Jak naprawić uszkodzony przez wodę obraz z autografem: 3 proste kroki

Zastanawiasz się, jak naprawić zniszczone przez wodę zdjęcie z autografem? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu.

Spodziewaj się również, że dowiesz się, jak odpowiednio zadbać o swoje zdjęcie z autografem, aby je przechowywać. Bez dalszych ceregieli kontynuuj czytanie i zapoznaj się z treścią tego artykułu.

Zdjęcie z autografem

Zdjęcia z autografem to podpisy znanej osoby zapisane na ich zdjęciu. Niby nic wielkiego, ale dla innych jest bezcennym skarbem.

Jeśli jesteś kolekcjonerem zdjęć z autografami, zrozumiesz, jak bardzo ta mała rzecz może mieć wielką wartość. I ma z tym związane różne wartości pieniężne.

Im bardziej znana jest dana osoba, tym bardziej cenione są jej autografy. Profesjonalni kolekcjonerzy byliby bardzo skłonni nabyć takie rzeczy, nawet jeśli wartość jest droga.

Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą niektórych zebranych autografów, najlepiej wiedzieć, co uczyniłoby je bardziej wartościowymi dla innych. Oto niektóre cechy, które sprawiają, że inni chcą zdjęcia z autografem:

 • Na pierwszym miejscu na liście byłaby autentyczność, a właściwie jest to najważniejszy czynnik dla pamiątek z autografami. Nieważne, jak dobry jest, nikt by tego nie chciał, gdyby był fałszywy.

  Możesz odwiedzić ten artykuł, aby uzyskać pomoc dotyczącą wykrywania prawdziwego lub fałszywego autografu.

 • Dobre zdjęcie z autografem powinno mieć czytelny podpis. Jasny obraz pisakiem z ciemnym tuszem lub przyciemniony obraz pisakiem z jasnym tuszem to jeden z najlepszych tandemów.
 • Specjalnie wpisane zdjęcia z autografem adresowane do Ciebie są mniej prawdopodobne, aby zostać kupione, chyba że adresowana osoba była podobnie znaną osobą spokrewnioną z osobą, która podpisała.
 • Zdjęcie z autografem wolne od zmarszczek, pęknięć, skaz, wyblakłego atramentu i innych uszkodzeń ma większe znaczenie.
 • Kolekcjonerzy preferują większe formaty. Jednak przekroczenie 15 cali byłoby za dużo.
 • Pieczęć profesjonalnego fotografa może zwiększyć ogólną wartość zdjęcia z autografem.
 • W niektórych przypadkach kultowe zdjęcie z podpisem było bardziej cenione niż zdjęcie ze standardowymi zdjęciami.
 • Najlepiej, jeśli zdjęcie pokazuje charakter osoby lub jej kultową pozę lub występ.
 • Zawsze preferowany jest czytelny podpis.
 • Zdjęcia z autografami umieszczone na kartonowej macie mogą obniżyć ich wartość.
 • Naprawianie uszkodzonego przez wodę zdjęcia z autografem

  Zapisywanie uszkodzonych przez wodę zdjęć z autografami jest trudne, ale jest to wykonalne, o ile jesteś w stanie podjąć działania, zanim natychmiast dojdzie do dalszych szkód. Jednak w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest znalezienie profesjonalnego konserwatora.

  W każdym razie, oto co możesz zrobić, gdy przypadkowo wylejesz wodę lub zanurzysz ją w jakimkolwiek płynie:

  Krok 1. Jeśli umieściłeś go na wyświetlanych albumach/okładkach, ramkach lub urządzeniach ładowanych od góry, najlepiej je usunąć. Zachowaj ostrożność i nie pocieraj niedbale ani nie dotykaj wytłumionych części.

  Krok 2. Jeśli namoczysz zdjęcie w soku lub kawie, lepiej spłucz je zimną wodą, ale nie pozwól mu moczyć.

  Krok 3. Połóż zdjęcie z autografem na ręczniku papierowym. Zmieniaj ręcznik papierowy co 2 godziny, aż obrazki wyschną.

  Najlepiej zostawić zdjęcie w domu, bezpośrednie światło słoneczne może wpłynąć na podpis, a wiatr może spowodować zwijanie się zdjęcia. Jasne światła w twoim domu również nie pomogłyby; może to spowodować więcej szkód.

  Jeśli nie możesz od razu wysuszyć zdjęć zniszczonych przez wodę, umieść je między papierami woskowanymi, zamknij w torebkach strunowych, a następnie pozostaw na chwilę w zamrażarce.

  Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj ten artykuł o uszkodzeniu przez wodę: osiem sposobów na wysuszenie i przejście dalej.

  Jak zadbać o zdjęcie z autografem?

  Aby właściwie zadbać o swoje zdjęcie z autografem, najlepiej wiedzieć, co może mu zaszkodzić. Zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby zrozumieć, na co należy uważać:

 • Ciepłe i wilgotne warunki są szkodliwe dla twoich autografów, więc przechowywanie ich na strychu i w piwnicach nie jest najlepszym wyborem, który możesz rozważyć.
 • Ciągłe dotykanie, i to bezpośrednie, może spowodować więcej przypadkowych uszkodzeń. Gromadzenie się brudu z trzymania przez ludzi też by nie pomogło.
 • Zastosowanie chemikaliów, które Twoim zdaniem pomogłyby w jego przywróceniu, może po prostu spowodować dalsze pogorszenie.
 • Bezpośrednie światło słoneczne i ostre światło fluorescencyjne mogą przyspieszyć blaknięcie.
 • Uszkodzenia mogą również wystąpić naturalnie po długim okresie wyświetlania w szklanych ramkach.
 • Przechowywanie zdjęcia z autografem

  Oto cztery sposoby przechowywania zdjęć z autografami:

  Metoda nr 1. Kadrowanie

  Jest to bardziej powszechna metoda, którą możesz wypróbować. Najlepiej, jeśli rama jest głęboko osadzona, aby obraz nie dotykał szkła.

  Metoda nr 2. Wyświetlanie

  Zdjęcia z autografami można przechowywać w gablotach wykonanych ze szkła lub akrylu.

  Metoda nr 3. Ładowane od góry

  Najlepiej, jeśli nie planujesz pokazywać zdjęcia. Możesz użyć akrylowych ładowarek od góry, pudełek fotograficznych klasy archiwalnej lub plastikowych rękawów bez PVC.

  Metoda nr 4. Profesjonalnie oprawione

  To najbezpieczniejszy zakład, jeśli chcesz wyeksponować i pochwalić się pamiątkami z mniejszą obawą, że ulegną uszkodzeniu.

  Wniosek

  Dla zapalonych kolekcjonerów i oddanych fanów zdjęcia z autografami ich idola lub innych znanych osób mają dużą wartość. Tak więc zrozumiałe jest, jeśli masz dylemat, aby wiedzieć, jak naprawić uszkodzone przez wodę zdjęcie z autografem.

  Mamy nadzieję, że treść tego artykułu okazała się pomocna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz odwiedzić inne treści, takie jak w jaki sposób papier ulega uszkodzeniu przez wodę i jak naprawić kartę uszkodzoną przez wodę.