Jak pozbyć się roztoczy pleśni na komputerze: łatwy przewodnik w 3 krokach

Wilgoć i okruchy jedzenia sprawiają, że robaki uwielbiają przebywać na Twoim urządzeniu. Rozpoznanie, jak pozbyć się roztoczy pleśni na komputerze, jest łatwe i wykonalne, aby zaoszczędzić nie tylko dobre samopoczucie twojego urządzenia, ale także twoje zdrowie.

Roztocza pleśni, podobnie jak pleśnie unoszące się w powietrzu, mają dokładnie taką samą preferencję do schronienia. Wilgoć lub wysoki poziom wilgotności w twoim pokoju będą przyciągać roztocza pleśni, ponieważ żywią się mikroorganizmami powodującymi pleśń.

Jak pozbyć się roztoczy pleśni na komputerze: łatwy przewodnik w 3 krokach

Miejsca o klimacie tropikalnym są bardziej podatne na przyciąganie roztoczy ze względu na wysoki poziom wilgotności środowiska.

Oprócz urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, często można znaleźć błędy w urządzeniach takich jak lodówki i grzejniki. Jednak zawsze możesz ich uniknąć.

Aby dowiedzieć się, jak zapobiegać pleśni w lodówce, przeczytaj ten przewodnik, aby uzyskać dobre wskazówki dotyczące zapobiegania.

Roztocza pleśni są również przyciągane do źródła pożywienia, takiego jak okruchy lub pozostałości oleju na palcach. Jeśli jesteś osobą, która lubi podjadać jedzenie przed komputerem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że roztocza pleśni zaatakują komponenty Twojego urządzenia.

Jak rozpoznać roztocza pleśni na moim komputerze?

Prawie mikroskopijne roztocza pleśni zwykle mieszkają pod klawiszami komputera. Jeśli jednak sugerujesz, że w Twoim urządzeniu dochodzi do inwazji roztoczy, będziesz musiał przeprowadzić pewne inspekcje.

Jednym z dowodów są żywe lub martwe robaki biegnące po twoim monitorze. Możesz także zobaczyć stworzenia wpełzające do portów laptopa i wychodzące z nich.

Drugim wskaźnikiem występowania roztoczy w komputerze jest obecność biomasy lub cząstek odrzucanych przez roztocza, gdy przechodzą przez swoje etapy życia. Mogą to być złuszczające się skórki, kał, martwe lub żywe robaki lub pomyje z żywności.

Biomasa roztoczy pleśni może pojawiać się w szarym lub brązowym kolorze pyłu wokół elementów komputera, zwłaszcza na monitorze, klawiaturze lub w innych bliskich miejscach. Ponadto, jeśli kiedykolwiek zobaczysz robaki maszerujące przez twój pokój, może to wskazywać, że te robaki znajdują nową i bardziej odpowiednią kryjówkę.

Roztocza pleśni mogą pozostać niezauważone, chyba że zaczną pojawiać się w batalionach, więc wykrycie parady robaków jest oznaką poważnej inwazji.

3-krokowy przewodnik dotyczący usuwania roztoczy pleśni

Fizyczne debugowanie urządzenia może spowodować jego uszkodzenie. Istnieją jednak proste sposoby na pozbycie się roztoczy pleśni bez uszkadzania komputera.

Krok 1. Kontrolowanie wilgotności

Regulując poziom wilgotności wokół urządzenia, roztocza pleśni mogą bez wysiłku wycofać się z laptopa. Przeniesienie komputera w chłodne i suche miejsce może pomóc w ograniczeniu występowania roztoczy pleśni.

Możesz także ustawić skuteczny osuszacz do swojego pokoju i komputera.

Ponieważ jednak to urządzenie regulujące wilgotność pomaga eliminować pleśń i roztocza, może również zwalczać inwazję pleśni. Kiedy zobaczysz różowy futrzany pył na osuszaczu, oznacza to obecność irytujących pleśni.

Aby tego uniknąć, możesz zapoznać się z tym artykułem, który poprowadzi Cię, jak zapobiegać różowej pleśni w nawilżaczu..

Krok 2. Usuwanie źródła żywności

Pozbywanie się wszelkich dziurawych opakowań żywności może również pomóc w pozbyciu się błędów. Jeśli nie ma źródła pożywienia, roztocza pleśni nie mogą przetrwać.

Upewnij się, że wyrzucasz je prawidłowo w zamkniętym koszu na śmieci poza domem.

Krok 3. Bombardowanie pozostałościami roztoczy

Po kontrolowaniu wilgotności i wyeliminowaniu wszelkich źródeł pożywienia może być konieczne usunięcie pozostałości roztoczy znajdujących się w komputerze. Te szczątki mogą obejmować martwe lub pozostałe żywe roztocza.

Możesz trzymać pojemnik z ciśnieniowym powietrzem, aby wysadzić wszelkie pozostałości, aby ukryć się za kluczami. Jeśli to możliwe, otwórz laptopa, zanim to zrobisz.

Na jakie inne błędy komputerowe muszę uważać?

Inne popularne rodzaje roztoczy komputerowych mogą żyć i szkodzić urządzeniu elektronicznemu oprócz roztoczy pleśni. Obejmują one:

 • Roztocza
 • Roztocza
 • Przędziorki domowe
 • Pluskwy
 • Mrówki

Co mogę zrobić, aby zapobiec zainfekowaniu mojego urządzenia przez roztocza komputerowe?

Kroki zapobiegające zamieszkiwaniu roztoczy komputerowych w twoim pokoju i na twoim urządzeniu są względnie takie same, jak sposób ich pozbycia się.

 • Unikaj jedzenia przed laptopem. Jeśli nie możesz na to poradzić, natychmiast wyczyść wszelkie okruchy lub wycieki pozostawione podczas jedzenia.
 • Regularnie czyść klawiaturę i touchpad. Tylko pamiętaj, aby zrobić to bezpiecznie.
 • Zawsze trzymaj porty komputera w ryzach. W ten sposób możesz szybko określić, czy na Twoim komputerze znajdują się błędy.
 • Przechowuj laptopa w czystym miejscu, jeśli przechowujesz go przez dłuższy czas. Upewnij się, że nie kładziesz komputera bezpośrednio na dywanie (utrzymuj go na podwyższeniu), aby zapobiec przedostawaniu się błędów do jego otworów.
 • Co najważniejsze, utrzymuj pokój w czystości i bez wilgoci. Uporządkuj swoje jedzenie w szczelnie zamkniętym pojemniku, aby uniemożliwić owadom żerowanie się nimi.
 • Wniosek

  Utrzymywanie środowiska w czystości i umiarkowanej wilgotności jest kluczem do pozbycia się roztoczy pleśni na komputerze. Remediacja jest prosta, biorąc pod uwagę, że wykrywasz je wcześnie, a roztocza nie rozmnożyły się jeszcze do batalionów.

  W takim przypadku musisz zwrócić się do ekspertów, aby zapewnić bezpieczną i skuteczną eksterminację roztoczy pleśni.