Jak złożyć obrotowe krzesło do piłki nożnej z podłokietnikami

Obrotowe krzesło do piłki nożnej to świetny zakup dla każdego fana piłki nożnej. Siedzisko i oparcie wykonane są z jednego ciągłego kawałka formowanego plastiku, który można łatwo zmontować bez użycia narzędzi lub śrub. Ten post na blogu pokaże, jak w pięciu prostych krokach złożyć obrotowe krzesło do piłki nożnej z podłokietnikami!

Kroki montażu obrotowego krzesła do piłki nożnej z podłokietnikami

Krok pierwszy: Połącz oparcie krzesła z siedziskiem za pomocą dostarczonych śrub.

Jak złożyć obrotowe krzesło do piłki nożnej z podłokietnikami

Krok drugi: Zamocuj kółka samonastawne i dokręć śruby śrubokrętem.

Krok trzeci: Umieść podłokietniki na żądanej wysokości po bokach piłki nożnej, a następnie przymocuj je, obracając każdy z nich w szczeliny, aż zatrzasną się na swoim miejscu.

Krok czwarty: Włóż śruby, aby połączyć podłokietniki i siedzisko na żądanej wysokości, a następnie dokręć śrubokrętem.

Krok piąty: Ustaw krzesło na równej powierzchni i wyreguluj napięcie pochylenia, obracając pokrętło zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż osiągniesz pożądany opór od obrotowego krzesła do piłki nożnej z podłokietnikami.

Krok szósty: Aby wyregulować, jaki opór wychodzi z krzesła podczas obracania, obróć pokrętło do siebie lub od siebie, aby odpowiednio naprężyć lub poluzować napięcie.

Uwaga: Regulacja naprężenia pochylenia zmieni również odległość oparcia siedzenia, a także szybkość jego obracania się, jeśli jest to pożądane; ciaśniejsze ustawienie spowoduje, że krzesło będzie siedzieć dalej od Ciebie i szybciej się obracać.

Krok siódmy: Po wyregulowaniu naprężenia pochylenia ustaw, jaki opór wychodzi z podłokietników, obracając pokrętło zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż do osiągnięcia pożądanego oporu (zmieni to również, jak daleko do tyłu się pchają).

Jak wymienić koła na krześle?

Krok pierwszy: Wyłącz zasilanie i odłącz przewód zasilający.

Krok drugi: Usuń dolną podkładkę tylną, najlepiej za pomocą szczypiec lub innego narzędzia, które może przeciąć zszywki (można je znaleźć w większości sklepów ze sprzętem). Po poluzowaniu odchyl go od siedziska krzesła, aby łatwiej go było zdjąć.

Krok trzeci: Usuń śruby mocujące koło za pomocą szczypiec lub innego narzędzia, które może przeciąć zszywki (ponownie, które można znaleźć w większości sklepów ze sprzętem). W zależności od tego, ile ich jest i jak są ustawione, czasami dwa mogą wymagać śrubokręta, podczas gdy inne wymagają tylko palców.

Krok czwarty: Odłącz koło od metalowego trzpienia, a następnie powtórz dla wszystkich czterech.

Jak naprawić koło na krześle?

Jeśli jedno z kółek samonastawnych na krześle nie toczy się prawidłowo, może być konieczna wymiana kółka.

Jednak przed wymianą pojedynczego kółka samonastawnego upewnij się, że nie ma innych uszkodzonych lub brakujących części, a wszystkie śruby mocujące kółka są dokręcone. Jeśli wszystko się sprawdzi, przystąp do naprawy, usuwając wszelkie stare zanieczyszczenia z kółka, a następnie podważając osłonę nasadki.

Usuń stare lub złamane śruby i w razie potrzeby wymień je na nowe. Po wymianie wszystkich widocznych śrub, przymocuj koło zapasowe do wspornika krzesła, wyrównując ze sobą otwory na spodzie każdego elementu.

Jak blokować koła na krześle biurowym?

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak blokujesz koła przed ruszeniem do przodu. W przypadku koła stałego będą dwie dźwignie, po jednej z każdej strony krzesła. Aby je odblokować, naciśnij oba w dół, a następnie przesuń je w górę, aby zablokować na miejscu. Aby to zrobić w przypadku zamków obrotowych, po prostu odwróć je tak, aby były skierowane w dół, a następnie postępuj zgodnie z tym samym procesem.

Jak chronić drewniane podłogi przed zarysowaniami?

Ochronę podłóg z twardego drewna przed zarysowaniami można wykonać, umieszczając matę przed krzesłem, które jest w tym celu wykonane. Jeśli nie masz tych mat, może działać również plastik, a nawet karton z nałożonym na niego klejem, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ważne jest nie tylko to, jak długo Twoje stopy są na podłodze, ale także jak często.

Do czego służą hamulce?

Hamulce zapobiegają przetaczaniu się krzesła, gdy chcesz, aby się nie ruszało lub spowalniało jego prędkość. Znajdują się one w różnych miejscach na różnych typach krzeseł i zostaną opisane poniżej, jak działają dla każdego typu. W przypadku stałych kółek po każdej stronie krzesła znajduje się dźwignia.

Aby je odblokować, naciśnij oba w dół, a następnie przesuń je w górę, aby zablokować na miejscu. W przypadku zamków obrotowych po prostu odwróć je tak, aby były skierowane w dół i postępuj zgodnie z tym samym procesem.

Jak zapobiegasz toczeniu się kół po drewnianej podłodze?

Najlepszym sposobem, aby koła nie toczyły się po podłogach z twardego drewna, jest użycie gumowanego materiału zwanego „taśmą antypoślizgową” lub „matą klejącą antypoślizgową”. Produkty te spowodują tarcie między krzesłem a podłogą, dzięki czemu będą mniej podatne na przetaczanie. Te elementy można znaleźć w Internecie lub w lokalnym sklepie ze sprzętem w sekcji „sprzęt”.