Kto robi zdjęcia ciążowe? Najlepsze odpowiedzi

Kto robi zdjęcia ciążowe? W tym artykule omówimy więcej zdjęć macierzyńskich i nie tylko.

Zdjęcia ciążowe są nie tylko dla młodych mam. Mamy, które wcześniej miały dzieci, również uwielbiają te zdjęcia! Tego typu portrety rodzinne mogą pomóc w tworzeniu wspomnień, które będą trwać wiecznie, i są używane do przedstawiania starszego rodzeństwa lub rodzeństwa, jeśli urodzili się w późniejszym życiu. Mając to na uwadze, nie ma ograniczeń co do tego, ile razy możesz zrobić zdjęcia ciążowe.

Kto robi zdjęcia ciążowe? Najlepsze odpowiedzi

-Będziesz musiał zrobić dużo zdjęć, aby uzyskać te najlepsze, które Ci się podobają.

-Powinieneś pamiętać, że jeśli twoje starsze dzieci nie są w to zamieszane, to może nie forsuj ich za bardzo i po prostu ciesz się chwilą. Mogą być bardziej zainteresowani później, gdy zobaczą wszystkie Twoje zdjęcia.

-Wybierając zdjęcia do swojego albumu macierzyńskiego, postaraj się wybrać takie, na których wszyscy będą ładnie i uśmiechnięci lub przynajmniej sympatyczni. Nie chcesz żadnego gniewnego spojrzenia na niczyjej twarzy, ponieważ zrujnuje to wszystkie twoje wspomnienia!

– Jeśli miałeś już dzieci wcześniej, mogą być zainteresowane oglądaniem tego typu zdjęć, ponieważ będzie to dla nich zupełnie inne doświadczenie.

– Jeśli chcesz zrobić zdjęcia ciążowe w mieście, spróbuj znaleźć miejsca, w których znajdują się interesujące budynki lub sceneria, aby uzyskać wspaniałe zdjęcia i wspomnienia z tego okresu.

– Powinieneś również rozważyć zrobienie czegoś fajnego, jak wycieczka łodzią, a nawet pójście na plażę, aby zrobić zdjęcia ciążowe, ponieważ będzie to coś, co zapamiętasz na zawsze.

Czy praca na urlopie macierzyńskim jest nielegalna?

Praca na urlopie macierzyńskim jest nielegalna. W Kanadzie obowiązują surowe zasady dotyczące jednoczesnej pracy i otrzymywania świadczeń z ubezpieczenia pracowniczego (EI).

Oznacza to, że nie możesz pracować zarobkowo lub na własny rachunek przez cały okres EI. Jeśli wykonujesz jakąkolwiek pracę zarobkową, nawet jeśli jest to tylko jeden dolar, potrącimy pieniądze z kwoty płatności. Nadal możesz być wolontariuszem lub być studentem, ponieważ nie ma to wpływu na twoje płatności EI – ale pamiętaj: nie zarabiaj więcej niż 50 $!

Mogą również wystąpić konsekwencje, jeśli zostałeś poinformowany przez Service Canada, że ​​musisz przestać pracować z powodów zdrowotnych i nadal otrzymywać opiekę medyczną w ramach programu EI – a następnie wrócić do pracy bez zatwierdzonej przerwy.

Czy mój pracodawca może odmówić skrócenia moich godzin po urlopie macierzyńskim?

Jak wielu z Was wie, ostatnie zmiany dotyczące urlopu rodzicielskiego weszły w życie. Teraz pracownicy mogą wziąć do 50 tygodni płatnego lub bezpłatnego urlopu w zależności od swojej sytuacji. Rodzice, którzy zdecydują się nie wracać bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, mogą mieć prawo do skróconych godzin po powrocie bez obawy o utratę pracy.

Jeśli jednak pracodawca odrzuca tę prośbę, musi przedstawić pisemne sprawozdanie wyjaśniające, dlaczego jest dla niego konieczne kontynuowanie pracy w pełnym wymiarze godzin podczas nieobecności i jak wpłynie to na działalność biznesową pod względem oszczędności kosztów lub innych korzyści wynikających z posiadania dodatkowych pracowników .

Pracodawcy muszą również zbadać wszelkie powody składania wniosków, które mogą być dyskryminujące ze względu na płeć, rasę itp., a także poinformować wszystkie zaangażowane strony w ciągu 30 dni o sprzeciwie wobec skróconych godzin pracy.

Jak długo musisz wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Będzie się to różnić w zależności od polityki Twojego pracodawcy. Jednak wiele firm jest prawnie zobowiązanych do zaoferowania ci tej samej lub porównywalnej pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego.

Oznacza to, że jeśli pracujesz w firmie zatrudniającej 50 pracowników i wzięłaś 12 tygodni bezpłatnego urlopu z powodów macierzyńskich, musisz udzielić Ci kolejnego 12-tygodniowego płatnego urlopu, gdy nadejdzie czas na dziecko nr 2 (jeśli dotyczy).

Niektórzy pracodawcy mogą zaakceptować takie rozwiązanie, o ile wrócisz w ciągu sześciu miesięcy od początkowego startu. Jeśli nie, natychmiast skontaktuj się z HR!

Czy choroba wpłynie na moje wynagrodzenie macierzyńskie?

Tak, zachorowanie może wpłynąć na twoją pensję macierzyńską. Kwota, którą otrzymujesz co tydzień, jest obliczana na podstawie średniej z ostatnich ośmiu tygodni pracy.

Jeśli nie było Cię przez dłuższy czas, zmniejszy to wysokość zasiłku macierzyńskiego i innych związanych z nim świadczeń, takich jak ulga podatkowa na dzieci lub zasiłek mieszkaniowy. Nadal możesz mieć prawo do ustawowej zasiłku macierzyńskiego, jeśli:

Pracowałeś nieprzerwanie przez 26 tygodni w pewnym momencie przed 15. tygodniem przed terminem porodu LUB zarobiłeś średnio 30 GBP tygodniowo w ciągu ośmiu tygodni kończących się w dniu, w którym przestajesz pracować (wliczając w to czas spędzony na urlopu ustawowego). Oznacza to, że muszą zarabiać więcej niż 111 funtów tygodniowo.

Co się stanie, jeśli zwolnię się z choroby przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego?

Jeśli urodziłeś dziecko między 15 września 2015 a 31 sierpnia 2016, powinnaś kwalifikować się do ustawowego zasiłku macierzyńskiego (SMP), jeśli jesteś zatrudniona. Jeśli Twój pracodawca otrzyma od Ciebie wniosek o SMP po dniu, w którym zapłacił lub zaproponował wypłatę SMP, to od niego będzie zależeć, czy nadal będzie płacić to po upływie własnego 14-tygodniowego okresu.

Możesz nie otrzymać dalszych płatności, ale nie ma powodu, dla którego pracodawca wstrzymałby wypłatę po potwierdzeniu przez HMRC otrzymania pieniędzy w swoim systemie, chyba że sam miał trudności finansowe – co nie wydaje się prawdopodobne!