Jak podłączyć zbiornik na wodę do myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Jak podłączyć zbiornik na wodę do myjki ciśnieniowej? Postępuj zgodnie z prostymi metodami podłączenia rury żebrowanej do złączki i podłączenia PVC do łącznika liniowego. Następnie zabezpiecz połączenia taśmą teflonową, aby uniknąć przecieków.

Następnie podłącz trzpień i zawór w podobny sposób z wężem. Podłącz przewód zasilający do myjki ciśnieniowej podłączonej do węża. Unikaj wycieku wody przy mocno zaciśniętych zębach.

Jak podłączyć zbiornik na wodę do myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Jeśli nie uzyskasz potrzebnego ciśnienia, pojawi się plątanina z wężem, zaworami łączącymi i myjką ciśnieniową. Sprawdź, czy dokręcasz połączenia węży i ​​czy ustawiłeś dozownik na brak lub niskie ciśnienie. Sprawdź, czy całkowicie odkręć kran zbiornika. Sprawdź, czy prawidłowo wyregulowałeś ustawienia natrysku i ciśnienia. I te rzeczy poznasz, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Znaczenie zbiornika wody w myjce ciśnieniowej

Myjka ciśnieniowa wystrzeliwuje wodę ze znaczną prędkością. Zużywa więcej wody niż konwencjonalny wąż, który jest mistyfikacją. Chodzi o to, że myjka ciśnieniowa zużywa osiem galonów wody na minutę. Jednak wąż zużywa do 20 galonów wody. Jeśli urządzenie zużywa wodę w nadmiarze, do użytku ma zastosowanie zbiornik. Ale jaki może być tego powód? Możliwe jest, że zbiornik nie jest podłączony do myjki ciśnieniowej.

Ale jeśli chcesz bezpiecznie i komfortowo myć różne powierzchnie, jest to tylko konieczne. Jeśli zasilasz silnik bez wody, która dostaje się do układu, może to tylko uszkodzić uszczelki, alternatywne części pompy i uszczelki. To spłuczka, która zapewni ci stałą bieżącą wodę w myjce ciśnieniowej.

Jak więc podłączyć zbiornik na wodę do myjki ciśnieniowej?

Kroki podłączenia zbiornika wody do myjki ciśnieniowej

Czy można uruchomić myjkę ciśnieniową ze zbiornikiem mimo braku prądu? Jeśli myjkę ciśnieniową zasila silnik elektryczny lub ICE, nigdy nie stanowi to problemu. Uruchom myjkę ciśnieniową w zbiorniku zgodnie z tą samą procedurą. Uruchom pompę, aby wytworzyć ciśnienie w wodzie i wyciągnij ją z dozownika. Niezbędny jest w tym przypadku typ używanej dyszy. Różne odmiany dysz natryskowych obejmują czystą dyszę natryskową do całkowitego czyszczenia, dyszę myjącą do ogólnego czyszczenia oraz dyszę do śrutowania do głębokiego czyszczenia plam. Po podłączeniu końcówki sprayu do węża wykonaj następujące czynności:

#1. Rozpocznij obsługę urządzenia ze zbiornika.

#2. Pozwól wodzie płynąć przez kilka minut.

#3. Spróbuj to zrobić ponownie, przygotowując system i usuwając z niego powietrze.

#4. Kliknij spust w końcówce natryskowej, aby ostatecznie stracić ciśnienie wody.

#5. Następnie pociągnij za przewód, aby uruchomić silnik.

Pomocne może być przeczytanie o tym, jak wyregulować myjkę ciśnieniową.

Konserwuj urządzenie, aby zapewnić trwałość i najlepszą obsługę

Jeśli używasz urządzenia, musisz je prawidłowo konserwować, aby zapewnić trwałość i najlepszą obsługę. Konserwować zbiornik i myjkę ciśnieniową oraz przepłukać wszystkie możliwe połączenia. Następnie najpierw opróżnij zbiornik, usuwając złącza i usuwając wszystkie niezbędne elementy z myjki ciśnieniowej. Następnie zwróć części do właściwych miejsc przechowywania. Codziennie myj myjkę ciśnieniową i zbiornik. Zmieniaj również olej pompy i silnik myjki ciśnieniowej zgodnie z instrukcją obsługi.

Pompa potrzebna między myjką ciśnieniową a zbiornikiem

Podać myjkę ciśnieniową w zbiorniku bez pompy, która tłoczy wodę w naczyniu do urządzenia. Szukaj wody pod ciśnieniem aż do źródła wody. Wydłuż wąż, aby dotrzeć do sekcji czyszczącej. Dowiedz się, jaki rodzaj oleju do pompy myjki ciśnieniowej.

Myjka ciśnieniowa wyciągana ze zbiornika

Myjka ciśnieniowa zasilana gazem z wężami i zaworami wlotowymi pobiera wodę ze zbiornika. Jego silnik jest wytrzymały i wystarczająco wytrzymały w zasysaniu wody w zbiorniku przechodzącym przez pompę. Następnie wystrzeliwuje jako strumień za pomocą dysz.

Myjka ciśnieniowa ze zbiornikiem na wodę

Myjka ciśnieniowa ze zbiornikiem na wodę to bardziej innowacyjna i nowsza wersja starej myjki. Nie ma potrzeby wypożyczania, ponieważ jest to urządzenie przenośne i jest wystarczająco małe, aby można było z niego korzystać. Dodatkowo wymaga tylko niewielkiej konserwacji.

#1. Bezprzewodowa bateria Sun Joe

Ta wszechstronna myjka ciśnieniowa wykonuje wszystkie lekkie zadania związane z czyszczeniem. Użyj go do czyszczenia furgonetek, łodzi, samochodów i powierzchni. Jest fascynujący dzięki czterdziestu woltom ponad sześćset watów silnika. Posiada inny rodzaj technologii doboru ciśnienia. W ten sposób możesz wybierać między trzema różnymi poziomami ciśnienia. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak korzystać z myjki ciśnieniowej Sun Joe.

#2. Realm D2 Plus

Ta myjka ciśnieniowa ze zbiornikiem na wodę ma mocny silnik i wysokie ciśnienie. Jest bardzo wydajny podczas mycia domu i samochodu. Wykonuj lekką pracę z lepszym, dłuższym i wytrzymałym silnikiem. Dostosuj poziomy ciśnienia, aby wykonać jakąkolwiek pracę.

#3. Aqua2GO Multiple Outdoor

Ta wszechstronna myjka ciśnieniowa jest zasilana bateryjnie i łączy ją z dwuwoltowym źródłem zasilania. Posiada baterię litową, która zapewnia długą żywotność. Dołączony dozownik mydła umożliwia mycie urządzenia małego i dużego sprzętu oferowanego w niższej cenie.

To okładka!

Teraz nauczyłeś się, jak podłączyć zbiornik na wodę do myjki ciśnieniowej. Niemniej jednak zbiornik magazynowy podłączony do maszyny może zagwarantować wodę w pompie bez przerwy. Po uruchomieniu maszyny bez wody, mogą wystąpić negatywne skutki. Może to uszkodzić uszczelki, uszczelki i inne elementy, powodując więcej niedogodności. Kup kilka zbiorników magazynowych wraz z myjką ciśnieniową. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz wytrzymałej i wysokiej formy maszyny GPM.