij śrubokręt do góry, a dozownik zmiękczacza tkanin zostanie zwolniony. Jeśli pod nakrętką nie widać żadnej zakładki, musi to być dozownik pasowany na wcisk i wystarczy pociągnąć, aby go wyjąć. Po wyjęciu dozownika płynu do zmiękczania tkanin zauważysz plastikową nasadkę przeciwpyłową. Pociągnij nasadkę ręką lub szczypcami, aby ją zdjąć.

Krok 2. Odkręć śrubę

Teraz musisz odkręcić śrubę od środka. Wystarczy wziąć gniazdo 7/16 cala i 10-calowe przedłużenie gniazda. Umieść gniazdo na śrubie i zacznij skręcać przedłużenie. Podstawa zacznie się obracać, co utrudni odkręcenie. Mocno chwyć podstawę, a następnie wyjmij śrubę z mieszadła.

Krok 3. Wyciągnij mieszadło

Wyciągnij mieszadło z bębna. Cóż, to nie jest takie proste. Musisz pociągnąć mieszadło szybkim, gwałtownym ruchem. Jeśli to nie zadziała, musisz spróbować innej techniki. Wmasuj niewielką ilość wazeliny u podstawy mieszadła, a szybko wyjdzie.

Jak usunąć nieprzykręcone mieszadło

Niektóre firmy, takie jak GE, produkują mieszadła nieprzykręcane. Aby wyjąć tego typu mieszadło, wystarczy je szarpnąć po wyjęciu dozownika na płyn do zmiękczania tkanin i nasadki przeciwpyłowej. Możesz również przeczytać o tym, jak usunąć mieszadło pralki.

Jak usunąć zablokowane mieszadło

Mieszadła utknęły w pralce z powodu pozostałości mydła. Ale nie martw się. Usunięcie zablokowanego mieszadła to nic wielkiego. Czytaj dalej, aby znaleźć dwie różne metody wyciągania zablokowanego mieszadła z bębna pralki.

Użyj gorącej wody

Napełnij bęben myjący gorącą wodą, aż mieszadło będzie do połowy przykryte. Odczekaj 10 minut. Gorąca woda straci całe mydło z bazy. Następnie weź sznurek lub wstążkę i zrób pętlę wokół szyi mieszadła. Wyciągnij go na zewnątrz z szarpnięciem.

Użyj napompowanej dętki

Napompowana dętka to najbezpieczniejszy sposób na usunięcie zablokowanego mieszadła. W Twoim domu może znajdować się stara dętka. Po prostu umieść tę rurkę wokół zablokowanego mieszadła tak równomiernie, jak to możliwe. Trzymaj jedną część tuby na zewnątrz. Pompuj go za pomocą pompki ręcznej lub możesz nawet napełnić powietrze ustami. Twoje dzieci zrobią ten obowiązek radośnie. W rezultacie mieszadło wyskoczy i wyjdzie.

To okładka!

Mamy nadzieję, że całkowicie zrozumiałeś, jak usunąć mieszadło spryskiwacza. Teraz możesz łatwo ciągnąć mieszadła wszystkich typów bez narażania się na żadne kłopoty. Jeśli jednak okaże się to trudne, nie wahaj się wezwać technika po pomoc. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak naprawić podkładkę GE i jak zresetować podkładkę Kenmore.