Jak ominąć rdzeń nagrzewnicy? 5 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak ominąć rdzeń nagrzewnicy? Naucz się tych pięciu prostych kroków! W tym artykule poznasz również cenne wskazówki. Wiem, że zastanawiałeś się, dlaczego rdzeń nagrzewnicy najlepiej jest omijać za każdym razem, gdy z węży wycieka płyn chłodzący i jak ominąć rdzeń nagrzewnicy w pojeździe, jeśli tego potrzebujesz. Zacznijmy więc czytać ten artykuł!

Cóż, musisz ominąć rdzeń nagrzewnicy, jeśli poczujesz zapach płynu chłodzącego, który wydostaje się z nagrzewnicy samochodowej, zwłaszcza jeśli mieszkasz daleko od warsztatów naprawczych.

Jak ominąć rdzeń nagrzewnicy? 5 prostych kroków!

Ponadto nie chciałbyś wdychać tego płynu chłodzącego do płuc i marnować płynu chłodzącego z wycieku podczas biegu. Ta metoda jest korzystna i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Przygotuj się i odkryjmy inne szczegóły dotyczące omijania rdzenia nagrzewnicy!

Dlaczego obejście rdzenia nagrzewnicy?

Zanim odetniesz węże grzejnika, musisz mieć wystarczającą wiedzę na temat obsługi kroków, które zebrałem poniżej. Jest to korzystne, jeśli masz doświadczenie mechaniczne lub widziałeś, jak ktoś stosuje metodę i właściwą obsługę potrzebnych narzędzi, takich jak klucz szczypcowy i narzędzia. Ale nawet jeśli nie masz doświadczenia, nadal możesz zastosować tę metodę, uważnie przeczytaj kroki i dowiedz się, jak ominąć rdzeń grzejnika. Należy również podjąć przy tym środki bezpieczeństwa, takie jak nie przecinanie węży, gdy silnik jest ciepły. Płyn chłodzący prawdopodobnie się rozleje, zwłaszcza jeśli nie zacisnąłeś węży. Z drugiej strony proszę nie omijać węża grzejnego, jeśli nie jest on potrzebny. Jeśli uważasz, że jesteś gotowy, zeskoczmy ze schodów!

Kroki obejścia rdzenia nagrzewnicy

Prawdopodobnie zauważyłeś, że układ chłodzenia twojego samochodu nie działa dobrze i dowiedziałeś się, że płyn chłodzący wycieka i myślisz o ominięciu rdzenia nagrzewnicy. W międzyczasie musisz coś zrobić z wyciekiem. Zaniedbanie wycieku nie pomoże i będzie kosztować szkody, jeśli go nie naprawisz. Jedyną rzeczą jest to, że Twój samochód nie może dostarczyć Ci gorącego powietrza z powodu wycieku i musisz naprawić wyciek. Jeśli uważasz, że proces ten spowoduje uszkodzenie silnika, to nieprawda.

Jeśli mieszkasz w zimnym kraju, prawdopodobnie podczas podróży musisz się rozgrzać w samochodzie i nie możesz się doczekać wymiany rdzenia nagrzewnicy. Ale jeśli jesteś daleko od warsztatów naprawczych lub nie masz jeszcze części zamiennej, musisz wykonać tę metodę. Pamiętaj, że jeśli ominiesz rdzeń nagrzewnicy, system chłodzenia nie będzie działał.

Krok 1. Znajdź rdzeń grzejnika

Otwórz deskę rozdzielczą samochodu i znajdź rdzeń nagrzewnicy. Jeśli jest to Twój pierwszy raz i masz problem ze znalezieniem rdzenia grzałki, nie martw się, ponieważ możesz go łatwo zauważyć. Rdzeń grzejnika jest zwykle przymocowany do ściany ogniowej. Ponieważ jednak projekty samochodów są różne, możesz je znaleźć w innym miejscu. Aby zlokalizować, idź w kierunku zbiornika płynu chłodzącego i podążaj za wężami łączącymi go. Doprowadzi cię do lokalizacji rdzenia grzałki. Pomocne może być przeczytanie o pięciu oznakach uszkodzenia rdzenia nagrzewnicy samochodowej.

Krok 2. Przygotuj węże

Zauważysz dwa węże po zlokalizowaniu rdzenia nagrzewnicy – węże wylotowe i wlotowe. Odłącz te węże od rdzenia nagrzewnicy. Możesz przeciąć węże lub wyjąć je z rdzenia grzałki, ale ponieważ ten artykuł dotyczy obejścia, rozważ odcięcie węży. Znajdź wąż, który odetniesz, a następnie użyj szmatki i owiń go do węży wylotowych i wlotowych. Do zaciśnięcia węży można użyć klucza szczypcowego. Umożliwi to kontrolowanie wycieku płynu chłodzącego. Przymocuj szczypce do węża przykrytego ściereczką. Tkanina ochroni węże przed bezpośrednim naciskiem i zapobiegnie uszkodzeniom.

Krok 3. Przeciąć węże

Po przymocowaniu szczypiec do węży, umieść pusty pojemnik na dnie pojazdu, aby zapobiec rozlewaniu się nadmiaru chłodziwa z węży wlotowych i wylotowych na podłogę. Najlepiej wybrać szerszy pojemnik, aby zająć większą powierzchnię. Jeśli pojemnik jest gotowy, możesz teraz przeciąć węże. Użyj węża przecinaka, aby przeciąć wąż wlotowy i wylotowy. Następnie wypuść nadmiar z węży, z wyjątkiem wężyka zaciśniętego.

Krok 4. Podłącz złącza

Teraz, po pomyślnym przecięciu węży wlotowych i wylotowych, należy połączyć węże wlotowe i wylotowe. Zdobądź złącza węży i ​​włóż każdy wąż. Przymocuj go mocno, aby zapobiec wyciekom na połączeniu. Następnie zdobądź złącze 180 stopni i przymocuj każdy koniec do złącza węża. Pamiętaj, że powinieneś bezpiecznie zamocować linki, aby zapobiec wyciekowi płynu chłodzącego. Wyjąć szczypce lub inne narzędzie użyte do zaciśnięcia węża, aby umożliwić przepływ chłodziwa.

Krok 5. Sprawdź silnik

Teraz, gdy zastosowałeś metodę omijania rdzenia grzałki, ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić połączenia. Nie przejmuj się tym, ponieważ możesz szybko sprawdzić, czy nie ma wycieków w linkach. Włącz silnik samochodu i pozwól mu pracować przez kilka minut, a następnie wypatruj zapachu płynu chłodzącego lub przegrzania. Jeśli ich nie ma, możesz iść! Ale jeśli zauważysz, że płyn chłodzący wycieka na złączu, zaciśnij wąż tak, jak zrobiliśmy to wcześniej i mocno zamocuj wąż.

To okładka!

Cała metoda nie jest skomplikowana, prawda?. Teraz, gdy nauczyłeś się omijać rdzeń nagrzewnicy, możesz to zrobić niezależnie. Możesz szybko ominąć swój samochód lub samochód swojej rodziny. Na pewno zaoszczędzisz ani grosza. Ale jeśli mieszkasz w zimnych krajach, będzie lepiej, jeśli grzejnik samochodowy będzie działał dobrze, więc możesz preferować wymianę rdzenia grzejnika. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, ile jest rdzenia grzałki i co się stanie, jeśli rdzeń grzałki zgaśnie.