Jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na ogórkach: 2 proste kroki

Czy masz problemy z pozbyciem się pleśni z ogórków? Z tego artykułu dowiesz się, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na ogórkach!

Teraz nie musisz się martwić, bo mamy twoje plecy.

Jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na ogórkach: 2 proste kroki

Jak rozpoznać mączniaka prawdziwego

Uprawa żywności ekologicznej wymaga wybredności w radzeniu sobie ze szkodnikami i chorobami. Białe, pudrowe plamy mogą pojawiać się zarówno na górnej, jak i dolnej powierzchni liścia i szybko rozprzestrzeniać się w ogromne plamy.

Mączniak prawdziwy więdnie, powodując przedwczesne dojrzewanie owoców. Porażone rośliny wytwarzają coraz mniej owoców.

Nowe zarodniki rosną w ciepłym, suchym środowisku, dzięki czemu choroba łatwo się rozprzestrzenia. Objawy mączniaka prawdziwego pojawiają się po raz pierwszy w Minnesocie w połowie lub pod koniec lata.

Utrzymuj odpowiednią cyrkulację powietrza wokół roślin poprzez odpowiednie ich rozmieszczenie, tyczenie i zwalczanie chwastów. Fungicyd może być wymagany, jeśli wrażliwe gatunki są uprawiane w miejscu, w którym mączniak prawdziwy spowodował już utratę plonów.

Na powierzchni liścia pojawiają się białe lub szare, pudrowe plamy, które zazwyczaj pokrywają większość, jeśli nie całość. Mączniaka prawdziwego można znaleźć na łodygach roślin, kwiatów, a nawet owoców.

Na szczęście objawy mączniaka prawdziwego są często poważniejsze niż sama szkoda. Tylko rzadko jest śmiertelna dla rośliny.

W zaawansowanych stadiach liście rośliny mogą żółknąć, zwijać się lub brązowieć, powodując przedwczesną defoliację. Grzyb może powodować wczesne opadanie pąków lub słabą jakość kwiatów na kwitnących roślinach i drzewach.

Mączniak prawdziwy to grzyb, który może zarażać wiele roślin. Mączniak prawdziwy występuje w różnych gatunkach, z których każdy atakuje określony rodzaj rośliny.

W ogrodzie regularnie atakowane są dyniowate (dynia, ogórki, melony), psiankowate (pomidory, bakłażany, papryka), róże i rośliny strączkowe.

Warstwa pleśni złożona z wielu zarodników rośnie na wierzchu liści, gdy grzyb zaczyna przejmować jedną z twoich roślin. Wiatr przenosi te zarodniki do sąsiednich roślin.

Mączniak prawdziwy może zahamować wzrost rośliny i pogorszyć wydajność i jakość owoców, jeśli infekcja jest wystarczająco silna. Możesz kliknąć ten powiązany przewodnik, jak rozpoznać mączniaka prawdziwego.

Pozbywanie się mączniaka prawdziwego na ogórkach

Wczesne odkrycie jest najskuteczniejszym sposobem powstrzymania i ewentualnego wyeliminowania problemu. Wiele produktów handlowych skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby.

Nie ma jednak gwarancji, że rozwiąże bieżący problem. Możesz leczyć pleśń za pomocą różnych dostępnych w handlu środków grzybobójczych.

„Chlorotalonil” jest jednym z najczęściej stosowanych aktywnych składników do kontroli. Chociaż jest wydajny, pozostawia mlecznobiały film na niezwykle przezroczystej powierzchni liścia.

Mączniak prawdziwy występuje w różnych formach, które uszkadzają różne rośliny. Sphaerotheca fuliginea i Erysiphe cichoracearum to najpowszechniejsze rodzaje ogórków, dyni i innych dyniowatych.

Bardziej powszechna z tych dwóch, fuliginea, działa i jest traktowana w ten sam sposób, więc nie musisz się martwić, która z nich szkodzi twoim roślinom.

Grzyb pojawia się na liściach ogórka w postaci kilku białych plamek, po czym szybko rozprzestrzenia się w postaci pudrowych plam doskonałej, nitkowatej pleśni. Ponieważ pleśń działa jak wampir z waty cukrowej, kradnąc składniki odżywcze z rośliny, znaczna infestacja może spowodować, że twoje rośliny uschną, jeśli nie zostaną poddane leczeniu.

Nawet jeśli przeżyją, ucierpi Twoje plony.

Oto dwa proste kroki usuwania mączniaka prawdziwego z ogórków:

Krok 1. Jeśli właśnie zauważyłeś pleśń na liściach ogórka lub miałeś problemy w przeszłości i chcesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia mączniaka prawdziwego, mleko jest prostym, całkowicie naturalnym środkiem zapobiegawczym. Mleko spryskaj rośliny wcześnie w ciągu dnia, w proporcji 10 części wody na 1 część mleka, aby miała dużo czasu na wyschnięcie przed zapadnięciem zmroku.

Mleko pełne hamuje występowanie mączniaka prawdziwego, zawiera również składniki odżywcze, które mogą stymulować inne owady, więc używanie zbyt bogatej mieszanki może powodować dodatkowe problemy. Stosuj raz w tygodniu lub dwa razy w tygodniu.

Krok 2. Soda oczyszczona ma długą listę zastosowań w domu, a jednym z nich jest zwalczanie mączniaka prawdziwego.

Wystarczy rozpuścić 1 łyżkę stołową sody w galonie wody, ale aby to zadziałało, musisz dodać środek powierzchniowo czynny, taki jak mydło naturalne lub mydło do naczyń. Niektórzy ogrodnicy używają również oleju, czy to neem, czy zwykłego oleju spożywczego.

Spryskaj mieszankę ponownie wcześnie rano, aby zdążyła wyschnąć przed wieczorem. Mączniak prawdziwy rozwija się w kwaśnym środowisku, a soda oczyszczona jest na tyle żrąca, że ​​liście nie nadają się do zamieszkania.

Soda oczyszczona gromadzi się w glebie, ale jest w tak małych ilościach, że zwykle nie stanowi to problemu, zwłaszcza jeśli zmieniasz ją z mlekiem co tydzień.

Możesz sprawdzić lub kliknąć ten link jako przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o tym, jaka temperatura zabija zarodniki pleśni w żywności. Aby uzyskać bardziej podobny temat, spróbuj sprawdzić, dlaczego truskawki pleśnieją.

Wniosek

Proszę bardzo! Mamy nadzieję, że w nauce, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na ogórkach, mogliśmy Wam pomóc.

Upewnij się, że następnym razem przechowujesz owoce i warzywa we właściwym miejscu, aby uniknąć problemów z pleśnią.