Dlaczego moja lodówka jest tak głośna? 5 okropnych powodów!

Lodówka powinna wydawać dźwięki podczas pracy, ale jeśli jest to dość uciążliwe, możesz zapytać „dlaczego moja lodówka jest tak głośna?” To normalne, że lodówka wydaje buczący dźwięk. Pochodzi z powietrza, które system wytwarza i krąży.

Powinieneś słyszeć jego dźwięk tylko wtedy, gdy jesteś w pobliżu swojego urządzenia. W przypadku nowszych modeli są nawet cichsze.

Dlaczego moja lodówka jest tak głośna? 5 okropnych powodów!

Więc jeśli twoja lodówka jest uciążliwie głośna lub wydaje nienormalne dźwięki, to oczywiście chciałbyś poznać jego przyczynę, a odpowiedź możesz znaleźć w tym poście. Dlaczego więc twoja lodówka jest tak głośna?

Częste powody, dla których moja lodówka jest tak głośna

Znajomość możliwej przyczyny hałasu twojej lodówki, która nie wydaje się zwykła, pomaga znaleźć sposoby rozwiązania tego problemu.

Dlaczego więc moja lodówka jest tak głośna? Poniżej znajdują się najczęstsze powody, dla których Twoja lodówka może wydawać głośny dźwięk.

Powód nr 1. Nie poziom

Lodówka wyda dźwięk stukania, jeśli nie jest wypoziomowana. Generalnie nóżki lodówki są przystosowane do regulacji, co czasami może wypaść z ich regulacji.

W takim przypadku poruszy się nieznacznie podczas pracy lodówki, co spowoduje pewien hałas. Możesz użyć sprawdzenia poziomu, jeśli rzeczywiście tak jest w przypadku Twojej lodówki. Jeśli tak, po prostu wyreguluj jego nogi, aż wyrównają się prawidłowo.

Powód 2. Problemy silnikowe

Lodówka składa się z różnych silników, które mogą nie pracować cicho podczas pracy. W niektórych przypadkach silniki te mogą wykazywać głośne zgrzytanie lub brzęczenie. Problem polega na ustaleniu, który z tych silników ma awarię.

Należy sprawdzić silniki wentylatora parownika i wentylatora skraplacza. Nie tylko to, ale musisz również sprawdzić łożyska i łopatki wentylatora. Dzieje się tak, ponieważ te komponenty mogą być również przyczyną hałasu.

Pośród innych problemów, ten jest najłatwiejszy do naprawienia. Być może wkładasz do lodówki solidne przedmioty, takie jak szklane słoiki, które są dociskane do ścian, mogą wydawać stukający dźwięk z powodu wibracji emitowanych podczas pracy lodówki.

Możesz zmienić układ lodówki, aby najpierw sprawdzić, zanim wezwiesz technika naprawy. Robiąc to, musisz upewnić się, że wszystkie stałe przedmioty zostały odsunięte od ściany lodówki. Możesz również zrobić to samo z przedmiotami na półkach na drzwiach, co jest mniej prawdopodobne, aby powodować hałas.

Powód #3. Zablokowanie lub uszkodzenie łopatki wentylatora

Słuchaj uważnie swojej lodówki, aby wywnioskować źródło hałasu. Jeśli wydaje się pochodzić z odpowietrznika, problem może dotyczyć silnika lub wentylatora. Możesz to potwierdzić poprzez kontrolę fizyczną. Będzie to wymagało demontażu lodówki i sprawdzenia jej wentylatora.

Często wentylator jest zabrudzony lub pogięty, więc łopatka wentylatora będzie musiała zostać wymieniona. Ale jeśli na jego ostrzu nie wykryto żadnych fizycznych problemów, prawdopodobnie dźwięk pochodzi z silnika.

Powód #4. Problemy z cewką skraplacza

Wężownica skraplacza znajdująca się w tylnej części lodówki ma metalowe rurki, które pomagają w obiegu czynnika chłodniczego w celu rozpraszania ciepła i chłodzenia lodówki. Ale jeśli ostatnio nie przenosiłeś lodówki, jest mało prawdopodobne, że to jest przyczyną hałasu.

Odwrotnie, jeśli ostatnio przenosiłeś lodówkę, cewka może być wygięta. Ponieważ są wygięte tak, aby się stykały, zostanie wytworzony hałas.

Będzie to brzmiało jak wyraźny metaliczny dźwięk dochodzący z tyłu lodówki. Zanim zaczniesz dotykać czegokolwiek, najpierw sprawdź ten obszar.

Jeśli wężownica skraplacza jest uszkodzona, czynnik chłodniczy może wyciekać. Pamiętaj, że ten problem nie jest czymś, co możesz naprawić samodzielnie. Odgięcie rurek może go jeszcze bardziej uszkodzić. Zamiast tego należy wymienić całą cewkę.

Może to być jednak kosztowne. Jeśli Twoje urządzenie ma już ponad 10 lat, byłoby idealnym rozwiązaniem do wymiany urządzenia.

Powód #5. Problemy z amortyzatorami

Zasadniczo, amortyzator to ten, który otwiera się i zamyka w środku komory świeżej żywności i zamrażarki. Lodówka nie wytwarza zimnego powietrza, raczej pompuje je w kierunku zamrażarki.

Gdy klapa się otworzy, chłodne powietrze trafi do komory na świeżą żywność. Ponieważ jest to element ruchomy, może z czasem ulec zabrudzeniu lub zużyciu. Spowoduje to piski, skrzypienie lub jęki za każdym razem, gdy się otwiera.

Możesz sprawdzić przepustnicę podczas sprawdzania wentylatorów, ponieważ są blisko siebie. Sprawdź, czy nie wygląda dobrze lub czy jest zardzewiały. Jeśli tak, to prawdopodobnie jest to sprawca głośnego hałasu.

To okładka!

Dlaczego moja lodówka jest tak głośna? Teraz zdajesz sobie sprawę, że mogą być różne przyczyny, które mogą prowadzić do irytującego hałasu w lodówce, który jest nienormalny. Oprócz rzeczy wymienionych powyżej, mogą być ku temu inne powody. Najważniejsze jest to, aby znaleźć winowajcę, aby wiedzieć, co z tym zrobić.