Jak wyłączyć podgrzewacz wody? 4 proste kroki!

Wiemy, że przyszedłeś znaleźć odpowiedź, jak wyłączyć podgrzewacz wody. Istnieją cztery proste kroki, które możesz wykonać; zagłębimy się w te rzeczy, gdy będziesz czytać dalej w tym artykule.

Podgrzewacz wody jest istotną częścią naszych domów i pomaga nam przetrwać chłodne i mroźne poranki i wieczory w sezonie zimowym.

Jak wyłączyć podgrzewacz wody? 4 proste kroki!

Ten wpis na blogu będzie pomocny bez względu na to, czy chcesz odciąć prąd, czy grzejnik gazowy. Wymieniliśmy również możliwe przyczyny wycieku. Zapewniamy, że nie wrócisz rozczarowany, ponieważ ten artykuł zawiera dokładny i przejrzysty przewodnik dotyczący wyłączania podgrzewacza wody. Przewiń w dół, aby przeczytać główną sekcję.

Kroki wyłączania podgrzewacza wody

Zacznijmy od naszego przewodnika krok po kroku, jak wyłączyć podgrzewacz wody. To proste jak ABC. Przede wszystkim nie potrzebujesz jednego narzędzia do wykonania zadania.

Krok 1. Wyłącz dopływ gazu/prądu

Jeśli masz podgrzewacz wody gazowej, musisz wyłączyć dopływ gazu w następujący sposób. Dostęp do grzejnika zwykle montowanego w garażu lub szafie gospodarczej. Zlokalizuj regulator temperatury w przedniej dolnej części i obróć go do pozycji wyłączonej. Następnie należy wyłączyć dopływ gazu do nagrzewnicy. Znajdź przewód zasilający z prawej strony nagrzewnicy i sprawdź, czy ma on pokrętło czy zawór dźwigniowy. Obróć tarczę w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Zauważysz, że dźwignia jest równoległa do linii zasilającej. Musisz go obracać, aż znajdzie się pod kątem 90 stopni z przewodem gazowym.

Z drugiej strony, jeśli masz grzejnik elektryczny, oto co musisz zrobić:

Przejdź do skrzynki z wyłącznikami i zlokalizuj dwa wyłączniki podgrzewacza wody o natężeniu 30-50 amperów. Odwróć każdy wyłącznik w przeciwnym kierunku, aby je wyłączyć. I nie zapomnij umieścić notatki wykonanej pracy na podgrzewaczu wody.

Krok 2. Odłącz dopływ wody

W górnej części podgrzewacza wody na linii zimnej wody znajduje się zawór odcinający. Zlokalizuj i obróć go w kierunku prostopadłym z rurą i to wszystko. To takie proste!

Krok 3. Poczekaj, aż woda ostygnie

Bezpiecznie jest odczekać 2-3 godziny przed wyrzuceniem wody z grzałki, ponieważ gorąca woda może rozpryskiwać się i spowodować oparzenia. Ale bądź ostrożny, jeśli się spieszysz i nie możesz się doczekać, aż woda ostygnie. Obchodzenie się z podgrzewaną wodą jest ryzykowne.

Krok 4. Spuść wodę ze zbiornika podgrzewacza

Spuszczanie wody jest niezbędne, aby utrzymać grzałkę w dobrym stanie. Uzyskaj dostęp do zaworu spustowego od spodu i podłącz wąż ogrodowy. Usłysz odgłos płynącej wody i zbierz całą wodę ze zbiornika podgrzewacza do wiadra lub wanny. Otwórz zawór T&P lub zawór nadmiarowy ciśnienia, jeśli spóźnisz się na spotkanie i chcesz przyspieszyć proces, ponieważ zawór usuwa ciśnienie powietrza, umożliwiając swobodny przepływ wody. Otwórz dowolny kran z gorącą wodą, jeśli nie możesz zlokalizować zaworu T&P, a będzie on służył temu samemu celowi, co usunięcie podciśnienia z grzejnika.

Kiedy wyłączyć podgrzewacz wody?

Teraz zrozummy, kiedy trzeba wyłączyć podgrzewacz wody:

Wyciek

Wyłącz grzejnik jak najszybciej, jeśli zauważysz wyciek z przewodów doprowadzających wodę lub gaz. Zwykle są cztery główne miejsca, z których woda wycieka w grzejniku.

  • Zawór nadmiarowy ciśnienia: ten zawór uwalnia ciśnienie powietrza z nagrzewnicy.
  • Złącza rurowe: woda może wyciekać z uchwytów przewodów zasilających.
  • Zawór spustowy: Czasami zapominasz zamknąć ten zawór po wylaniu wody. Wyłącz go, obracając urządzenie lub używając śrubokręta.
  • Zbiornik wewnętrzny: Zdejmij panel pokrywy od dołu i sprawdź, czy nie ma miejsc za płytą izolacyjną. Wymień grzejnik, jeśli poczujesz wilgoć na palcach, ponieważ jest to jedyne rozwiązanie tego problemu.

W czasie wakacji

Nie zapomnij wyłączyć grzejnika, jeśli masz zamiar udać się w odległe miejsce, aby cieszyć się relaksem.

Konserwacja

Czy wydajność Twojego podgrzewacza wody jest pod znakiem zapytania i czy chcesz go sprawdzić pod kątem zużycia? Wyłącz go najpierw przed naprawieniem problemów, aby uniknąć innych problemów. Możesz nawet spróbować samodzielnie przetestować i naprawić podgrzewacz wody.

Dziwne dźwięki

Czy Twój grzejnik wydaje przerażające dźwięki? Może trzeba to sprawdzić lub wezwać technika. Pierwszym krokiem jest wyłączenie grzałki w obu przypadkach.

Naucz swoje dzieci

Czy kiedykolwiek myślałeś o nauczeniu dzieci radzenia sobie w nagłych wypadkach? Jeśli nie, musisz to zrobić od razu. Zabierz je ze sobą i wyjaśnij całą procedurę wyłączania. Ta praktyka wywoła w twoich dzieciach poczucie odpowiedzialności. Będą mogli uratować siebie i swoich przyjaciół, jeśli w Twoim domu zdarzy się jakikolwiek wyciek. Co więcej, cały proces nauki sprawi, że weekend będzie pełen zabawy i produktywny. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, czym jest element wody.

To okładka!

Przygotuj się do wykonania zadania, gdy opakujemy ten przewodnik, jak wyłączyć podgrzewacz wody. Musiałeś poprawnie zrozumieć wszystkie kroki. Mamy nadzieję, że pomogło nam dowiedzieć się, kiedy należy wyłączyć podgrzewacz wody. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak wymienić element podgrzewacza wody, a podgrzewacz ciepłej wody emituje hałas podczas ogrzewania.