Jak pozbyć się zapachu pleśni z dywanu w 3 skuteczne metody?

Czy Twój dywan ma zapach stęchlizny? Nie martw się; możemy pomóc Ci dowiedzieć się, jak pozbyć się zapachu pleśni z dywanu.

Chodzenie po dywanie o zapachu stęchlizny jest nie tylko nieprzyjemne, ale także niebezpieczne. Zarodniki pleśni mogą również znajdować się w powietrzu w twoim domu w wyniku tych zapachów.

Jak pozbyć się zapachu pleśni z dywanu w 3 skuteczne metody?

Zapachy pleśni mogą być nieco trudniejsze do usunięcia, zwłaszcza jeśli nie odkryjesz ich wystarczająco wcześnie i nie rozprzestrzenisz ich na dywan pod spodem. Bardzo ważne jest, aby usunąć pleśń, gdy tylko pojawi się na dywanie, ponieważ może to oznaczać, że dywan został uszkodzony przez nadmiar wody, która nie zniknęła całkowicie.

Jak wyeliminować zapach pleśni na dywanikach?

Aby wszelkie zarodniki pleśni lub pleśni, które powodują problem, nie mogły się dalej rozprzestrzeniać, należy natychmiast zająć się przyczyną zapachu wycieku wody. Ze względów bezpieczeństwa wszelkie przecieki lub problemy z pleśnią powinny zostać sprawdzone i usunięte przez profesjonalistów.

Aby pomóc Ci zrozumieć więcej, oto przewodnik, jak sprawdzić, czy pod dywanem jest pleśń.

Metoda nr 1. Soda oczyszczona

Sodę oczyszczoną możesz nakładać w ten sposób:

Krok 1. Spryskaj powierzchnię dywanu sodą oczyszczoną. Aby wykonać zadanie, należy nałożyć sodę oczyszczoną grubą warstwą na powierzchnię dywanu.

Możesz zostawić go w obecnym stanie na noc lub na dwa dni, jeśli masz na to czas i środki. Jeśli smród jest tylko powierzchowny, wystarczy, aby Twoja wykładzina pachniała czystą.

Krok 2. Możesz użyć sztywnej szczotki lub przenośnej szczotki do zamiatania dywanu, jeśli zauważysz, że zapach pochodzi z wnętrza dywanu po trzymaniu na nim sody oczyszczonej przez dwa dni. Aby uniknąć uszkodzenia delikatnych włókien miotły, używaj jej ostrożnie.

Krok 3. Nie używaj odkurzacza do usuwania sody oczyszczonej z powierzchni, ponieważ ziarna mogą ją uszkodzić. Zamiast marnować czas i wysiłek, możesz potrząsnąć dywanem na zewnątrz.

Krok 4. Odkurz pozostały proszek do pieczenia po strząsnięciu.

Krok 5. Powtórz tę technikę, jeśli zapach poprawił się, ale nie zniknął. Używanie sody oczyszczonej tak często, jak to konieczne, jest bezpieczne, ponieważ nie wpływa na dywan.

Metoda nr 2. Ocet

Ocet zajmuje drugie miejsce po sodzie oczyszczonej, jeśli chodzi o usuwanie zapachów stęchlizny z dywanów. Możesz także zabić zarodniki pleśni i roztocza w swoim domu, które wywołują reakcje alergiczne, używając octu.

Ocet należy aplikować w następujący sposób:

Krok 1. Nałóż trochę białego octu na obszar dywanu i pozostaw na kilka minut. Możliwe jest również użycie świeżej, miękkiej szmatki do osuszenia powierzchni plamy.

Ocet należy obficie nakładać na dywan, jeśli smród pochodzi z już ustalonego roztworu. Upewnij się, że nie przesadzisz też ze środkiem do czyszczenia dywanów.

Krok 2. 20 do 30 minut to wystarczający czas na przebicie się przez organizmy, które wytwarzają nieprzyjemny zapach. Wchłonąć jak najwięcej octu, osuszając czystą szmatką.

Krok 3. Aby usunąć wszelkie pozostałości octu z wykładziny, użyj butelki ze spryskiwaczem wypełnionej świeżą wodą i czystego, suchego ręcznika, aby osuszyć mokre miejsca.

Krok 4. Po pozostawieniu dywanu do wyschnięcia na kilka godzin sprawdź, czy zapach zniknął.

Metoda nr 3. Nadtlenek wodoru

Inną techniką zwalczania zapachu pleśni jest zastosowanie nadtlenku wodoru na dywanie. Upewnij się, że można go użyć na niewielkiej części dywanu, zanim nałożysz go na resztę.

Pomoże, jeśli za wszelką cenę unikniesz przebarwionych obszarów testowych. Użyj roztworu 5 części wody na 1 część nadtlenku wodoru na spód dywanu, jeśli kolory pozostaną stabilne.

Możesz również spróbować użyć pianki do dywanu, aby pozbyć się zapachów z dywanu.

Na początek dokładnie odkurz uszkodzony obszar, a następnie umyj dywan szamponem. Następnie za pomocą gąbki delikatnie wmasuj obficie nałożony szampon.

Upewnij się, że produkt jest suchy przed przejściem do następnego kroku. Następnie idź dalej i odkurz podłogę.

Jeśli chcesz przyspieszyć proces suszenia, połóż dywan na czystym (i suchym) patio i pozwól, aby światło słoneczne wykonało pracę za Ciebie. Należy pamiętać, że spód dywanu jest skierowany w stronę słońca, aby zapobiec blaknięciu kolorów.

Oto kolejny dodatkowy przewodnik, jak pozbyć się pleśni pod dywanem.

O czym należy pamiętać:

Intensywność i rodzaj zapachu będą miały wpływ na ilość czasu i wysiłku wymaganego do usunięcia zapachu. W takim przypadku może być konieczne złożenie wniosku o więcej niż jeden wniosek.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak pozbyć się zapachu pleśni z dywanu, możesz uwolnić się od zapachu pleśni, który znosiłeś od miesięcy. W każdym razie możesz również zadzwonić po pomoc do specjalisty.